İlk eyalet Kürdistan sırada Lazistan var!

20/11/2013
Yeniçağ

İlk eyalet Kürdistan sırada Lazistan var!

Erdoğan, 11 yıllık iktidarı boyunca istinaf mahkemeleri ve kalkınma ajansları ile eyalet sisteminin alt yapısını hazırladı. Kamu görevlilerini ABD’ye staja gönderdi. ‘Büyükşehir’ yasasını çıkardı. İmralı canisi ve Barzani ile anlaştı. Atatürk’ü sinsice kalkan yapıp, Osmanlı’ya sarıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü AKP grup toplantısında söylediği, “Atatürk de Kürdistan’dan bahsediyordu” sözleri, iktidar tarafından yıllardır dile getirilen eyalet sisteminin nasıl hazırlandığını ortaya koydu. 11 yıllık iktidarı boyunca istinaf mahkemeleri ve kalkınma ajansları ile eyalet sisteminin alt yapısını hazırlayan, kamu görevlilerini ABD’ye staja gönderen, teröristbaşı Öcalan ve peşmerge reisi Barzani ile anlaşan Başbakan’ın sözleri “Atatürk’ü kalkan yapıp, sırtını Osmanlı’ya dayayarak planını uygulamaya koyduğu” şeklinde yorumlandı.

Başbakan Tayyip Erdoğan gruptaki konuşmasında, Diyarbakır ziyaretini değerlendirdi. Erdoğan, “Dört gündür başta MHP olmak üzere siyasetçilerin Türkiye’ye egemen olan huzur ve kardeşlik iklimini yine hissedemediklerini gördük. Bizim tarihimiz, MHP yöneticilerinin zannettikleri gibi 12 Eylül 1980’de başlamış bir tarih değildir. Bizim tarihimiz bundan 200 yıl önce başlamış tarih değildir. Bizim için tarih, Hz. Adem’in yeryüzüne indirilmesiyle başlamıştır” diye konuştu.

Erdoğan, 2009’da, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’ni başlatırken “analar ağlamasın” dediklerini kaydederek, “Cumartesi günü bir istisnasını gördük. Hem Diyarbakır’da hem Türkiye’de annelerin, çocukların, gençlerin gözyaşı döktüğünü gördük. Bu gözyaşları Allah’a hamd olsun, sevinç gözyaşlarıydı” ifadelerini kullandı.

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, EMPERYALİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *