GEN.KUR.BAŞKANI ve KUVVET KOMUTANLARINA MEKTUP * Sine-i Millete dönmek

Sayın Gen.Kur.başkanı,
Sayın Kuvvet Komutanları,

09.05.2013 tarihli Yurt Gazetesinde Cüneyt Ülsever “Ateşten gömleği TSK’nın kucağına attılar” başlıklı yazısında diyor ki ;
( Bakınız https://nacikaptan.com/?p=4613 )

***

TSK ve kolluk güçleri yasalarla kendilerine verilmiş olan görev sorumluluklarından kaçınmaktadır.Bu durum yasalara göre suçtur ve devran döndüğünde Devlet ve yargı bunun nedenini muhakkak soracaktır.

Gizli pazarlıklarla Ülkemizi bölünmeye götüren sürece, gözbebeğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinin kışlalarda kalarak,çekilimin başladığı gün komando taburlarına ağaç diktirerek, Asıl vurucu güç olan komando taburlarını birliklerinde tutarak ,PKK TERÖRİSTLİĞİNDEN , militana , gerillaya terfi eden katillerin yollarını açmak için “aman mayına basıp” da başımıza iş çıkmasın diye,mayınlı sahaları telle kapatarak,işaretleyip sağ salim gidecekleri yolu işaret ederek ne yazık ki TSK tarafından da bu bölücü sürece destek veriliyor.

ELİ KANLI TERÖRİSTLERİN çekilmeye başladığı tarih olan 8 mayısta çekilme yolları üzerinde neden İHA ve helikopter uçurulmadı ?Savaş uçakları neden hangarlarda idi ?

Cumhuriyet’ten Barkın Şık’ın haberine göre;

“Terörle mücadelenin bel kemiğini oluşturan Kayseri ve Bolu’daki komando tugaylarının bu yıl Güneydoğu Anadolu’daki görev bölgelerine gönderilmediği öğrenildi. Komando tugayları her yıl bahar-yaz tertiplenmesi kapsamında mart ve nisan aylarında bölgeye sevk ediliyordu. 8 Mayıs’ta Türkiye’den çekilmeye başlayacak PKK militanlarına karşı düzenlenen operasyonlarda da bu komandolar kullanılıyordu.

İKİ TUGAY EKSİLDİ
Bolu ve Kayseri komando tugayları diğer komando tugayları gibi tamamen profesyonel askerlerden oluşuyor. Geçmiş yıllarda, Bolu ve Kayseri’deki komandoların yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı piyadeler de bölgeye gönderiliyordu. TSK şimdi bölgede 6 yerine 4 komando tugayı bıraktı “

Sayın komutanlar,
BDP’ li siyasetçilerin Devlete ve kolluk güçlerine karşı tehditlerini , Bağımsız Kürdistan’ı dayatmalarını,Bölünmeye giden yolun başlangıcı olan özerk yönetim isteklerini,BEBEK KATİLİ APO’nun özgür kalacak,beyanlarını duymuyor musunuz ?

TSK’nın çekildiği alanlarda PKK teröristlerinin yol denetimlerine başladığını ve O yörelerde kamusal yönetimi temsil etmeye başladıklarını duymuyor musunuz ?

Eski Gen.Kur.Başkanları TSK’nın asimetrik bir saldırı altında olduğunu söylemediler mi?
Yurtsever bir vatandaş olarak TSK’nın Ülkeyi ve Cumhuriyet’i korumak,kollamak görevinden kaçınmasına büyük üzüntü duymaktayım.Benim gibi düşünen milyonlarca vatandaş vardır.

Sizler , Gen.Kur.Başkanı sayın Necdet özel ve sayın kuvvet komutanları ;
Onurla görev bırakarak istifa eden sizden önceki TSK yönetim kademesinin ayrılmasından sonra TSK’nın atama ve hiyerarşi düzenine aykırı olarak sizlere önerilen görevi kabul ederken ,VAR OLAN ŞARTLARI ve TSK’nın ABD kurgulu ve iktidar destekli asimetrik saldırı altında olduğunu bilmiyor muydunuz ???

Sayın komutanlar,

Sizlerin de çok iyi bildiğiniz gibi Ülkemiz örtülü bir savaşla işgal altındadır.İşte bu nedenle TSK’nın en değerli kademesi ve ülke aydınları sahte davalarla tutukludur.Dışı ılımlı İslamla soslanmış,içi küresel emperyalizm olan BOP ve eş başkanı ,emperyalizm ve cemaat ile birlikte , ülkemize ve TSKya karşı yürütülen asimetrik savaşın parçalarıdır.

Ordunun en üst komutanı , asimetrik savaşın karşı cephesiyle birlikte iftar yapar mı ?
Ata’nın Türk Ordusuna armağan ve emanet ettiği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ,irticaya odak olmaktan ceza alan bir siyasi partinin kurucusuna verir mi ?

Ulusal Bayramlarımız çalındı.Bayrak taşımak , Milli Bayram anmaları,çelenk koymak yasaklandı.Atatürk ve aydınlanma devrimleri ağır saldırı altında.Tek adamın sınırsız hırsıyla Türkiye Ortadoğu bataklığına ve savaşa sürükleniyor.Güneydoğumuzda sınır kalmadı.AKP, başbakan eliyle doğrudan komuşumuz Suriye’ye örtülü savaş açtı.BOP’un taşaronluğu ise Suriye’yi yok etmeye çalışanlara ülkemizden sağlanan silahlarla yürütülüyor.

Ve tüm bunlar siz sayın komutanların görev süreci içinde gerçekleşiyor ???.

Sayın komutanlar haddimi aşıyor olsam da ,
Yurtsever vatandaşların sizden beklediğini dillendireceğim ;

Sizlere düşen görev ;
Üniformalarınızı ve makamlarınızı daha şerefli ve onurlu kılmak adına,
Bu operasyonu ve arka planını Türk Halkına açıklayıp,
Sizlerden önceki komuta heyetinin yaptığını yaparak,
Milletin sizi saygı ve sevgiyle kucaklayacağı ASIL RÜTBENİZE dönmenizdir.
Asıl yüce rütbenizi Sine-i Millete döndüğünüzde alacaksınız.

Saygı ve üzüntülerimle

Naci Kaptan
10 Mayıs 2013

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *