300 “Tayyip Zengini” Türkiye’nin tapusunu ele geçirdi!

300 “Tayyip Zengini” Türkiye’nin tapusunu ele geçirdi!

Necati Doğru
26 Temmuz 2013

Amerika’nın örnek gösterilen ilk büyük zengini Rockefeller, ölünce arkasında 189 milyar dolar servet bıraktı.Hayatını anlattığı kitabında;

“Ben baktığım her şeyde para görürüm, rüyama da güzel kadın değil hep para girer” demişti. Dolar milyarderi sayısı bakımından kıyaslandığında Türkiye küçük Amerika oldu sayılır.

Menderes zenginleri.
Demirel zenginleri.
Özal zenginleri.
Diye anlatılır, yazılırdı.

10 yıllık AKP dönemi sonunda bugün “Süslüman (süslü Müslüman demek) Tayyip Zenginleri” diye bir yeni anlatım biçimi de bulundu. Tayyip Zenginleri arasında öne çıkan “Süslümanlardan en medayatik olanı Fettah Tamince” adlı işadamı, “Tayyip Bey’i tanıyınca aşık oldum…

Tanıdığımdan beri haftanın 3-4 günü onu rüyamda görüyorum” diyerek aşkının şiddet derecesini çok romantik bir üslupla(!) anlatıyor.
* * *
Amerikalı zengin, düşünde para görüyordu. Türkiye’nin yeni yetme süslüman zengini, rüyasında “para niyetine Tayyip Erdoğan’ı” görüyor.10 yıl önce çulsuzdu.Kuyumcuda tezgahtar.

Haftanın dört günü düşünde Tayyip Erdoğan’ı gördükçe; sahip olduğu otel sayısını artırdı… İşlerini geliştirdi.Şirketlerini büyüttü.

Gör Tayyip’i rüyanda.
Servetin, malın büyüsün.
İhaleler sana verilsin.

Haliç Tersanesi de Başbakan şekline bürünerek senin gece rüyana girsin ki, gündüz 15 dakikada yapılıp biten satış sende kalsın. Gündüz çıplak gözle, gece rüyada kapalı gözle göre göre “devlet mallarının ve devlet servetinin el değiştirip yeni zenginlere akışına” yön verildi. Türkiye’de son 10 yıl içinde “devletten süslümanlara çok büyük bir servet transferi” yapıldı.
* * *
Şunu açıkça yazabilirim.
Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde; devletin elindeki 202 fabrika, şirket, işletme imtiyazı, liman, maden yatağı, hazine arazisi, şehir arsası, gazete, TV kanalı, Boğaz yalısı, belediye malı, halk ormanı özel kişilerin eline geçti. Bu kişilerin yüzde 90’ını da Tayyip Erdoğan döneminde “birlikte yürüdük bu yolları, gece rüyamda gündüz hülyamdasın” diyen yeni türeme zenginler oldu.Siz de bulabilirsiniz.
Okuyabilirsiniz.Arşivlerde var.

Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olmadan önce içinden çıkıp geldiği Milli Nizam, Milli Selamet, Refah, Fazilet ve Bugün de Saadet Partisi çizgisinin yayın organı Milli Gazete Genel Yayın Müdürü Mustafa Kurdaş, şunları söylüyor:

“Eski Milli Görüşçü işadamları AKP’de daha zengin oldular… Dün küçük bir atölyesi vardı, bugün uluslararası şirkete döndü… Bugün AKP, yeni zengin bir İslamcı sosyete oluşturdu. AKP’li ‘beyaz Türkler’, AKP’li ‘beyaz Lazlar’ ve AKP’li ‘beyaz Kürtler’ peydahlandı… Kayırmacı ihalelerle 10 liralık işi 100 liraya almaktalar…” (Hazal Özvarış’ın T24’de Mustafa Kurdaş ile yaptığı söyleşisi)

* * *

KOÇ’un şirketine korku.
TAM-İnce’ye rüya ihale.
300 Tayyip Zengini!
Elledi Türkiye’yi!

***

Palalı kaçırıldı Sopalı korunuyor

Çıkış kapılarına haber verilmedi.Palalı Saldırgan Fas’a kaçırıldı, korundu. Dönmüyor. Eskişehir’de sopalarla beyni dağıtılarak öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’la ilgili soruşturmada 53 gün geçmesine karşılık bir ilerleme olmadı.

Avukatlar, “Madımak’ta 35 insanı diri diri yakanlar da bu yöntemlerle korunmuştu. Deniz Feneri soyguncuları da bu yöntemlerle kollanmıştı.” diyor.

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *