SULTAN HAZRETLERİNİN 400 MİLYON DOLARLIK UÇAĞINA YENİ KARDEŞ GELİYOR

Naci Kaptan
22.08.2013

Değerli okur

“Uçak ve Helikopter kokpitine oturan, hızlı tren,troleybüs,tramvay,metro kullanan başbakanımıza, Saygıdeğer yüce sultanımıza bundan sonra bir de pilot brövesi yakışır.Başbakan Erdoğan’a onursal fahri doktora cübbesi giydirmek için çabalayan Gül kokulu rektörler, inanıyorum ki yüce sultanımıza bir de fahri pilot brövesi vereceklerdir.”

***

Değerli sultanımıza başbakanımıza henüz teslimi yapılmakta olan 400 milyon dolarlık VİP uçaktan sonra çok özel , içinde yatağı çalışma ofisi olan Skorsky VIP S-92 helikopter geliyormuş.Bu aynı seriden 2.helikopter.Birincisi daha önce teslim alındı.Awiation news Channel’e göre VIPS-92nin özel donanımsız fiyatı 18 milyon USD. Özel güvenlik ve VİP Donanımıyla birlikte maliyeti 25 milyon USD’yi bulabilir.

Helikopterin önümüzdeki hafta teslim edileceği gazetelerde yazıyor.Yazılanlara göre Helikopter adeta uçak menziline sahip.Yakıt almadan 1000 km uçabiliyor.Böylece yaklaşan her üç seçimde de değerli sultanımız propaganda çalışmaları ve konuşmaları için hiç yorulmadan kuş misali her yere uçabilecek.

Ninelerimiz bu işe “Çat orada,çat burada,kapı ardında” derlerdi.Böylece sultanımız da seçim gezilerini de Devlet imkanlarıyla daha kolay yapabilecek.

Hatırlarsanız değerli sultanımız Çamlıca’da iç içe çift duvar korumalaı bir sitede hem kendisine hem de çocukları ve kardeşine tirilyonluk villalar almıştı da villasının yanına da bir helikopter pisti yaptırmıştı.Helikopter pisti öksüz kalmasın diye de VİP Skorsky helikopter geliyor.

Eylül ayında envantere girmesi planlanan özel yapım Skorsky VIP S-92 tipi helikopterin ilki Ağustos ayında teslim edilmişti. Anlaşma gereği Türkiye’ye teslim edilecek olan ikincisinin ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da kullanılacağı ifade ediliyor.

Radikal 20.08.2013 Haber şöyle ;

Başbakan’ın Skorsky’si geliyor

Erdoğan bu helikopter ile İstanbul’dan Diyarbakır’a kadar yakıt ikmalsiz uçabilecek. Helikopterin güvenliği ise üst düzey.Başbakan Tayyip Erdoğan için üretilen VIP Skorsky, yola çıktı. Başbakanlık için Skorsky’nin hazırladığı ve saatte 300 km hız yapan helikopterle İstanbul ‘dan Diyarbakır ‘a kadar yakıt ikmali yapmadan uçuş gerçekleştirmek mümkün. Azami menzili 1000 km olan helikopter elektronik özel korumayla donatıldı.(Uzun mesafeli uçuşlarda 2800 litre yakıt tüketiyor.Yani İstanbul -Hakkari gidiş dönüşü 5.6 ton. Helal olsun başbakanımıza. )

BANYOSU BİLE VAR
Yetkili personelin dışındakilerin helikoptere yaklaşması dahi yasak. 6-8 yolcu taşıma kapasitesine sahip, yatağa dönüşebilen koltuk, çalışma masası, banyo, lavabo ve mutfağı bulunan helikopter ABD ‘nin Pennyslvania eyaletinde üretildi.

Skorsky firması, helikopteri özel güvenlikle korumalı olarak hazırladı. Elektronik koruma sistemi ile ‘en güvenli helikopteri’ olarak lanse edildi. Helikopterlerin VIP donanımlarına Başbakanlık karar verdi. Helikopterin, Gölcük’e geldikten sonra Başbakanlık yetkilileri, korumalar ve pilotlar tarafından teslim alınacağı belirtildi. Skorsky’nin özel korumalı VIP helikopteri, 15 gün sonra teslim edilecek…

Skorsky VIP S-92 Helikopterin iç görünümü

25 mart 2013 tarihli ve “FATİH A 330 – TAYYIP AIR FORCE ONE***
SULTAN HAZRETLERİNİN 400 MİLYON DOLARLIK YENİ UÇAĞI GELİYOR”
başlıklı yazımda şöyle demişim
;

Ekonomik krizler başbakan Erdoğan’ın uçak filosuna elleşmiyor.
Yazının tamamı https://nacikaptan.com/?p=4039

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ısmarlanan ve “Devlet başkanlarının tercih ettiği uçak” diye bilinen Airbus A330 Presidential gelecek ay teslim edilecekmiş.A 330 tipi uçaklar ABD Devlet başkanlarının tercih ettiği uçak olarak biliniyor.Bu durumda Tayyip Erdoğan’ın BAŞKANLIK uçağı Erdoğan’ın başkanlığından önce gelmiş olacak.Zamanlama birazcık şaşmış !!!

Ben de isterim ki ülkemi olması gerektiği gibi yöneten bir liderimiz olsun ve de şanına yaraşır uçağı olsun.Ama böylesi bir uçağın alınması için gereken şartlar vardır ;

ÜLKE EKONOMİSİ ;

Herkes bütçesi ve gelirine göre harcama yapmak zorundadır.Aynısı Devletler için de geçerlidir.AKP’nin iktidara gelişinden buyana Türkiye’nin borçları 2.5 misli artmıştır.Devletin 31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla borç toplamı 532 milyar dolardır.2012 üçüncü çeyreği itibariyle Türkiye’nin dış borç stoku 326.3 milyar dolardır.

2012 yılında büyüme oranında düşme olmasına rağmen, dış işlemlerde 50 milyar cari açık verildi.Cari açık devam ettiği sürece dış borç stoku da artacaktır.2003 yılında toplam dış borç stoku 144.1 milyar dolar idi.Demek ki dış borç stoku 9 yılda yüzde 126 oranında artmıştır. (Esfendar Korkmaz 18.01.2013)

Özetle Türkiye her bir kuruşunu dikkatle harcamak zorundadır.”

Halimiz ;
Ayranı yoktur içmeye..

Naci Kaptan
22.08.2013

This entry was posted in Ekonomi, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *