Bu millet İhanet Paketini Paketçilerin başına geçirecek Biz de millete önderlik edeceğiz

DOĞU PERİNÇEK

Bu millet İhanet Paketini
Paketçilerin başına geçirecek
Biz de millete önderlik edeceğiz

Başlıktaki nezaket dışı bildirimiz nedeniyle okuyucularımız bağışlasınlar.Bu paketi açan Cumhuriyet, millet, vatan ve halk düşmanlarına yapılabilecek bir başka işlem yoktur.

“Yeni Anayasa”larının cenazesi yerde

“Yeni Anayasa” dediler. Milletin direnişine önderlik ettik, “Yeni Anayasa”larının cenazesi yerde yatıyor. Şimdi o cenazeyi hortlatma girişimindeler. Paketin içeriğine önümüzdeki yazılarda gireceğiz. Zaten girdik. Biz 12 yıldır, AKP’nin kurulduğu 14 Ağustos2001 gününden beri bu Hıyanet Paketiyle uğraşıyoruz. Hatta öncesi var, 1996 yılında Abramowitz’in, Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin tepesine atadığından bu yana. Demek ki 17 yıl olmuş

Tayyip Erdoğan doğru söylüyor

Halkımıza 17 yıl önce bugün olacakları bildirdik Tayyip Erdoğan’da nasıl sinsi bir plan içinde o günden bu güne geldiklerini önceki gün itiraf etti. “Bu paketi bize PKK dayatmadı” diyor, “bizim programımızdı bu. Biz zamanı geldikçe paketleri açıyoruz.” Doğru söylüyor, ABD’nin Bop Eşbaşkanı. Programları buydu.

Amerika’dan geldi bu program, İmralı’dan değil. AKP’nin kuruluşundan 13 gün önce, 3 Ağustos 2001 günü, Aydınlık’tan başyazı olarak duyurmuşuz bu gerçeği. Bugün duyurduğumuz gibi. Tayyip Erdoğan’ın Yüce Divan Dosyası’nı yazmışız, oraya da koymuşuz, tam metin olarak (s. 74 vd).

Her hıyanetin bir vakti vardır

AKP kurulurken, ilan etmiş, ABD’ye yönelik tehlikelere karşı, ABD’nin Ortadoğu’daki çıkarlarını korumak amacıyla kuruluyoruz diye. Açık açık! Hüseyin Çelik de geçenlerde söyledi“ biz Kürt meselesi için iktidara geldik” diye

İkinci İsrail Ortadoğu’nun rahmine böyle sokuldu Haçlı tarafından. Cenin büyüdü, her hıyanetin bir vakti vardır. Önümüzdeki hıyanetler de vakitlerini bekliyor, Tayyip Erdoğan ilan ediyor bunu? Paketin imalatçısı saptanmazsa

Peki CHP ve MHP yöneticileri neyi bekliyor?

Vakti gelen hıyanetlere nasıl gözcülük yaptılar, nasıl ebelik yaptılar, bunun değerlendirmesini yapmayacaklar mı? Bu programın Amerika’dan geldiğini büyük harflerle yazmak, herkesin gözüne sokmak çok önemli. Belirleyici! Çünkü kaynağını saptayamazsanız, karanlığa yumruk atarsınız. O da gösteriş için, milleti aldatmak için. CHP ve MHP, Cumhuriyeti yıkan, vatanı bölen bu “projenin” ABD Söyleyemezler, o zaman vaziyet almak zorundalar. Çünkü onların da gözü Washington’da. Bir işaret gelse de, BOP Eşbaşkanlığı koltuğuna otursalar. Cinayetin duyulmasını örten gürültü İşte bu nedenle hıyanetin esas merkezini hep örttüler. MHP’nin İmralı bağırtı ve çağırtıları aslında cinayetin duyulmasını önleyen bir gürültüdür. Onlara göre, bu paketi Abdullah Öcalan yapmış, Tayyip Bey de uyguluyormuş.

Abdullah Öcalan, Hakan Fidan’ın yakın koruması, kendisi söylüyor, “Ben araç görevi yapıyorum, konumumu stratejik araç düzeyine yükseltin” diye. MHP de CHP de bunu görmek istemezler, gözlerden gizlerler. Çünkü ucu Atlantik’teki efendiye dokunur. TSK’nin Atlantik güdümlü eski ve bugünkü komutanları da bu suça ortak olmuşlardır. Mustafa Kemal’in askerleri dışındakileri kastediyoruz elbette. İmralı’ya savaş açan MHP, değirmenlerle savaşıyor. Milleti kandırıyor. CHP yönetimi ise, bu ihanet paketinin uygulanmasına şu veya bu düzeyde hep ortak oldu.

Haçlı misyonu ve enstrümanları Abdullah Öcalan enstrümandır. Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül de“2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma” yoluyla bu ihanet paketlerinin sözleşmeli memuru olmuşlardır. Kendi itirafları bu.

Açık bilgi! Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Abdullah Öcalan’ı birleştiren misyon, bir Haçlı Misyonu’dur. 2001 yılı11 Eylül’den sonra ABD Başkanı Bush’un ilan ettiği Haçlı Seferinde tanımlanmış olan misyon. ABD Planında Dersimli olmak Tunceli’yi Tunceli halkı Dersim yapmıyor, Sayın CHP yöneticileri. ABD planında “Dersimli” oldunuz. Oyuncak “Dersimli”. Bildirilir. ABD planında Müslüman olmak Türbanı kamunun başına Müslüman kadın geçirmiyor, Sayın MHP yöneticileri! Amerikan planında “koyu Müslüman” oldunuz, haberiniz var mı? Artık bıçağın kemiğe dayandığı vakitte konuşuyoruz. Böyle vakitlerde başka türlü konuşulmaz.

Herkes bilsin Herkes şunu bilsin: Bu ihanet paketinin merkezi, Atlantik ötesindedir. Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Abdullah Öcalan, Haçlı Seferinin memurları görevini üstlenmişlerdir. Onlara şu veya bu biçimde destek olanlar, enstrümanın enstrümanı rolündedirler.

Bu paketi millet, ihanet paketçilerinin başına geçirecektir.

Meclisteki milletvekilleri, bu pakete hizmet ederlerse, bir daha umdukları gibi o ceylan derisi koltuklara oturamayacak, ihanetten sorumlu olarak yargılanacaklardır. Türk Ceza Kanunundaki maddeler onlar için yazılmıştır. CHP’yi, MHP’yi, AKP ve BDP örgütlerini milletle birleşerek bu İhanet Paketine karşı kararlı, açık cepheden mücadeleye çağırıyoruz. Milli Merkez, “Yeni Anayasa” girişimine karşı mücadelede olduğu gibi görevini açık olarak tanımlamalı ve bu İhanet Paketine karşı mücadeleye odaklanmalıdır.

Şu veya bu parti ne yaparsa yapsın, İşçi Partisi bu İhanet Paketine karşı gerekirse tek başına ve can pahasına savaşacaktır ve bu savaşı tek başına olsa da kesinlikle kazanacaktır. Çünkü Türk milleti bu İhanet Paketine izin vermeyecektir. Bu İhanet Paketini Türkiye’ye dayatanlar Dağa Çıkma mevsimini getirmişlerdir.

Ayağa kalkma vakti

Önce Yatağan işçileri dağa çıktı. Ardından Türkiye’nin devrimci halis aydınları Turgut Özakman ve Tuncel Kurtiz dağların doruklarına çıktılar. Eylem başladı. Haziran-Temmuz’da ellerinde ayyıldızlı al bayraklarla cümleten “Mustafa Kemal’in askerleri” olan büyük halk, sana sesleniyorum: Hıyanete karşı ayağa kalkmanın vakti gelmiştir. En büyük yeraltı zenginliğimiz olan, toprağın altındaki kemik yığınlarına Firdevsi’nin ve Nâzım Hikmet’in diliyle sesleniyorum: Şehitler, siz de ayağa kalkın, mezardan çıkmanın vaktidir.

01.10.2013 AYDINLIK

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *