Amerika’yı dost gösteren aydın,ajandır

31 Ağustos 2013
Bülent Esinoğlu
bulentesinoglu@gmail.com

Amerika’yı dost gösteren aydın,ajandır

Yıl 1961
Yer Yozgat Lisesi

27 Mayıs Devrimi daha yeni gerçekleşmiş, devrimin Bakanları henüz iş görmeye başlamıştı.Amerika ise, o günlerde daha etnik ve mezhepsel verilerini yeni yeni toplamaktaydı.Amerikan Fidel Servis adı altında görev yapan, Amerikan Gönüllüleri örgütlenmesinin elemanları, Yozgat Lisesi’nden Amerika’ya götürüp, orada eğitim yaptıracağı gladyo altyapısını toplamaya çalışıyordu.

Tabi bu gerçeği ben, ancak yıllar sonra kavrayabiliyordum.Epeyce öğrencinin arasından eleyerek, ben ve bir başka öğrencinin imtihanları kazandığını açıkladılar.Daha sonra, ben en yüksek puanı almış olmama rağmen, beni ABD’ye götürmekten vaz geçtiler.Arkada ki gerçeği bilmediğim için üzülmüştüm.

Diğer arkadaş ABD’ye gitti. Geldiğinde artık bir Amerikalı gibi düşünmeye başlamıştı.O hayatını Amerikancı olarak yaşadı. Ben ise, Amerika’nın dünyada neler yaptığını anlamaya çalışarak yaşadım.

Biz bunları yaşarken, Yozgat Lisesinin öğrencilerinden olan Taha Akyol da, Komünizm ile Mücadele derneklerinin faaliyetlerini çoğaltmakla meşguldü.1960.

Bunları şunun için anlattım.

Amerika’nın sol, etnik ve mezhepsel ayrılıkları kullanabilmek için, gerekli alt yapıları, 1960’lı yıllarda kurmaya başlamıştı. Belki de daha önceleri.

Tarikatlar içindeki çalışmaları daha öncelere dayanabilir. Çünkü tarikatlar içindeki çalışmalar daha kolay ilerler. Tarikat liderini ele geçirdiniz mi yeter.

Yani bu gün, çokça Amerikancı aydın görüyorsak, bu ABD’nin 50-60 yıllık yatırımının bir ürünüdür.Tabi bu ürününün meyvelerini, istihbarat örgütleri, ordu, medya ve siyasi partiler içinde, şimdilerde çıplak gözle görüyoruz.

Artık aydın görünümünde, yetkinleşmiş ajanlardır.

Amerika’nın Suriye’ye yapacağı ölüm saldırısına bu kadar canhıraş destek vermelerini nasıl izah edebilirsiniz.

Kimyasal silah ile şu kadar insan öldü diye, Nükleer terörist Amerika’nın sabıkalarını örtmeye çalışıyorlar.Irak’ta Amerika 1,5 milyon insan öldürülürken Amerika’ya destek verdiler.

Japonya, Vietnam, Libya, Yugoslavya, Suriye say sayabileceğin kadar. Sanki bu zatlar için, Amerika’nın öldürme dokunulmazlığı var.

Asıl bu beylerin önemi, Amerika’nın eğer ömrü yeterse, ülkemizin bölünmesi sırasında ortaya çıkacaktır.Onun için hep söylüyoruz ki, emperyalizmle savaş onun işbirlikçileri ile savaştır.

Uzun lafın kısası; aydın kime denir derseniz, ülkesini emperyalizme karşı savunandır.Amerikancı aydının ağzından emperyalizm sözcüğünü duyamazsınız.

Emperyalizme emperyalizm diyemez.

Aydın, ama emperyalizmi savunuyorsa ajandır.

31.8.2013

This entry was posted in BÜLENT ESİNOĞLU YAZILARI, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *