AKP’NİN GELİR KAYNAKLARI , İŞ ADAMLARI …

Utku Çakırözer
Cumhuriyet
99.08.2014

İşadamları bağış kuyruğunda

“Tabii Başbakan’da para da çok. Harca harca bitmez. Zaten işadamları kuyruğa girmiş. Her biri Başbakan’a yardım yapıp dekontunu AKP il teşkilatlarına veriyor. Sadece resmi bağış da değil. Çünkü bir kişi resmi olarak 9 bin lira yatırabiliyor. Ama tanıdıkları aracılığıyla 9’ar 9’ar toplam 100, 200 hatta 500 bin lira yatıran işadamları var.”

Talimat valilerden
“İşadamlarının bize anlattığı şu: Bazı valiler işadamlarını çağırıyor ve ‘Başbakan’ın kampanya hesabına para yatırsanız iyi olur’ diyorlar. Yani valiler de Erdoğan’ın kampanyasına çalışıyor. Bu talimatı alan işadamı da eşi, dostu, yakını, çalıştırdıkları kim var, kim yok onların listesini çıkarıp onlar adına bağış yaptırıyor.”

Dekontlar vali veya AKP teşkilatlarına
“Sonra bu işadamı bir şekilde para yatırdığını gösteren dekontu o valiye ya da AKP’nin o ildeki teşkilatına gönderiyor. Böyle yapıyor ki ‘Biz yatırdık efendim bilginiz olsun. Sonra karşılığını bekleriz’ demeye getiriyor. Bize de küçük çocuklar kumbaralarla bozuk paralarını getiriyorlar. Ama bu ona gidenden çok daha kıymetli bir yardım.”

This entry was posted in SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *