SUÇ DOSYALARI KABARIYOR : * İşte Tayyip’i Adalet Divanı’na götürecek iki belge!

AKP”nin desteklediği dinci radikal örgütler Suriye’de vahşi cinayetler işliyor

Fotoğraf, Sunday Times Gazetesi’nde yayınlandı. Fotoğrafta Terör örgütlenmesi El Nusra’nın Suriye askerlerine El Kaide usulü infazı görülüyor. El Kaide yanlısı Es nusra örgütü üyeleri Esad askerlerini diz çöktürerek tabancayla tek tek öldürüyor.

Sabahattin Önkibar
28 Kasım 2013
AYDINLIK

İşte Tayyip’i Adalet Divanı’na götürecek iki belge!

Uluslararası Adalet Divanı Birleşmiş Milletlerin yargı organıdır ve uluslararası teröre yataklık dahil pek çok konuya bakar.El Kaide de malum dünyanın en cani terör örgütüdür.Bu iki hatırlatmayı yaptıktan sonra somut iki belge sunalım:

Birincisi Konya’da yüklediği 931 adet havan mermisi ile yakalanan TIR şoförü L.K’nın mahkeme tutanaklarına giren ifadesidir.Buna göre Tayyip Erdoğan, El Kaide’ye yapılan bu silah sevkiyatından haberdar çünkü taşınan havan mermileri MİT ve jandarmanın bilgisi dahilinde ve onların gösterdiği adreslere teslim edilmiş.

Aynı şekilde Jandarma işin içinde olduğundan Genelkurmay da haberdar ve onlar da El Kaide’nin silah tedarikçisi konumunda.Tablo bu olduğundan ve bu durum mahkeme tutanağına girdiğinden Tayyip Erdoğan’ın terörist El Kaide’ye yardım yani ona silah temin etmekten Uluslararası Adalet Divanında yargılanmasının önü açılmış oluyor.

İkinci belge ise Avrupa’daki Türklerden Mısır halkı için toplanan paraların Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı tarafından ihtiyaç sahibi olan halka değil de yasa dışı örgüte teslim ettiğinin Mısır istihbaratı tarafından belirlenmesidir ki sınır dışı edilmesinin gerçek nedeni de budur.

AYDINLIK

18.07.2013
RADİKAL

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİKLERİ

El Kaide militanlarında Türkiye kimlikleri

Suriye’de sınırda Kürt silahlı hareketi YPG ile El Kaideci Nusra militanları arasında devam eden çatışmalar, Ceylanpınar’da 17 yaşında bir gencin ölümüne yol açtı. Resulayn’da ölenler arasında Türkiye Cumhuriyeti kimlikli üç kişinin de bulunduğu öne sürüldü.

PKK’ya yakın Fırat Haber Ajansı’na göre YPG güçleri, çatışmaların ardından Resulayn’da ele geçirdikleri El Nusra militanlarına ait merkezlerde yaptıkları aramalarda Türkiye vatandaşı üç kişiye ait kimlikler buldu. Kimliklerden ikisi Adana nüfusuna kayıtlı Muhammed Emin Doğucu (20) ile İbrahim Özden’e (30), üçüncüsü Erzurum nüfuslu Murat Koçak’a (21) ait. Amed Haber Ajansı ise ‘TC kimlikleri’nin Serekaniye diye andıkları Resulayn’da YPG güçleriyle çatışmada öldürülen 3 kişinin üstünden çıktığını iddia etti.

This entry was posted in EMPERYALİZM, Gundem, İrtica, ORTADOĞU ÜLKELERİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *