HAYDİ ARKADAŞLAR İFTARA

HAYDİ ARKADAŞLAR İFTARA

Efendim sizi ameliyat masasına yatırdılar,..
Çevrenizde yüzleri maskeli,
Üstlerinde yeşil önlüklerle ameliyatı yapacak ekip ..

Narkozladılar,
Pışpışladılar…
Uyudunuz…
Artık ameliyat ekibinin hünerine ve usta doktorlara emanetsiniz.

Kesilecek yeri ilaçladılar.
“Bistüri”
Şef doktor uzunca bir kesik attı.
İç organlarınızın bazılarını yandaki tepsiye koydular.
Tam operasyon yapılacak organdaki tümor alınacaktı ki
Yakınlardaki camiden ezan sesi yükseldi .
Şef elindeki bistüriyi bıraktı.

“Arkadaşlar iftar vakti” dedi.
Birlikte iftarlarını açmak için,
yemekhaneye indiler…
20 dakika sonra dönerek …

Olay aynıyla olmuştur.
Bunu yapan dr. Jet olarak profluğa atandığı söylenen
Prof.Dr. Ali İhsan Dokucu’dur.

Şimdi de ameliyatta iftar molası verdiğinden ödüllendirilmiş,
Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’na atanmıştır.
Dilerim ki dr.Dokucu, Başbakanı ve sağlık bakanını da
Ramazanda iftara doğru ameliyat eder ….

Ne diyelim hayırlara vesile olsun…
Elhamdüllillah …

Naci Kaptan
23.09.2013

Prof.Dr. Ali İhsan Dokucu

Cumhuriyet 04.09.2013

Ameliyata iftar molası terfi getirdi
Prof. Dr. Dokucu Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı oldu

İKLİM ÖNGEL

ANKARA – Sağlık Bakanlığı’nda, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ekibinin tasfiye edildiği yorumlarına neden olan görevden almaların ardından yapılan atama tartışma yarattı. Görevden alınan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl’ın yerine atanan Ali İhsan Dokucu, sağlık çevrelerinde, Şişli Etfal Hastanesi’ndeki görevi sırasında 3 buçuk yaşındaki bir çocuğun ameliyatına iftar molası veren doktor olarak tanınıyor.

Eski Sağlık Bakanı Akdağ’ın danışmanıyken göreve getirilen Hasan Çağıl, geçen hafta görevden alınmıştı. Çağıl’ın yerine geçecek isim önceki gün belli oldu. Göreve İstanbul İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu getirildi. Sağlık çevreleri, Dokucu’nun adını ilk olarak “ameliyata verdiği iftar molası” ile duydu. Edinilen bilgiye göre Dokucu, Şişli Etfal Hastanesi’ndeki görevi sırasında, 3 buçuk yaşındaki bir çocuğu ameliyat ederken, iftar için yemek molası verdi. Çocuk, ameliyat masasında karnı açık bir şekilde 20 dakika bekledikten sonra Dokucu ameliyata devam etti.

Jet profesör iddiası

Dokucu’nun aynı zamanda “jet profesör” olduğu öne sürüldü. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeyken Bilim Üniversitesi’ne atanarak “profesör” unvanı alan Dokucu, YÖK yasasının izin vermemesine karşın unvanı aldıktan sonra Şişli Etfal’e geri dönmüş ve görevini “profesör” unvanıyla sürdürmüştü. Profesörlüğe yükselmek için vakıf üniversitesinde “görünen” Dokucu, kendisi hakkında çıkan iddialara, İl Sağlık Müdürü iken,Halihazırda Bilim Üniversitesi’nde eğitim faaliyetlerini yürütmekle birlikte, 2547 sayılı Yükseköğrenim Kanunu’nun 38. maddesine göre ‘Bakanlığımızın takdiri’ ve onayıyla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Cerrahisi Kliniği’nde klinik şefi ve İstanbul Sağlık Müdürü olarak görevini ifa etmektedir” yanıtını vermişti.

Profesör olması hukuki değil’

SES Genel Başkanı Çetin Erdolu, Dokucu’nun “jet profesör” olması nedeniyle Türkiye Kamu Hastaneleri’nin başına getirilmesine tepki gösterdi. Dokucu’nun “profesör” unvanı almasının etik ve hukuki açıdan yanlış olduğunu söyleyen Erdolu, “Sağlık Bakanlığı’na bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışan doçentler, bir üniversite bünyesinde 2 yıl çalışmadan profesör unvanı alamaz. Bakanlık Dokucu’yu Şişli Etfal’deki görevine devam ederken YÖK yasasını by-pass ederek profesör yaptı. Ayrıca vakıf üniversitesinde profesör olanlar da sözleşmelidir. Bu nedenle 2547’nin dışındadırlar. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun başına jet profesör geçmiştir” dedi

This entry was posted in HAYATIN İÇİNDEN, Politika ve Gundem, Saglik. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *