AKP’NİN YOL(SUZLUK) HARİTASINDAN * ‘Satarken okey alacaksın’


Cumhuriyet/İstanbul
19 Mart 2014 Çarşamba

‘Satarken okey alacaksın’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yayımlanan ses kaydında TOKİ Başkanı Haluk Karlıbel’e Ataşehir’de kendisinden habersiz satılan bir arazi için fırça atarak “Bu tür şeylerde özellikle kupon yerlerin (bulunduğu bölgedeki en değerli arazi) satışında benden okey alacaksın. Benden onay almadan bunların satışını yapmayacaksın” dediği öne sürülüyor.

Twitter’da Başçalan isimli hesap tarafından yayımlanan ses kaydında Başbakan Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, Karlıbel ile Ataşehir’de Şerif Enis’e ait BİAT İnşaat şirketine satılan arazi ile ilgili konuşuyor. Ses kaydına göre Erdoğan, Karlıbel’e arazinin ne zaman, ne kadara, kaç taksitle satıldığını, bugüne dek kaç taksidin ödendiğini sorarak konuyla gayet yakından ilgileniyor. Karlıbel olduğu iddia edilen kişi de Başbakan’ın soruları üzerine, “Ben size onu bir bilgi notu olarak göndereyim arzu ederseniz” yanıtını veriyor. Erdoğan’ın da “Gönder de bu tür şeyleri lütfen benimle konuşun yaa. Bu arsayı satıyoruz satmıyoruz diye bir konuşun ya. Eski dediğin senin kaç aylık” diye sorduğu Karlıbel’in de “Senelik diyebiliriz efendim” açıklaması üzerine Erdoğan’ın “Yok canım eğer senelikse zaten hepten yandık” dediği öne sürülüyor.

Karlıbel, Başbakan’a satışı iptal etmelerini mi istediğini sorunca Erdoğan’ın gerekirse iptal edileceğini söylediği, bundan sonra özellikle kupon yerler satılırken kendisinde onay alınmasını istediği savunuluyor. Karlıbel’in de bunun üzerine “Ben size sormadan herhangi bir şey yapmıyorum efendim” diye yanıt verdiği belirtiliyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/52297/_Satarken_okey_alacaksin_.html

This entry was posted in Gundem, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *