“TGB’YE CANIMI VERİRİM”

“TGB’YE CANIMI VERİRİM”

MUHARREM YERLİ
KARS BORA GAZETESİ

(….) Cami avlularına bırakılan çocuklar. Aslında TGB’nin kapısına bırakılmalı. Daha güvenli. Kızlar ana olur.. Erkekleri baba.. Ağrı gibi duruyorlar. Daya sırtını. Dünya düşmanın olsun. (…)

Bir bakmışsınız Çanakkale’de. Seyid onbaşının yükünü almışlar sırtından. (..) Bir bakmışsınız. Diyarbakır’da Bismil’de bir köyde. Kahvaltı ediyorlar topraksız köylüyle. Ve duvarına harç koyuyorlar Cumhuriyet’in. (..)

Onlar Bodrum’da çıkardılar. Ve geçirdiler başına Coni’nin! Olur ya: Kalırsanız birgün ateş hattında. Başınızı kaldırmanız yeterli. Onların her yerde kazdıkları birer siper göreceksiniz. (..)

Bu sizin yiğitler. Köylüyü harmandan. İşçiyi fabrikadan. Esnafı tezgahtan. Memuru masadan. Sizi evinizden çağıracaklar. (..)

Türkiye Gençlik Birliği’nin. İşaret edeceği Güçbirliği ya da parti. Karargahı olacak bu memleketin. Ve yine yeniden mazlumların umudu olacak. Ve o zaman işte. Ardahan Edirne’nin alnından öpecek. Sinop Kars’a eğilecek. Düğün kurulacak Ankara’da. Çarşı Pazar şenlenecek. Her şehir, her ilçe bohçaları ile gelecek Ulus’a. Türkiye bayram yeri olacak. Bir sancıdır çektiğimiz. Tan’ı kendi elleri ile yırtıyor TGB. Ağarsın diye vatan.

Kendi adıma söyleyim: Üç canım olsa üçünü de verirdim.
İki canım olsa ikisini de. Tek canımı da isterlerse.
Hazırım.

“Canımı TGB’ye verdim geldim” desem.
Sorgusuz geçerim herhalde cennete.”

Aydınlık gazetesi, 03.10.2012

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *