Vur doğmamış bebeği, al sigarayı!

Savaş bölgelerinde görev yapan İngiliz doktorun iddiası şok etti
20 yıldır savaş bölgelerinde görev yapan İngiliz doktorun iddiası:

‘Sigarasına’ iddiaya giren keskin nişancılar Suriye’de hamile kadınları hedef alıyor

YAZIYAyorum

Bu ABD paralı askerlerini, işbirlikçi mürteci canileri Suriye’ye sokan bizim hükümetimizdir.Bu katillere sığınak, yemek, yatak, ilaç, kadın temin eden bizim hükümetimizdir.Müslümanlık rekorları kırdığını iddia ettiği halde yüzbinlerce müslümanın ölümüne sebep olan bir işbirlikçi, mürteci, bölücü koalisyonu.

Bu hükümeti iktidarda tutan, AKP’yi mecliste iktidar yapan halkdır esas suçludur.Evet artık adına Anadolu halkı mı yoksa, Türkiye halkı mı demekte tereddüt yaşadığım, bu kalabalık eli kanlı bir kalabalıktır sorumlu.

Demokrasi budur, hatalı seçimlerinin sorumluluğunu taşımayı bilmektir.Yoktur bu işin bahanesi.Ben cahildim, beni kandırdılar, beni uyarmadılar, beni eğitmediler falan yok.Madem ki, eşit oy hakkın var, bunun sefasını sürüyorsun, o halde cefasını da sürmelisin.

Ben doğrusu vicdanen rahatım.Ben bu suçortaklığına her zaman direndim, uyardım.Beni ulusalcı,üçüncü dünyacı, milliyetçi diye ötekileştirdiniz, marjinalize ettiniz.Müslümanım deyip, yüzbinlerce müslümanın yaşamını kaybetmesinin sorumlusu sizsiniz, ey %50 küsur.

Ve ben şerefimle, şanımla bu eli kanlı kalabalıktan ayrıyım.
Şükürler olsun.Şimdi günahınızla başbaşa kalın, yüzleşin.

Saygılar.
Oraj POYRAZ

Vur doğmamış bebeği, al sigarayı!

19.10.2013
Vatan

savaş bölgelerinde görev yapan İngiliz doktorun iddiası şok etti
20 yıldır savaş bölgelerinde görev yapan İngiliz doktorun iddiası:

‘Sigarasına’ iddiaya giren keskin nişancılar Suriye’de hamile kadınları hedef alıyor

Suriye’de yaşananlara seyirci kalamadığını söyleyerek daha önce de çalıştığı ülkeye gönüllü olarak dönen İngiliz doktor Dr. David Nott, yaşadıklarını Daily Mail gazetesine anlattı. Esad rejimi için çalışan keskin nişancıların ‘antrenman’ yapmak için sivilleri hedef aldığını iddia eden Dr. Nott, “Bu sadece bir söylentiden ibaret sanıyordum ancak hastaneye dönünce yüzlerce kanıt gördüm” dedi. Dr. Nott’a göre nişancıların bir numaralı hedefi hamile kadınlar.

‘Sigara için iddiaya giren’ nişancıların ceninleri anne karnında vurmaya çalıştıklarını ve vurduklarını anlatan Dr. Nott, yaklaşık 20 yıldır çeşitli savaş bölgelerinde görev yaptığını belirterek “Bir kez daha sivillerin acılarını izliyorum” diye konuştu.

BİR GÜN GÖĞÜS BİR GÜN BOYUN HEDEF SEÇİLİYOR

“Bir gün kasıklarından, ertesi gün sol güğüsten, sonraki gün de boyunlarından vuruluyorlar. Sabah saatlerinde gelen yaralılardan, günün geri kalanını tahmin etmek mümkün. Sanki bir oyun gibi… Keskin nişancıların yeterli sayıda hedef vurduklarında sigarayla ödüllendirildiklerini duyduk.”

Doktor Nott, bu keskin nişancıların Çin ve Azerbaycan’dan gelen paralı askerler olduklarına dair dedikoduların kulağına geldiğini de söylüyor ancak gazete, bu iddianın doğrulanamadığını belirtiyor.

ANNE KARNINDAKİ BEBEĞİN BEYNİNDE KURŞUN

Nott, son 20 yılını Bosna, Libya, Çad, Sudan ve Kongo gibi savaş bölgelerinde acil servis cerrahı olarak geçirdiğini ancak sivillerin, özellikle de hamile kadınların hedef alındığını Suriye’den başka hiçbir yerde görmediğini anlattı. Bir seferinde anne karnındaki bebeğin beyninde kurşun tespit ettiklerini bile söyleyen Doktor Nott’un gazetede yer alan ifadeleri şöyle devam ediyor:

“Hamile kadınların hepsi rahimlerinden vurulmuş halde geliyor. Onların amaçladıkları şey de bu olmalı zaten. Bunun ne kadar korkunç olduğunu anlatamıyorum. Genellikle bu tür durumlarda siviller çapraz ateşe yakalandıkları için vurulurlar ancak burada kasıtlı olarak vuruluyorlar. Hayatımda ilk kez böyle bir şey görüyorum.”

“DOKTORLAR DEPRESYONDA”

Suriye’de tedavi ettiği kişilerin yüzde 90’ının sivil olduğunu söyleyen Doktor Nott, çok az sayıda savaşçıyı tedavi ettiğini anlattı. Kendisiyle birlikte görev yapan Suriyeli doktorların, ailelerine zarar gelmesinden korkarak takma isimler kullandıklarını söyleyen Nott, iki kardeşi tutuklanmış bir anestezi uzmanıyla tanıştığını, diğerlerinin ailelerinin de tehditler aldığını dile getirdi.

Nott’un ifadelerindeki bir diğer çarpıcı nokta da sağlık personelinin içinde bulunduğu psikolojik sıkıntıları ortaya koyuyor. Nott, “Bir seferinde tecrübeli bir doktorla oturuyorduk. Başını zorla kaldırabiliyordu. Depresyonda olduğunu o da biliyordu ancak halkını arkasında bırakıp gidemiyordu. Çok üzücü bir durum” diye konuştu.

http://haber.gazetevatan.com/vur-dogmamis-bebegi-al-sigarayi/577212/30/dunya

This entry was posted in EMPERYALİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *