Babalara, evlatlık kızlarıyla evlenme izni

YAZIYAyorum…

Türbanlı tesettürlü kadınlarımıza duyururum ;

Başbakan Erdoğan’ın kankası ve 2.5 milyar dolar kredi açtığı , her sözünde methettiği Mısır’lı MOrsi 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceği ve hatta karısı ölen erkeğin 8 saat içinde ölen eşiyle “veda birleşmesi” yapabileceğini gündeme getirmişti.Daha önceleri de çalışan kadınların iş yerlerinde tacizden kurtulması için erkek çalışma arkadaşlarını emzirerek ,süt anne olup tacizden kurtulmaları da önerilmişti. AKP yöneticilerinin sempatiyle baktıkları ve hatta denklik tanımak için çalıştıkları El Ezher Üniversitesi de bu çalışmalara ön ayak olmuştu.

Şimdi de İran’da erkeklerin evlatlık kızlarıyla evlenmeleri izinini veren yasa çıkartılmış.Dini aracı kılarak kadınlara yaşam hakkı tanımayan şeriatın egemen olduğu topluluklarda kadının yeri ve hakları yoktur.

Örneğin Afganistan’da ayak topuğu gözüken kadını çarşıda,yolda isteyen her erkek dövebilir.

Türkiye’nin de gittiği yer işte bu şeri yönetimlerin egemen olduğu ülkelerin olduğu yerdir.Türbanlı ,tesettürlü Kadınlarımız akıllarını başlarına almazlarsa başlarına gelecek olanlar bugünlerde İran’da,Suudi Arabistan’da,Mısır’da,Afganistan ve Malezya’da yaşananların benzeri olacaktır.

Naci Kaptan
29.09.2013

Cumhuriyet
28 Eylül 2013

Babalara, evlatlık kızlarıyla evlenme izni

İran meclisi, çocuk haklarını korumak için hazırlanan ancak erkeklerin evlat edindikleri kız çocuklarıyla 13 yaşında bile evlenmesine izin veren tasarıyı kabul etti.

Dış Haberler Servisi- Pazar günü oylanan tasarı, yargıcın, çocuğun yararına olacağını kabul etmesi durumunda erkeğin, evlat edindiği kız çocuğuyla evlenmesinin önünü açıyor. Tasarının yasalaşması için Muhafızlar Konseyi’nin onayından geçmesi gerekiyor.

İran’da kız çocukları 13 yaşında evlendirilebiliyor. Erkek çocuklar için evlilik yaşı 15. 2010’da yaşları 10-14 arasında değişen 42 bin çocuk evlendirildi. Tahran’da 10 yaşın altında evlendirilen çocuk sayısı en az 75.

İran İçin Adalet grubundan insan hakları avukatı Şadi Sadr, Guardian’a yaptığı açıklamada, ılımlı Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani New York’ta basını etkilerken Muhafızlar Konseyi’nin tasarıyı kabul etmesinden endişe duyduğunu söyledi. Sadr, “Tasarının pedofiliyi meşrulaştırdığını” vurguladı.

This entry was posted in İrtica. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *