Öğretmen 2. sınıf öğrencisine ‘vatan haini’ dedi

YAZIYAyorum

AKP’nin İLERİ DEMOKRASİSİNİN ayırdına varan ve eleştiren 9 yaşındaki öğrencisini, Öğretmeni “feysbuk” sayfasında TERÖRİST diyerek şikayet etmiş . Böylesi kişileri öğretmen yapanlar ve böylesi öğretmenlerden çocuklarımızı ve toplumumuzu Allah korusun.Öğretmen eğiten , öğreten , aydınlığın ve bilimin ışığını aktaran , kucaklayan , sevgiyle kanadı altına alan kişidir.Böyle öğretmenler ise artık çok azalmıştır.

Eğitimi de yozlaştırarak siyasallaştırdılar .
Öğretmenler de bölündü , aldıkları eğitimin kalitesi düştü.
Siyasallaşan eğitim ise işte böyle öğretmenler yarattı …
Haber aşağıdadır.

Naci Kaptan


Öğretmen 2. sınıf öğrencisine ‘vatan haini’ dedi

Antalya’da ilkokul 2’nci sınıfta yapılan sınıf başkanlığı seçimi sırasında bir öğrencinin, “Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor” sözleri üzerine sınıf öğretmeni ile öğrencinin annesi arasında başlayan tartışma adliyeye taşındı

Posta, 27 Eylül 2013

Muratpaşa İlçesi’ndeki Mustafa Asım Cula İlkokulu 2-A sınıfında geçen hafta sınıf başkanlığı seçimi sırasında öğretmen Fikri Tezbaşar, sınıfın geçen yılki başkanının görevine devam etmesini istedi. Öğrencilerden 9 yaşındaki Ö.İ.K., “Gerçi seçim olsa ne olacak? Seçimin güzel bir şey olduğuna inanmıyorum. Başbakan da seçimle geldi ama ağaçları kesiyor, su sıkıyor, gaz sıkıyor” dedi.

Sınıf öğretmeni Fikri Tezbaşar, bu sözleri üzerine öğrenciyi uyardı. Aynı zamanda 2-A şubesinin ’sınıf annesi’ olan Ö.İ.K.’nın annesi Filiz K.’yı okula çağıran öğretmen Tezbaşar, “Çocuğunuzla konuşun, uyarın. Okulda siyasi konulara girmesin” diyerek uyarıda bulundu. Okuldan çıkan anne Filiz K., eve gelince de oğlunu uyardı. Bazı öğrenci velileri tarafından akşam telefonla aranan anne Filiz K., öğretmenin Facebook hesabındaki paylaşımdan haberdar oldu.

‘VATAN HAİNLİĞİ MEŞRULAŞTI’

Öğretmenin kendisine ait Facebook hesabına, “Bugün ikinci sınıfa giden bir öğrenci sınıf başkanlığı seçiminden sonra kazanamayınca ’Bahçede görüşürüz’ diyebiliyorsa, üstüne bunu Gezi’de eylemler yapan ablasından öğrendiğini, seçimle olmayacağını söylüyorsa ve bana ’Seçim iyi bir şey olsaydı ben başkan olurdum’ diyerek tüm çapulcuların hissiyatının kendisine nasıl öğretildiğini anlatıyorsa. Vatan hainliği meşrulaştı demektir” yazdığını gören anne Filiz K., “Merhabalar, ben İ.’nin annesiyim. Oğlum hakkında yazdıklarınız beni çok kırdı. Bu konuyu konuşalım lütfen” diye yazdı.

Öğretmenin bu sözlerle Ö.İ.K’yi kastetmediğini belirten sözlerine karşın anne, öğretmene sınıfta ablası olan başka çocuk olmadığını söyledi.

ANNEDEN SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Bu olaylar üzerine anne Filiz K., Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na öğretmen Fikri Tezbaşar hakkında hakaret suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Şikayetinde olanları anlatan anne Filiz K., çocuğuna ’Vatan haini’ diyerek hakaret edildiğini öne sürdü.

ÖĞRETMEN İDDİALARI YANITLADI

İddialara yanıt veren sınıf öğretmeni Fikri Tezbaşar, okula yeni atandığını ve olayın olduğu gün sınıf başkanlığı seçimi yapıldığını, ancak Facebook hesabında yazdıklarının kendi sınıfındaki seçimle alakalı olmadığını söyledi.

Kendi sınıfındaki seçim sonrası ne bir kavga edildiği, ne başkanlığın el değiştirdiği gibi bir olay olmadığını belirten öğretmen Fikri Tezbaşar, “Başka bir arkadaşımın yaşadığı olayı paylaştım” dedi.

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

This entry was posted in EĞİTİM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *