AKP’nin zenginleri

Emin Çölaşan Sözcü
26 Temmuz 2013

AKP’nin zenginleri

Sevgili okuyucularım, özellikle de AKP‘ye oy veren fakir fukara, gariban, işsiz, ay sonunu getiremeyen seçmenler.Hepimizin sırtından oynanan şu oyunları artık görme zamanınız gelmedi mi?

İktidar partisi kendi zenginlerini yarattı.Kendinden yana olmayan bütün işadamlarını ve şirketleri -elindeki devlet gücünü kullanarak- silindir gibi ezip geçiyor.AKP’den olmayana hayat yok.AKP’den yana olanlar ise milyarlarca dolarla oyuncak gibi oynuyor. İş ve ihalelerin tümü onlara veriliyor.Böyle yüzlerce örnekten hangisini sayayım!.. İşte bunun son örneği, Fettah Tamince isimli şahıs. Tayyip‘in en yakınlarından biri.

Haliç yat limanı şimdi ona verildi. Bu iş için tam 1 milyar 300 milyon dolar ödeyecek, hemen ardından bu parayı çıkardığı gibi, yüzlerce milyon dolar kazanacak.Tesisleri ve otelleri çok da, bu şahsın aynı zamanda Ankara’da da beş yıldızlı Rixos isimli bir oteli var. Eski Büyük Ankara Oteli.

Devletin ve hükümetin bütün törenleri, kokteylleri, resepsiyonları bu otelde yapılıyor. Sanki bir devlet oteli gibi çalışıyor ve Fettah Tamince devletten çok büyük paralar kazanıyor.Yandaş işadamı olmanın avantajı işte bunlar!

Şimdi Fatih Sultan Mehmet tarafından 1455 yılında yaptırılan Haliç tersanesini 1 milyar 300 milyon dolara aldı. Oteller, yat limanları yapacak ve orası da para basacak.Haliç projesi 49 yıllığına Fettah’a verildi. Hayırlı olsun vallaha!

Vergi listelerinde adı geçmiyor ama sorun değil!

* * *

Emekli, dul, yetim, ev kadını, işsiz, öğrenci, işçi, memur, çiftçi, siftahı zor yapan esnaf, şu tabloyu lütfen iyi biliniz.Bir tarafta dönen milyarlarca dolarlar, öbür tarafta fakir fukarayı kafakola almak için kurulan kuru fasulye-bulgur pilavlı iftar sofraları…

Bir tarafta beş yıldızlı oteller saltanatı, öbür tarafta ise dinimizi rencide eden, iftar sofraları için işadamları ve müteahhitlerden para toplatan kamu görevlileri…

Zengin Müslüman Fettah uyanık çıkmış,benzerleri gibi Tayyip‘e yanaşmış,işleri aldıkça alıyor.Fakir fukara Müslümana ise devlet kesesinden sadaka-sus payı dağıtılıyor.Bu düzen işte böyle bir düzen.

Ey benim bunlara oy veren kardeşim, sen bunları görmüyorsan ben daha ne diyeyim, durumu sana nasıl anlatayım!

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *