Hırsızlar İmparatoru” Abdullah’ın gizli ortağı mı?

Sabahattin Önkibar
sonkibar@gmail.com
POLİTİKA GÜNLÜĞÜ
Aydınlık, 12 Aralık 2013

Hırsızlar İmparatoru” Abdullah’ın gizli ortağı mı?

Kuveyt Türk Başkan Yardımcısı Abdullah Tivnikli’nin ortağı olduğu Dicle Elektrik’e yüklü miktarda kredi verdiği haberi önce Wall Street Journal’da yayınlandı.Haber sonrasında BDDK bu teşebbüse ceza vermek yerine şahsa özel onay verdi.

Ancak bu yapılan suç zira Bankacılık yasasına göre Banka Yönetiminde olan biri kendi şirketine kredi teminat mektubu veremez. Verilirse bunun ciddi cezayı müeyyidesi var ki 2002 sürecinde çok isim bunu yaptığı için ceza aldı.

Durum bu ise sormak lazım Abdullah Tivnikli’nin ayrıcalığı nedir ve onu koruyan kimdir? Yoksa yoksa Tivnikli’nin arkasında Deniz Feneri savcısı Abdulvahap Yaren’in resmettiği “Hırsızların İmparatoru” mu var?

Abdullah Tivnikli sadece kendi bankasından değil kamu bankaları olan Halkbank ile Ziraat Bankasından nasıl yüklü miktarda kredi alabildi ve bu kredi ile bütün Güneydoğunun elektrik dağıtım ihalesinde pay sahibi oldu?

Vahdettin-Kuvayı Milliye, Tayyip-TGB!

Vahdettin için Kuvayı Milliye ne idi ise bugün Türkiye Gençlik Birliği, Tayyip Erdoğan için aynen odur.Son haber şudur:

Manavgat Kaymakamı, Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesinde TGB’lilerin gözaltına alınmasını yazılı emir haline getirmiş ki hatırlayın benzer bir uygulama iki hafta önce Muğla’da yapılmıştı.

Bu uygulamanın zerre hukuki bir zemini elbette yok ama umursayan kim?
Peki bu tablo neyi mi anlatıyor? TGB’nin Tayyip Erdoğan’ın korktuğu yegane yapı olduğunu!
Herkesi teslim alan Tayyip Erdoğan bu tavrıyla aslında TGB’yi yenemediği ve boyun eğdiremediğini ortaya koyuyor.Evet kurtuluş günlerinde Kuvayı Milliye ne idi ise bugün TGB odur
.

Bu Zeyid, Tayyip’i iyi temsil ediyor!

Tutanaklar ortada son olarak TBMM çatısı altında aynen şu sözü ediyor:

-“Seni kıçından s…..m!” Kim mi bu sözü eden? Daha önce benzer sabıkaları olan AKP’nin Tokat Mebusu Zeyid Aslan.Kime mi söylüyor? CHP’nin grup başkanvekili Muharrem İnce’ye!

Niye mi söylüyor?
Muharrem Bey’in, muhalefet milletvekilleri için terbiyesiz diye tweet atan Başbakan’ın oğlunun gemileri var demesinden! Ne yalan söyleyeyim bu Zeyid, Tayyip’i iyi temsil ediyor.

Vay Şahenk vay!

ODA TV hakikaten iyi gazetecilik yapıyor.Dün NTV ve Star TV’nin sahibi Ferit Şahenk’in son dönem aldığı ihaleleri bir bir sıraladı ki insana hakikaten yandaşlık kaç para dedirtiyor.İşte Şahenk’in AKP’den aldığı işlerden bir kesit:

-Kadıköy-Kartal Metrosu, Üsküdar-Çekmeköy Metrosu, Kral TV, Boyabat Barajı, Artvin Barajı ve HES’ler, Aslancık barajı, Konya-Afyon yolu, Tokat-Niksar yolu, Salıpazarı Liman ihalesi, Artvin Erzurum yolu, Haydarpaşa-Gebze Banliyö hattı, Doğuş Power’ın imar değişikliği ve İstanbul metrolarındaki bütün elektromekanik işler.

İktidarla böylesi ilişkiye giren ticari bir grup elbette televizyonunda Gezi parkı gösterilerini değil, penguen yada benzeri belgeselleri yayınlar.Evet medya patronları ne zaman yayıncılık dışı işlere girdi ve holdingleşti o gün Türkiye’de basın özgürlüğü ölmüştür.

Derviş ne iş?

Yahu bu adam değil miydi merhum Bülent Ecevit’in hayatımın en büyük hayal kırıklığı dediği?
Bu adam değil miydi Bakan olmasına rağmen Başbakan’ın günlerce telefonuna çıkmayıp ABD’de turlayan?

Bu adam değil miydi seçimlere bir buçuk yıl varken “Erken seçim ekonomiyi sıkıntıya sokmaz” deyip Devlet Bahçeli ile beraber AKP’yi iktidara taşıyan?

Ve böyle bir adam şimdi Kemal Kılıçdaroğlu tarafından eller üstünde tutulup baştacı ediliyor.Söyle Kemal Bey, hem Ecevit aşkı hem Kemal Derviş muhabbeti aynı kalpte bulunabilir mi?

Yoksa Ecevit’e duyulan aşk değil de istismar mı?

Sakın adam iyi ekonomist deme, Derviş yabancı sermayenin Türkiye’deki inzibatıdır. Eğer iyi ekonomist arıyorsan Ufuk Söylemez gibiler var ki Söylemez bakanlık yaptığı dönem IMF’yi Türkiye’ye sokmamıştı.

This entry was posted in Gundem, Kose Yazarlari. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *