MİT Bugün İmralıya “SÖZDE” Demokratikleşme Paketini Götürüyor’

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üyelerinin görmediği, bilmediği, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaların görmediği ve görüşlerinin dikkate alınmadığı, muhalefetin itirazlarının yok sayıldığı bir yasama süreci öncesinde paketin İmralı’nın görüşlerine açıldığı ve İmralı’nın görüşleri doğrultusunda şekillendirileceği yönündeki iddialar doğru mudur? “

MİT Bugün İmralıya Demokratikleşme Paketini Götürüyor’

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Demokratikleşme Paketi’nin içeriğinin MİT aracılığı ile Öcalan’a mı götürüldüğünü, paketin İmralı itiraz ederse ertelenip ertelenmeyeceğini sordu.

İnce, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 12 Eylül 2013 tarihli Yeni Şafak gazetesinin 15. sayfasında yayınlanan “MİT, İmralı’ya gidiyor” başlıklı haberde “MİT yetkililerinin bugün İmralı Adası’na giderek Abdullah Öcalan ile görüşeceği öğrenildi. MİT yetkililerinin yapacağı görüşmenin ardından, bu görüşmeye ilişkin değerlendirmenin yarınki Demokratikleşme Paketi’nin ele alınacağı zirve toplantısında yapılacağı kaydedildi” ifadelerinin yer aldığını söyledi.

İnce, Başbakan’a şu soruları yöneltti:

“Haberde geçen MİT yetkililerinin bugün İmralı Adası’na giderek terörist Abdullah Öcalan ile görüştükleri iddiası doğru mudur?

Öcalan ile yapacakları görüşmenin ardından bu görüşmeye ilişkin değerlendirmelerin Demokratikleşme Paketi’nin görüşüleceği zirvede ele alınacağı doğru mudur?

Demokratikleşme Paketi’nin içeriği MİT aracılığı ile Öcalan’a mı götürülmektedir?

MİT yine Öcalan’ın pakete ilişkin değerlendirmelerine aracılık etmekte midir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmesi planlanan ve adına demokratikleşme paketi adı verilen çalışmanın İmralı ile yapılan görüşmeler sonucunda şekillendirilmesi açılım sürecinde İmralı’ya verilen sözlerden birisi midir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üyelerinin görmediği, bilmediği, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaların görmediği ve görüşlerinin dikkate alınmadığı, muhalefetin itirazlarının yok sayıldığı bir yasama süreci öncesinde paketin İmralı’nın görüşlerine açıldığı ve İmralı’nın görüşleri doğrultusunda şekillendirileceği yönündeki iddialar doğru mudur?

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay tarafından Cuma günü tamamlayacağız dediği paketin tamamlanması İmralı itiraz ederse ertelenecek midir?”

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=bir-dahaki-bakanlar-kurulu-imralida-olabilir–1209131200

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *