GÜNDEM SİYASET *** KABAK TADI

Ceyhun BALCI
02.12.2014

KABAK TADI

Önümüz seçim! Altı ay uzakta ama daha da yakınlaşabilir! Açılım bir kez daha ısıtılırken, olası senaryolardan birisi de seçimleri öne alıp, vatandaşın oyunu cebine koyduktan sonra yola devam edip, Öcalan’a hazır olduğu öne sürülen halkımızı bu halk önderiyle buluşturmak!

Ülkemizin başındaki dert yalnızca AKP iken, yCHP’nin eklenmesiyle birlikte dert sayısı hiç yoktan ikiye çıkmış oldu! Birkaç yıl önce Türkiye’yi kurtarmaya çalışmaktaydık! Şimdi ise, önce CHP’yi kurtarma derdine düştük! Onu kurtaralım ki, o da ülkeyi kurtarsın! Ne kadar kullanışlı ve pratik bir hedef değil mi?

Tam da bu sırada eli kulağında olan “Oylar bölünmesin” korosu ses vermeye başladı! İşte birkaç örnek! Deneyiminden ve iyi niyetinden kuşku duyulmayacak olan Atilla Sertel açılışı yaptı!

http://www.sansursuzhaber.com/dosttan-dostlara-bir-uyari-320295yy.htm

Bedri Baykam da bugünkü (02.12.2014) yazısıyla oylar bölünmesin demeye getiriyor!

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/153013/Muhalefete_intihar_Yollari_Onerileri.html”>http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/153013/Muhalefete_intihar_Yollari_Onerileri.html

Barajın geçerli olduğu koşullarda her iki değerli yazarın görüşlerini göz ardı etmek olası değil elbette! Seçenek arayanlara ayar veren düşünceleri hiç kuşkusuz anlamlı ve önemli!

Ancak!
Y CHP’nin giderek yörüngesine girmekte olduğu olumsuzluğun farkında olmamaları da olanaksız olduğuna göre; çok değerli yazarların ve onlara katılacak diğerlerinin yanıtlaması gereken bir soru var!

Benim gibi ulusalcı duyarlılıkları olan başka pek çok kişinin de yanıtına ilgi duyduğu bir sorudur bu! Genel tutum ve dünya görüşü bakımından her iki değerli yazarın da benim duyarlılıklarımı taşıdıklarından kuşku duymadığımı da eklemek isterim!

Dersimli Kemal önderliğindeki y CHP’nin dincilik ve etnikçilik paydasında öne çıkması; ulusalcılık ve Kemalizm paydasından ise kopması nasıl açıklanacaktır? Özellikle son yıllarda falancaya yaramasın diyerek kullandığımız oyların sayısını unutmuş durumdayız! Barajı umacı olarak kullanıp tabanı da ürkütmeksizin ilkelerden ve düşünsel köklerden kopuşun nereye varacağı konusunda bizlerin bilmeyip de değerli yazarların bildiği bir şeyler var mıdır? Böyle bir kopuşun hayırlara vesile olacağı doğrultusunda çok özel bilgileri varsa eğer onu da esirgememeleri basın etiğinin gereği değil midir?

Aydınlatırlarsa sevineceğim!
Bunu yapmazlarsa oylar bölünmesin korosunun artık kabak tadı vermekte olduğunun altını özellikle çizmek istedim!

Ceyhun BALCI
02.12.2014

https://cumhuriyetciyorum.wordpress.com/2014/12/02/kabak-tadi/

This entry was posted in SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *