SURİYE’DE BOP ÖRÜMCEK AĞINI ÖRÜYOR * İsrail gazetesi Haaretz, Suriye’deki kimyasal silah kullanımının ardında İslamcı çeteler olduğunu açıkladı.

Naci Kaptan
28.08.2013

İsrail gazetesi Haaretz,
Suriye’deki kimyasal silah kullanımının ardında
İslamcı çeteler olduğunu açıkladı.

Yazıya başlamadan önce yakın zamanda gerçekleşen bir olayı hatırlatmak isterim ;

İngiltere’den Suriye’ye kimyasal silah komplosu
Rusya’da yayın yapan Ridus haber ajansı,
dünyayı ayağa kaldıracak bir haber yayınladı.

27 Ocak 2013 Pazar

İSTANBUL- İddiaya göre “JasIrX” kod adlı hacker, İngiltere’de özel ordu sayılan ve emekli SAS komandolarından oluşan Cama Britam Defense güvenlik şirketinin şifresini kırarak bilgisayarlarına girdi. Hacker, buradan Suriye ve Rusya’ya karşı büyük bir komplo hazırlandığı yönünde gizli bilgiler elde etti.

T24′ün haberine göre; Hacker’ın ele geçirdiği belgelerde Britam’ın müdürü David Golding ile başkanı Philip Doughty arasında şöyle bir yazışma da yer alıyor:

“Philip selam. Yeni bir iş teklifi aldık. Yine Suriye ile ilgili. Katar bize büyük paralar ve ABD’nin onayladığı bir iş teklif ediyor. Bizim yapmamız gereken Libya’da bulunan Rus yapımı birkaç zehirli gaz bombasını Suriye’nin Humus şehrine nakletmemiz gerek. Bu bombalar Esad’ın depolarında bulunanlardan aynısı olacak. Kimyasal silah yüklü bombalar Humus’a nakledildiğinde bizim Ukraynalı personel kullanılarak patlatılması isteniyor. Bombayı patlatma işlemi kayda alınacak ve personelin Rusça konuştuğu net biçimde anlaşılması isteniyor. Pek temiz bir iş değil, ama vadettikleri paralar astronomik. Teklif hakkında ne düşünüyorsun?”  (Yazının tamamı https://nacikaptan.com/?p=4636  )

AKP iktidarı Irak’ta da yaptığı Haçlı işbirlikçi BOP görevini şimdi Suriye’ye karşı sürdürmektedir.Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu yürütmekte oldukları dış politikalarla Suriye’ye karşı başlatılan Haçlı seferlerine destek vererek katılıyor.Türkiye komşu Suriye ile kendi Ulusal çıkarlarınla hiçbir bağlantısı olmayan bir savaşa sürükleniyor.

***

Başbakan Erdoğan ve bakanları Filistin’de,Gazze’de ,Suriye’de kışkırtılan , mezhep savaşlarına ağlar gibi yaparak İslam ülkelerini kan gölüne çeviren emperyalist katliamlara destek veriyor.Bir komşu ülkeye karşı düşmanca davranarak Kuzey Afrika ülkelerinden ve Orta Asya Türk Devletlerinden gelen teröristleri ülkenizde barındırıp , silahlandırıp , sağlık hizmeti vererek örgütleyip sınırdan gizlice geçireceksiniz.Bu teröristlere eğitim kampları ve silah depoları oluşturacaksınız.400 tona yakın silahı da Suriye’ye terörist gruplarına sevkedeceksiniz.. Bu son derecede yanlış, tehlikeli bir tutumdur. Türkiye’nin ağır silahlar gönderdiği ifade edilen Suriye’deki grup ise, Amerika’nın bile terörist olarak ilan ettiği cani “En-Nusra Cephesi” grubudur.

Bu teröristler yaralandığında veya dinlenmek istediklerinde yine sınır kentlerinize girmelerine izin vereceksiniz.Sonra da ülkesini emperyalistlerce desteklenen terörist ve düzensiz lejyoner grupların işgalinden korumaya ve kurtarmaya çalışan ülke yöneticisine zalim diyecek ve yaptığınız düşmanca girişimleri saklamaya çalışacaksınız.Başbakan Erdoğan’ın Suriye’ye karşı yapmakta olduğu budur.

AKP iktidarı Irak’ta da yaptığı Haçlı işbirlikçi BOP görevini şimdi Suriye’ye karşı sürdürmektedir. Başbakan Erdoğan ile AKP Milletvekillerinin ellerinde Irak’ta işgal orduları tarafından katledilmiş olan 2 milyona yakın Irak’lının kanları vardır. Ve Haçlı ordusu bu kez de Suriye’yi yok etmeye çalışmaktadır.AKP ve başbakan Erdoğan bu kez de ellerini Suriye halkının kanlarıyla yıkamaktadırlar.

Başbakan Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun Suriye’ye karşı atmakta oldukları savaş naraları ile Türkiye komşu bir İslam ülkesiyle kirli ve milli çıkarlarına aykırı bir savaşa sürükleniyor.Suriye’ye saldırmak için Amerika ,İngiltere,Fransa’nın yanında başbakan Erdoğan ile Dışişleri bakanı Davutoğlu B.M. ve Nato’yu müdahaleye çağırıyor.

AKP’nin çağrısı ile her gün binlerce vatandaş, ülkenin çeşitli yerlerinde meydanları doldurup, teröristlerin kan gölüne çevirdiği Suriye’de Beşar Esad’ın katolik Ortodoks, Protestan, Yahudi inancındaki emperyalist devletlerin orduları tarafından askeri müdahale ile iktidardan düşürülmesi için gösteriler düzenliyor.

Emekli Büyükelçi Nüzhet Kandemir Davutoğlu’nun son günlerde çağrıcısı olduğu ‘gönüllü ülkelerle Suriye’ye girme’ fikrini tehlikeli bularak “Başımıza büyük felaketler açacağını” söylüyor.İktidarı uyaran CHP’li Loğoğlu da, “Türkiye’yi göz göre göre savaşa sürüklüyorsunuz. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, sorumsuzluk içinde savaş çığırtkanlığı yapıyor” diye açıklaması var.

AKP’nin Ortadoğu politikası Türkiye’yi felakete sürüklüyor. Komşu ülkeler, en ağır sözlerle AKP’yi hedef alıyor. İran dini lideri Hamaney’in askeri danışmanı General Safavi’nin başbakan Erdoğan için, “Ücretli kukla”, Mısır Cumhurbaşkanlığı sözcülerinden El-Musalamani’nin “Batı’nın ajanı” sözlerinden sonra Suriye Cumhurbaşkanı Esad da Türkiye gibi bir ülkenin birkaç dolar ile kontrol edilebilecek bir ülke haline gelmiş olması açıklamasını yapıyor.

AKP’nin Suriye’ye müdahale için can atan tavrı, Beşşar Esad’ı destekleyen ülkeleri de eleştiriyi aşıp hakarete varan tepkiler için tahrik ediyor. Türkiye’nin itibarı ciddi ölçüde erozyona uğruyor Erdoğan’a ağır bir eleştiri de İran’dan geldi. Devrim Muhafızları’na yakın haber ajansı Fars, Erdoğan ‘fırsatçılık’la suçlandı. Fars ayrıca füze kalkanı için de sert eleştiriler yaptı.

Suriye üzerinde de tıpkı Irak’ta olduğu gibi sivillere karşı kimyasal silah kullandığı iddia edilerek BOP örümcek ağı örülüyor. Gerçekliği belirlenmemiş iddialarla tuzak kuruluyor.Şam çevresinde kimyasal silah kullanıldığı ile ilgili uluslararası soruşturma bitmeden Batı’dan Şam rejimine karşı askeri müdahalenin yapılabileceğine dair söylemler yükselmeye başladı.

Rus gazetesi Izvestia’ya konuşan Esad, kimyasal silah iddialarını yalanlayarak “Dünyadaki müttefiklerimiz Rusya ve Çin, bölgede ise İran müttefikimiz. Türkiye gibi bir ülkenin birkaç dolar ile kontrol edilebilecek bir ülke haline gelmiş olması çok üzücü. Bizim Türk halkı ile bir sıkıntımız yok. Tek sorun Başbakan Erdoğan” dedi.

BOP’un Suriye’yi işgal ve rejimi değiştirmek için kurgulamakta olduğu KİMYASAL SİLAH KULLANILDI savı tartışmalı ve gerçekliği de şüphelidir.

Esad’ı üç yıldır bir türlü pes ettiremeyen Suriyeli muhalifler, Batı müdahalesini kışkırtmak, sağlamak amacıyla kimyasal silahları kullandığı değişik kaynaklarca açıklanıyor..Şayet Esad’ın kimyasal silah kullandığı ispat edilemez, gönüllüler koalisyonu ispat edileme­yen bir iddia üzerine Esad’ı vurmaya başlar­sa. ve sonra, kimyasal silahın kullanılmadığı ortaya çıkarsa ne olacaktır? Gönüllüler, daha önce Irak’ta olduğu gibi, bir kez daha yalan üzerine savaş çıkarmış olmayacaklar mı?.

Bu konuda İsrail Haaretz Gazetesinden çok çarpıcı bir iddia var ;

İsrail gazetesi Haaretz, Suriye’deki kimyasal silah kullanımının ardında İslamcı çeteler olduğunu açıkladı. (Ulusal Kanal 28 Ağustos 2013 )

İsrail Gazetesi Haaretz, Suriye’deki kimyasal saldırının muhaliflerce yapıldığını yazdı. Haaretz, hedefin Suriye askerleri olduğunu belirtti. Yaralılarda klor izine rastlandığı kaydedilen haberde, muhaliflerin kontrolündeki bölgede bir klor fabrikasının bulunmasına dikkat çekildi.

Haberde saldırının Suriye Ordusu askerlerine yönelik yapıldığı belirtildi. Haberde, “Suriye hükümeti’nin, resmi araştırma yapılması talebi de bu saldıyı muhaliflerin yaptığı iddiasını güçlendiriyor” denildi.

Yaralılarda klor maddesine rastlandığını belirten gazete, çarpıcı bir ayrıntıya dikkat çekdi. Gazete, Suriye askeri kaynaklarına dayandırdığı bilgide, muhaliflerin kontrolünde olan alanda klor üreten bir fabrika olduğu belirtildi.

Haberde, “Tüm bu gelişmeler, saldırının ardında, muhalif çetelerin olduğu iddiasını kuvvetlendiriyor” denildi.

Kimyasal silahı teröristler kullandı
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad, Şam’da gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘teröristlerin’ sarin gazı kullandığına ilişkin kanıtları Birleşmiş Milletler denetçilerine sunduklarını söyledi

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, başkent Şam’da yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan kimyasal silahların ABD, İngiltere ve Fransa’nın yardım ettiği “teröristler” tarafından kullanıldığını iddia etti.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Mikdad, Şam’da Four Seasons Oteli’nde gazetecilere yaptığı açıklamada,
“teröristlerin” sarin gazı kullandığına ilişkin kanıtları Birleşmiş Milletler denetçilerine sunduklarını söyledi.

Henüz kesin kanıtlara ulaşılamadığını belirten Mikdad şöyle konuştu:
“Suriye, kimyasal silahın silahlı gruplar tarafından ABD, İngiltere ve Fransa’nın yardımıyla kullanıldığını ve bunun bir an önce durması gerektiğini tekrar belirtmektedir.”

“Teröristlerin” ABD, İngiltere ve Fransa tarafından “korunduğunu” iddia eden Mikdad, “bu silahların bir gün Avrupa halklarına karşı kullanılacağını” öne sürdü.

Suriye başkenti Şam’da 21 Ağustos günü meydana gelen saldırıda ölenlerin görüntülerinin dünya komuoyuna yayılmasının ardından İngiltere, ABD ve Türkiye gibi ülkelerde Suriye’ye müdahale hazırlıkları hız kazanmış durumda.

This entry was posted in EMPERYALİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *