SAHTE BELGELERİN İLK KAYNAĞI

Değerli okur,

Bugünlerde havalarda uçuşan sahte belgelerin ilk kaynağı aşağıdaki yazıdadır .

Fetullah Gülen hakkında dava açmış olan Cumhuriyet DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel ve bazı komutanlar için Gülen davası sürecinde karalama ve iftira mektuplarının basına servis edileceği bilgisi ortaya çıkmıştı.Daha sonraları da savcı Nuh mete Yüksel için Ergenekon ve Balyoz davalarında ortaya sürülen sahte Cd , belge ve ses,görüntü kayıtlarının öncüsü olan görüntü kayıtları servis edilmiş ve savcı Yüksel ile yazışmada adı verilmiş olan bazı üst düzey komutanların bu yolla yıpratılarak onurlarının kırılması ve görevlerinden uzaklaştırılmaları amaçlanmıştır. Ve adı geçen tüm komutanlar Ergenekon ve Balyoz davalarıyla tutuklanmıştır.

MEDYADAN KAÇIRILAN ve http://www.birgun.net
TARAFINDAN YAYIMLANMIŞ BELGENİN ÖZÜ

“Fethullahçı grubun ileri gelenlerinin, örgüt lideri Fethullah Gülen`in talimatıyla almış oldukları karar gereği önümüzdeki günlerde, bu grubun emniyet içerisindeki işbirlikçileri ile birlikte eski Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş, eski 2. Ordu Komutanı Orgeneral Kemal Yavuz, Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Erdal Şenel, Askeri Yargıtay Üyesi Tanju Güvendiren, Ankara 2`Nolu DGM Başkanı Hüseyin Eken, Ankara 2`nolu DGM Üyesi Yunus Kayrabıyıkoğlu ve Ankara DGM C. Başsavcısı Nuh Mete Yüksel`e karşı devletin karşı makamlarıyla, basın ve yayın organlarına isimsiz ve asılsız ihbar mektupları gönderecekleri, ayrıca şantaj amaçlı olarak hazırlanmış montaj kasetleri televizyon ve basın kurumlarına gönderilerek yukarıda adı geçen devlet görevlilerinin karalanması, sindirilmesi yoluyla görevlerinden uzaklaştırılmaya çalıştıkları, X şahıs ile yapılan görüşme sonucu tespit edilmiştir. Bilginize arz ederim.`”

Naci Kaptan

SAHTE BELGELERİN İLK KAYNAĞI

“Belgede, Fetullah Gülen cemaatinin aldığı kararlar doğrultusunda dönemin emniyet müdürlüğü içerisindeki `işbirlikçileri` aracılığıyla Kara Kuvvetleri Komutanı, Genelkurmay Adli Müşaviri, Askeri Yargıtay Üyesi, dönemin DGM Cumhuriyet Başsavcıları hakkında gazete ve TV`lerin de içerisinde olduğu basın yayın organlarına asılsız ihbar mektupları gönderileceği ve ismi belirlenen devlet görevlilerinin `karalanması`, `sindirilmesi` yoluyla görevlerinden uzaklaştırılmasının amaçlandığı (X) şahıs ile yapılan görüşme sonucu tespit edildiği ifade ediliyor. “

Emniyetin `Fethullah Çalışma Grubu` oluşturmasına savcılık izin vermiş!

ÇAYAN ETHEM
Genelkurmay Harekât Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi 3. Bilgi Destek Şube Müdürlüğü`nde Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek`in hazırladığı iddia edilen `İrtica ile Mücadele Eylem Planı` tartışmaları sürerken, bir belge daha ortaya çıktı. 2002`de İstanbul Emniyet Müdürlüğü`nden bir yetkilinin imzasıyla hazırlanan belgede, dönemin İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi(DGM) Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin`in, Fethullah Gülen ve cemaati hakkında proje çalışma grubu oluşturulmasına izin verdiği belirtiliyor.

Belgede, Fetullah Gülen cemaatinin aldığı kararlar doğrultusunda dönemin emniyet müdürlüğü içerisindeki `işbirlikçileri` aracılığıyla Kara Kuvvetleri Komutanı, Genelkurmay Adli Müşaviri, Askeri Yargıtay Üyesi, dönemin DGM Cumhuriyet Başsavcıları hakkında gazete ve TV`lerin de içerisinde olduğu basın yayın organlarına asılsız ihbar mektupları gönderileceği ve ismi belirlenen devlet görevlilerinin `karalanması`, `sindirilmesi` yoluyla görevlerinden uzaklaştırılmasının amaçlandığı (X) şahıs ile yapılan görüşme sonucu tespit edildiği ifade ediliyor.

`İrtica ile Mücadele Eylem Planı` 12 Haziran 2009`da Taraf`ta yayımlanmıştı. Belgede, Genelkurmay Harekat Başkanlığı Bilgi Destek Dairesi 3. Bilgi Destek Şube Müdürlüğü`nde `İrtica ile Mücadele Eylem Planı` adı altında bir çalışma yapıldığı ve `AKP ve Fethullah Gülen cemaatinin yıpratmak` gerektiği belirtilmişti. BirGün`ün`e ulaşan `Gizli` üzerinde `Kişiye Özel` ibarelerinin bulunduğu 22 Temmuz 2002 tarihli belge İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan imzası bulunuyor. Belge, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olan ve Ergenekon Davası`na ilişkin 1. iddianamenin hazırlanıp savcılar tarafından mahkemeye teslim edildiğini kameralar karşısına çıkarak açıklayan Aykut Cengiz Engin ile dönemin Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan arasındaki yazışmayı içeriyor.Saçan`ın dönemin İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin`e cevaben kaleme aldığı belgede Başsavcı Engin`in Fethullah Gülen ve cemaati hakkında emniyette proje çalışma grubu oluşturulmasına izin verdiği anlaşılıyor.

BELGEDE NE VAR?

`Aykut Cengiz Engin. İstanbul DGM C. Başsavcısı.

İlgi (a) sayı yazımız ile Fethullah Gülen ve grubunun İstanbul ilindeki faaliyetlerinin izlenmesi için 4422 sayılı kanunun 1. ve 16. maddeleri ile Terörle Mücadele Kanunu`nun 7. maddesine dayanarak 4422 sayılı kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 6. maddesi uyarınca makamımızdan proje çalışma grubu oluşturulması talimatı istenmiş ve ilgi (b) sayılı yazınız ile de buna izin verilmişti.

Ancak, Fethullahçı grubun ileri gelenlerinin, örgüt lideri Fethullah Gülen`in talimatıyla almış oldukları karar gereği önümüzdeki günlerde, bu grubun emniyet içerisindeki işbirlikçileri ile birlikte eski Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş, eski 2. Ordu Komutanı Orgeneral Kemal Yavuz, Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Erdal Şenel, Askeri Yargıtay Üyesi Tanju Güvendiren, Ankara 2`Nolu DGM Başkanı Hüseyin Eken, Ankara 2`nolu DGM Üyesi Yunus Kayrabıyıkoğlu ve Ankara DGM C. Başsavcısı Nuh Mete Yüksel`e karşı devletin karşı makamlarıyla, basın ve yayın organlarına isimsiz ve asılsız ihbar mektupları gönderecekleri, ayrıca şantaj amaçlı olarak hazırlanmış montaj kasetleri televizyon ve basın kurumlarına gönderilerek yukarıda adı geçen devlet görevlilerinin karalanması, sindirilmesi yoluyla görevlerinden uzaklaştırılmaya çalıştıkları, X şahıs ile yapılan görüşme sonucu tespit edilmiştir. Bilginize arz ederim.`

2009-10-29 Birgün http://www.birgun.net
http://www.tumgazeteler.com/?a=5661220

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, ERGENEKON - BALYOZ, FAŞİZM, Fetullah Gülen, HUKUK-YARGI-ADALET, İrtica, İSTİHBARAT KURUMLARI, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *