SURİYE’DE FETVA: “AÇLIĞA KARŞI KEDİ, KÖPEK, EŞEK YENEBİLİR”

YAZIYAyorum

Ve yaşanan bu felakette artık herkesden çok bizim hükümetimizin sorumluluğu vardır.Komşu bir ülkede iç savaş çıkartmak.Başka bir ülkenin rejimini değiştirmeye kalkmak,Komşu ülkenin mevcut iktidarını değiştirmeye kalkışmak.İsyancılar ihraç etmek, bunları iaşe ve ibade etmek.

Hiç kıvırtmayın, hiç laf, bahane üretmeyin.Ölen yüzbinlerde Esad rejiminden çok, Türk hükmetinin ve Türk milletinin sorumluluğu vardır.

Irak’ın bölünmesi, işgal edilmesi…
Libya’nın iç savaşa sürüklenmesi, bölünmesi….

Bunlarda da sorumluğumuz, günahımız varıdır.Biz en iyimser ihtimalle, işbirlikçilik, yardımcılık ve yataklık yaptık.Çatışan tarafların savaşı sürdürmelerine yardımcı olduk.Komşularımızın isyancılarını her türlü yardımı yaptık…

Biz eli kanlı bir millet olduk, mert olun, günahınızı kabul edin.
Yarın bize de dönecek bu işler.Göreceksiniz.Öbür dünyaya kalmadan, daha bu dünyada yaptıklarımızın bedelini ödeceyeceğiz.

Saygılar.
Oraj POYRAZ

SURİYE’DE FETVA: “AÇLIĞA KARŞI KEDİ, KÖPEK, EŞEK YENEBİLİR”

Şam’da fetva: Açlığa karşı kedi, köpek, eşek yenebilir
Bayramın yaklaştığı son günlerde Şam’ın güney mahallelerindeki camilerde yeni bir mesaj yankılanıyor: Normal koşullarda yenilmesi haram sayılan hayvanların Şam’ın açlık tehdidi karşısındaki halkı tarafından yenebileceğini bildiren bir fetva bu.

Çoğunlukla isyancıların kontrolündeki bu mahalleler gün be gün stratejik önemi büyük bu bölgeleri geri almak isteyen hükümet güçlerinin bombardımanı altında.

Halk, gıda ve diğer ihtiyaç maddelerine erişemiyor.

Bayram öncesinde bir grup din adamı bu bölgelerdeki insanların İslam’da normal olarak yenilmesine izin verilmeyen kedi, köpek ve eşek gibi hayvanların etinin tüketilebileceğine dair bir fetva yayınladı.

‘AKLA AYKIRI’
Bölgede yaşam koşullarının daha da kötüleşmesi halinde insanların ölülerini yemek zorunda kalacağını söyleyen din adamları bunun aynı zamanda bütün dünyanın duyması gereken bir yardım çığlığı olduğunu söylediler.

Suriye’de iç savaş başladığından bu yana benzer fetvalar en yoğun çatışmaların yaşandığı sıralarda Humus ve Halep’te de yayınlanmıştı.Yardım kuruluşları, ateş altındaki bölgelere gıda ve diğer ihtiyaç maddelerini ulaştırmaya, Suriye’nin kimyasal silah stoğunun yok edilmesi kadar öncelik verilmesini istiyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü Medecins Sans Frontieres’in başkanı Christopher Stokes, kimyasal silah denetçilerinin, gıda konvoylarının gitmesine izin verilmeyen acil ihtiyaç içindeki bölgelere serbestçe girip çıkmasını “akla aykırı bir durum” diye niteledi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/24927226.asp

This entry was posted in EMPERYALİZM, FAŞİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, TERÖR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *