Hey dostum çözüm süreci harika sen de gelsene !!!

18.09.2014
Odatv.com

Hey dostum çözüm süreci harika sen de gelsene

PKK’nın başta okullar ve bayraklara saldırılar olmak üzere, birçok olaya ilişkin TSK’dan açıklama yapıldı. TSK, bu açıklamayı yaparken Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında çözüm süreci toplantısının yapılması da dikkat çekti.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgilere göre, 17 Eylül PKK’yı destekleyen 30-40 kişilik bir grup tarafından, Hakkâri Yüksekova Cezaevi Kavşağı yakınında bulunan Gazi İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’na molotof kokteyli atılması sonucu yangın çıktı. Olay sırasında Cumhuriyet Ortaokulu’nda küçük çaplı maddi hasar meydana geldi.

– 16 Eylül günü ise kimliği belirsiz kişi ve kişilerce, saat 17.00-23.00 saatleri arasında, Diyarbakır Bağlar Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Fatih İlkokuluna bir adet el yapımı patlayıcı atıldı. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

– 17 Eylül gecesi kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, “Şırnak/Cizre İlçesi Nur Mahallesinde Kürtçe eğitim için açılan sözde okulun mühürlenmesini Protesto Etmek” amacıyla aynı mahallede bulunan İsmail Ebulis İlkokulu, Menderes Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesine molotof kokteyli ile saldırıda bulunuldu. Anılan gruplar, Emniyet Müdürlüğü ekiplerine ses bombası, havai fişek ve molotof kokteyli ile saldırıda bulundu. Saldırılar sonucu Atatürk Anadolu Lisesi’nin çatısı ve kantini yandı, Menderes Ortaokulu’nda küçük çaplı hasar oluştu, İsmail Ebulis İlkokulu ise kullanılamaz hale geldi.

– 16 Eylül akşamüstü PKK’yı destekleyen, yüzleri maskeli 20-25 kişilik bir grup, Şırnak/Silopi Başak Mahallesinde bulunan 23 Nisan Ortaokulu önünde toplanarak yolu trafiğe kapattı, Emniyet Müdürlüğü Ekiplerine taşlı saldırıda bulundu. Çevrede yapılan araştırmada, okul bahçesinde bulunan bayrak direğinin devrildiği ve bayrağın yerinde olmadığı tespit edildi.

– 16 Eylül PKK’yı destekleyen bir grup, Van İl Merkezinde bulunan 7 Numaralı Sağlık Ocağı bahçesindeki bayrak direğinde asılı bulunan Türk bayrağını indirerek yaktı.

– 17 Eylül gecesi ise Şırnak’ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri tarafından, Cizre’de bulunan tarihi köprüde, piknik tüpü destekli El Yapımı Patlayıcı bulundu. Patlayıcı yerinde imha edildi. Aynı gün iki PKK’lı tarafından, Iğdır/Karakoyunlu İslamköy’de, bir elektrik firmasında görevli iki elektrik teknisyeni araçları ile birlikte kaçırıldı. Söz konusu şahıslar aynı gün saat 16.50 sıralarında serbest bırakılırken kullandıkları bir araç gasp edildi.

– 12 Eylül günü dört PKK’lı tarafından, Diyarbakır/Kulp Alaca Mahallesinde, bir kamyonet yakılmış, iki vatandaş kaçırılmıştı. Kaçırılan iki vatandaş, PKK’lılar tarafından dövülmüştü. Vatandaşlar 14 Eylül 2014 saat 14.00’te, Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Şenyayla mevkiinde serbest bırakıldı.

– 16 Eylül sabaha karşı Hakkâri Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığınca, alınan bir duyum üzerine, Hakkari, Şemdinli Altınsu Köyü İncesu Mahallesi Bermeş Deresi Mevkiinde yapılan arazi aramasında ise şu malzemeler ele geçirildi:

“Dört adet savunma tipi el bombası, 16 adet fünye, Beş adet dinamit lokumu, 66 adet 7,9 mm fişek, 170 adet 7,62×54 fişek, 10 metre saniyeli fitil, Üç adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, Bir adet fişek kütüklüğü, Altı adet şarjör kılıfı, 1,280 kg beyaz kimyasal toz madde (patlayıcı madde yapımında kullanılacağı değerlendirilmiştir.), 4,380 kg gübre (patlayıcı madde yapımında kullanılacağı değerlendirilmiştir.)”

Tüm bunlar yaşanırken, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Başbakanlık Merkez binada çözüm süreci toplantısı yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantı, basına kapalı gerçekleştirildi.

Toplantıya başbakan yardımcıları Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık başmüşavirleri Hatem Ete ve Ali Sarıkaya katıldı.

http://www.odatv.com/n.php?n=hey-dostum-cozum-sureci-harika-sen-de-gelsene-1809141200

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, EĞİTİM, Gundem, Haber, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *