Darısı Apo’nun başına !

Darısı Apo’nun başına!

Emin Çölaşan
26 Temmuz 2013 Sözcü

Sevgili okuyucularım, Şırnak’ta bugün çok, ama çok önemli (!) bir tören var. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önde gelen Kürtçülerinden biri olan Şerafettin Elçi‘nin adı, bugün Tayyip tarafından açılacak olan Şırnak havaalanına verildi.

Size önce Şerafettin Elçi’nin kimliğini kısaca açıklamak isterim:

1938 Şırnak-Cizre doğumlu, avukat. Henüz öğrencilik döneminde Kürtçülük davasında yargılandı. Ecevit’in 11 milletvekilini transfer ederek kurduğu Güneş Motel hükümetinde Bayındırlık Bakanı olarak görev yaptı.

12 Eylül döneminde 30 ay hapis yattı. Daha sonra Bakanlığı döneminde yaptığı yolsuzluklar nedeniyle Anayasa Mahkemesi’nde yargılanıp iki yıl üç ay hapis cezası aldı.

1992 yılında Kürt Hak ve Özgürlükler Vakfını kurdu.

Kurduğu ve genel başkanlığını yaptığı bir parti “Kürtçülük” yaptığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı.12 Haziran 2011 seçimlerinde Diyarbakır’dan Kürtçülerin oylarıyla bağımsız milletvekili seçildi.

Geçen yıl aralık ayında öldü.

* * *

Evet, bugün törenle açılacak Şırnak havaalanına onun ismi verildi. Kürtçü BDP çok mutlu oldu, bugün Şırnak’a gelecek olan Tayyip‘i 20 bin kişiyle karşılayacağını açıkladı.

Maşallah, Türkiye’yi bölmek isteyen ve bu amaçla her türlü küstahlığı sergileyen Kürtçüler ve PKK ile Tayyip hükümetinin arası çok iyi.

Nazar değmesin!

PKK‘nın polisleri olan asayiş birimleri kurulmuş, karakollardan Türk Bayrağı indirilmiş, silahlı teröristler yol kesip adam kaçırıyormuş, şantiyeleri yakıyormuş, Türk Ordusu kışlasına çekilip olanları seyretmekle yetiniyormuş, bunların artık hiçbir önemi kalmadı!

Şimdi atılacak birkaç önemli adım var.İlki Apo’yu tahliye etmek!
Tayyipgillerin gücü buna yetse çoktan bırakacaklar da, olmuyor işte!..
Çünkü karşılarında kapı gibi duran bir Türk Milleti var.

Bugün havaalanı açılışında neler olacağını, Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamayı ve özerk Kürdistan kurulmasını açıkça isteyen Kürtçülerin Şırnak’ta Tayyip‘i nasıl karşılayacağını, “Ama bunlar Müslüman” deyip AKP‘ye oy veren seçmenlerin bu olay için ne diyeceğini doğrusu çok merak ediyorum!

Bir şeyi artık çok iyi biliyoruz:
Türkiye bu hükümet tarafından -eğer ömrü yeterse- bölünecek.
Niyetleri açık.Ancak yanıldıkları bir konu var:

Zannediyorlar ki, bölünme gerçekleşene kadar Kürtçülere bu ödünleri verip şirin göründükleri takdirde Doğu ve Güneydoğu’dan oy alacaklar!

Oysa tam tersi olacak.Oy yerine nasihat alacaklar.Kemikleşmiş, şımartılmış, elde hazır partisi olan Kürtçü kesimin AKP’ye oy vermesi söz konusu değil.Hükümet yaptıklarıyla kalacak, hüsrana uğrayacak ama iş işten geçmiş olacak.

* * *

Şimdi bu şirinlik gösterisinin devamını getirmeleri gerekiyor!
Bundan sonra yapılacak büyük bir havaalanı veya baraja mutlaka Abdullah Öcalan isminin verilmesi gerekir!

Darısı Apo’nun başına!

Ya da Lice’den sonra mutlaka açılması beklenen öteki PKK şehitliklerinden birine belki onun ismi verilebilir.Terör, terörist, Kürtçülük ve bölücülükle böylesine özdeşleşen, onlara her türlü ödünü verip şımartan ikinci bir iktidar şimdiye kadar gelmedi.Zannediyorlar ki hep iktidarda kalacaklar,kimse onlardan hesap sormayacak!Gün gelecek, bu marifetlerinin hesabını yargı önünde tek tek verecekler.

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *