Kıçına KIL OLMAYA razı olanlara * TAPILACAK ADAMSIN

YAZIYAyorum

YANLIŞI, “ŞİRK KOŞMA” GÜNAHINI sadece BENZETMEYİ YAPANLAR MI YAPIYOR?Bütün bu “ŞİRKLER“ yapılırken SUSANIN, SES ÇIKARMAYANIN HİÇ Mİ GÜNAHI YOK?

Kıçına KIL OLMAYA razı olanlara,
Allah’a benzeterek ŞİRK koşanlara ses çıkarmamak,
suskun kalmak “TEŞVİK“ olmuyor mu?

Daha en başlarda “DOKUNMAK SEVAPTIR“ denildiğinde “TAYYİP’İ ÜZMEK ALLAHI ÜZMEKTİR“ denildiğinde “rica ediyorum bu tür benzetmeler YAPMAYIN“ deseydi büyük bir olasılıkla bugün bu zat bu saçmalığı yapmaz “ZINDIK“ durumuna düşmezdi….

İstanbul’un “BAŞ İMAM“I (giderayak Türkiye’nin, hatta Türkiye de de kesmez bütün İslam aleminin BAŞ İMAM“ namzedi) bunların GÜNAH OLDUĞUNU BİLMİYOR MU?

Toplumsal yaşamın her kolunda yurttaşlarımıza “AKIL, ÖĞÜT VEREN”, çocuk sayısına bile karışan, halkımıza sürekli “benim vatandaşım, benim milletim“ diye hitap eden kişi, insanların günaha girmemelerine niye engel olmuyor, neden sessiz kalıyor, uyarmıyor? Mesela;

NİÇİN “Eyy benim milletim; biliyorum beni haşa haşa kıçıma kıl olacak kadar, yaratana benzetecek kadar seviyorsunuz, ben de sizleri çok seviyorum ama ne olur sevginizi böyle KILLIKLA, ŞİRKLE dile getirip günaha girmeyin, bana oyunuzu vermeniz yeter“ falan DEMİYOR.

18.01.14
Aydoğan Kekevi

Kalem Rifat Serdaroğlu’ndadır ;

18 Ocak 2014
Rifat Serdaroğlu

TAPILACAK ADAMSIN

Selami Şahin’in “TAPILACAK KADINSIN” diye güzel bir eseri var;

“Sana kimse benzemez, senin halin bir başka,
İnan ki şu kalbimde, senin yerin bambaşka.
Seni her gün görmeden, inan yapamıyorum,
Bir Tanrıya birde sana, severek tapıyorum.”

Selami Şahin şarkısında, sevdiği kadına, Tanrıya tapar gibi taptığını söylüyor! Bu onun, sevdiği kadına verdiği değeri gösterir, saygı gösterilecek sevgi bu olmalı…

Fakat Selami Şahin’in sevgisinin “çok ufak” kaldığı sevgiler de varmış;
Bunlardan birini dün öğrendik. İmam Hatip Mezunu AKP Milletvekili FEVAİ ASLAN denen ZINDIK, Tayyip Erdoğan’ı “ALLAH’IN BÜTÜN VASIFLARINI üzerinde toplayan lider” olarak tanımlayarak, Tayyip Erdoğan’ı haşa, Allah’ın yerine koydu!

Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Esad ile bozuşmasından sonra gazeteciler Esad’a, Erdoğan’ın bu davranışının sebebini sormuşlardı.Esad şöyle demişti; “ERDOĞAN HALİFELİĞE SOYUNDU. Onunla anlaşmak mümkün değil.”

Anlaşılan AKP Milletvekilini “Halifelik” kesmedi, Erdoğan’ı Tanrı yerine koydu.Aradan iki gün geçmesine karşın “Kusura bakmayın, bu adam kafayı yemiş. Ben garip bir âdemoğluyum. Müslüman olan biri Allaha nasıl ŞİRK koşar? Bu en büyük günahtır” benzeri bir açıklamayı ERDOĞAN’DAN DUYAMADIK.

Bakanların, çocuklarının, AKP’nin atadığı bürokratların hırsızlıklarının-rüşvet aldıklarının ortaya çıkmasına sebep olan Savcılara ANINDA en AĞIR HAKARETLERİ YAPAN, mahkeme kararlarına uyulmamasını emreden Başbakan Erdoğan’ın böylesine önemli bir konuda SESSİZ KALARAK, KABULLENMESİ de oldukça MANİDAR değil midir?

Kur’an-ı Kerim’ de Allah’ın vasıfları şöyle yazılmıştır;

*ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR. Âlemlerin Rabbidir. Her şeyi yaratandır.Sürekli yaratma halindedir.

*İlmi her şeyi kuşatmıştır. En güzel isimler o’na aittir. YARATTIKLARINDAN HİÇBİRİNE BENZEMEZ.

*Geniş rahmet sahibidir. Esirgeyen ve bağışlayandır, tövbeleri kabul edendir.

*İzzet ve Şeref sahibidir. Her şeyi görendir, her şeye gücü yetendir. Ezeli ve ebedidir.

*Dirilten ve öldürendir. ADALETLE HÜKMEDER.

AKP’li bir Milletvekili üstelik İMAM HATİP MEZUNU BİRİNİN BUNLARI BİLMEMESİ mümkün müdür?

Daha önce de AKP’li bir Bakandan ve AKP’li bazı yöneticilerden de benzeri yakıştırmalar duymadık mı?

Yıllardır söylüyoruz; AKP ÜST YÖNETİMİNİN DEMOKRASİ İLE demokratlık ile UZAK YAKIN BİR İLGİSİ YOKTUR. Demokrasi bunlar için bir araçtır.(RTE) Kafalarında ve gönüllerindeki, bir kısmı KÜRTÇÜLERE bırakılmış “FEDERE İSLAM DEVLETİDİR.”

EYY AKP’YE OY VERENLER;

Tayyip Erdoğan, Milli Ordunuzu elinizden aldı, sustunuz.Eğitimin Milliğini aldı sustunuz. Lâik Devleti elinizden aldı, sustunuz.Hukuk Devletini elinizden aldı, sustunuz. Türklüğü elinizden aldı, sustunuz.Milli andınızı elinizden aldı, sustunuz. PKK şehitliği açtırarak, vatan uğruna can veren evlatlarınıza hakaret etti, sustunuz.Türk Bayrağı parçalandı, yakıldı, yırtıldı, sustunuz. Çağdaşlığı elinizden aldı, sizleri ortaçağa mahkûm etti, sustunuz.Hırsızlıklar, ayakkabı kutularında milyonlarca dolar avanta para olarak ortaya döküldü, namus kavramınızı çiğnedi sustunuz. Kendini HALİFE SULTAN yerine koydu yine sustunuz.

EYY AKP’YE OY VERENLER;

İçinizde ülkesini seven, demokrasiye inanan, yapılan hırsızlıklardan iğrenen, kul hakkı yenmesinden korkan BİRİLERİ KALMADI MI?

AKP’li Milletvekilinin Erdoğan’ı “Allah” yerine yani “Tapılacak Adam” yerine koymasına karşı SESİNİZ ÇIKMAYACAK MI? İtirazınız olmayacak mı?

BU BÜYÜK GÜNAHA DA ORTAK OLACAK MISINIZ?

Allah sizleri affetsin diyeceğim ama Yüce Rabbim kendine şirk koşanları ve onları destekleyenleri affeder mi, bilemem…

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *