BUHARLAŞAN 744 BİN LİRANIN HİKAYESİ !!! * Musevi vatandaş teşekkür edecekti!

Necati Doğru
15 Eylül 2013
Sözcü

Musevi vatandaş teşekkür edecekti!

Musevi Yahudi dinine mensup bir Türk vatandaşı olan Doğan Kasadoğlu“Türk Devletibiz Yahudileri öteki gibi görmüyor” diyen bir teşekkür ilanı vermek üzere yola çıktı.

Elinde valilik belgesi.
Belgede valinin imzası.
Belgede şunlar yazıyor:

Patlayıcı yüklü kamyonetlerle 2003 yılı Kasım ayında İstanbul’da Osmanbey ve Şişhane’de iki Musevi sinagoguna (Neve Şalom ve Beth İsrail) terör eylemi yapıldı. 24 vatandaşımız can verdi. Bunun üzerine İstanbul İl Özel İdaresi Bütçesi’nden:

80 bin 955 TL.
40 bin 397 TL.
(28 Ocak 2004’te)
620 bin 750 TL.
(11 Temmuz 2011’de)

Toplamı 744 bin 102 TL Beyoğlu Musevi Hahamhanesi Vakfı ile Neve Şalom Musevi Sinagogu Vakfı’na verildi. Bu iki vakıf744 bin 102 TL’yi Musevi Türk vatandaşlarını “teröre karşı önlemler almak için” harcayacaklardı.

İşte teşekkür ilanı bunun için verilecekti. Yahudi Türk vatandaşı Doğan Kasadoğluİstanbul Valiliği’nden aldığı ve “Yahudilerin Türkiye Cumhuriyeti’nde ötekileştirilmediğinin” en somut göstergesi olan bu belgeyle kendi din adamlarına başvurdu. Musevi Cemaati Türkiye Hahambaşı İshak Haleva‘ya Ortaköy Havrası Hahamı Nafi Haleva‘ya “İstanbul İl Özel İdaresi bütçesinden verilen 744 bin 102 TL nerelere harcandıbilginiz var mıben devlete teşekkür ilanı vereceğim” diye sordu.

İki haham da şaşırdı.
Paradan haberimiz yok.
Nereye gitti bu para?
Nerelere harcandı?
Cebe atılmış olmasın…(!)

Musevi vatandaş Doğan Kasadoğluiki Yahudi Vakfı’nı denetlemekle görevli Ankara’daki Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurdu“744 bin 102 TL ne şekilde nerelerde kullanıldısarf belgelerinibu fondan yapılan harcamaların denetim raporlarını tarafıma gönderin” isteğinde bulundu.
Cevap bekliyor.

* * *

Salı günü de “Kürt vatandaşlarımızın ötekileştirilmesine son verecek sessiz devirim paketi” açıklanıyor. Bakalım Abdullah Öcalan BDP PKK KCK“ Türkiye Cumhuriyeti’ne bu paketten ötürü teşekkür ederiz” diyecekler mi?

Yoksa aynısı mı oluyor.
Paralar veriliyor.
Yahudi vatandaşın haberi yok.
Paketler açılıyor.
Kürt vatandaş habersiz.
Habersiz olduğu için duyarsız.

SÖZCÜ

This entry was posted in NECATİ DOĞRU YAZILARI, Politika ve Gundem, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *