AKP’NİN YOL(SUZLUK) HARİTASINDAN :Tutsunlar atsınlar içeri!’ * ‘kaçtı gitti şerefsiz’ * “BİR TANESİNİ FİZANA BİR TANESİNİ HİZANA…”

Cumhuriyet.com.tr
13 Mart 2014 Perşembe

Bir bomba ses kaydı daha: Efkan Ala’dan skandal talimat

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından internete sızdırılan ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi.Başçalan hesabından yeni yayınlanan ses kaydında dönemin Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından 19 Aralık akşamı Başsavcı vekili sıfatıyla Emniyet’e giden Zekeriya Öz için Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’a ‘Tutsunlar atsınlar içeri!’ emrini veriyor. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ikinci görüşmede ise Savcı Öz’e ‘kaçtı gitti şerefsiz’ şeklinde hakaret ediyor.
Son ses kaydı: Ala polislere baskı yapıyor.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından internete sızdırılmaya başlanan ses kayıtları, Türkiye’nin gündemindeki yerini koruyor. Sızdırılan son ses kaydında Efkan Ala, İstanbul’un yeni emniyet müdüründen ‘sürgünler’ hakkında bilgi ve talimatlarını aktarıyor.

Cumhuriyet.com.tr
13 Mart 2014 Perşembe

“Başçalan’ isimli Twitter hesabı tarafından YouTube üzerinden yayınlanan son ses kaydında İçişleri Bakanı Efkan Ala ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’un görüştüğü öne sürülüyor.

O dönemde Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapan Ala, İstanbul’un yeni emniyet müdürü Altınok’tan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından emniyette başlayan tayin ve atama depremleriyle ilgili olarak bilgi alıyor.

BİR TANESİNİ FİZANA BİR TANESİNİ HİZANA…”

Söz konusu telefon görüşmesinde Altınok, “Sayın başbakanın belirttiği iki adamı özellikle ayırdım. Bir tanesini fizana bir tanesini hizana, ulaşamayacakları, evlerinden barklarından uzak yerlere gönderdiğim” dediği iddia ediliyor. Ala’nın “Tamam” diyerek onayladığı sürgünlerin, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yapan şube müdürleri ile ilgili olduğu öne sürülüyor.

“ALIN, ALIN HEPSİNİ…”

Konuşmanın devamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in durumundan da bahseden Altınok, “Yarın da Ali Fuat’ın şeyine bakacağız, altındaki arabayı değiştireceğim” diyor. Ala bu sözlere, “Alın alın hepsini, arabaya binemez biliyorsun” yanıtını veriyor. Altınok daha sonra Yılmazer’in oturduğu lojmanı da boşalttıracağını söylüyor.

“GEREKLİ BASKILAR YAPILACAK…”

Efkan Ala’ya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Koruma Müdürü Ramazan Bal ile Kısıklı’daki konutta görüşüldüğünü aktaran Altınok, “Arkadaşlarımız gidip nokta yerlere de bizim kurum içinde gerekli baskıları yapacaklar efendim” diyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/50131/Son_ses_kaydi__Ala_polislere_baski_yapiyor.html

This entry was posted in FAŞİZM, Gundem, HUKUK-YARGI-ADALET, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *