GÖRMEYENLERİN DİKKATİNE, TÜRKİYE EKONOMİSİ BATTI!..

MUAMMER KARABULUT :

GÖRMEYENLERİN DİKKATİNE, TÜRKİYE EKONOMİSİ BATTI!..

Gazeteci Yazar Muammer Karabulut, yaşanan ekonomik krizlere dikkat çekerken çok ciddi bir iddiayı gündeme getirdi, “TÜRKİYE EKONOMİSİ BATTI”

Araştırmacı yazar Muammer Karabulut yaptığı açıklamada, “TÜRKİYE’de bir türlü anlamadığımız, bilinen adı ile KÜRESELLEŞME, tam Türkçe karşılığı KÜRESEL KRİZin ne olduğunu 2002 yılında James Dunngan tarafından gördüğünüz bu grafik ile anlatılmıştır. Dünyada son yüzyılda yapılan savaşların hepsinde eriyen ABD dolarının izleri vardır. 1944 yılında küresel şebekenin kurduğu Dünya Bankası ile rezerv para olan dolar ile uluslararası piyasalarda 31 gr olan 1 ons altın 35 dolarken, 2013 yılında 1 ons altın 1.642 dolar olmuştur. Yine aynı tarihlerde 159 litre olan 1 varil petrol 2-3 dolar arasında satılırken, bugün 92 dolara satılmaktadır.

Türkiye’de 2001 yılından itibaren iyice potaya sokulan, adı malum bir dizi projeler ile anılsa da gerçek adı, “Küresel Şebekeyi Kurtarma Projesi” olan planla, ülkeye borsa ve bankalar aracılığı ile kontrollü sıcak para girmektedir. Sıcak paranın önemli bir bölümü, kredi kartları ve her türden tüketici kredileri ile dağıtılmaktadır.

Türkiye’de üretim ve istihdama dönüşmeyen, çoğunluğu dış alımlı tüketime yönelen bu para bir gün geri ödeme zamanı geldiğinde kesinlikle ÖDENEMEYECEKTİR. Dış alım derken yalnızca petrol değil, giydiğiniz ayakkabıdan, etek, pantolon, ceket ve kullandığınız çoğu araç ve gereçler küresel şebekenin kendini kurtarmak adına Asya’ya kaydırdığı üretim dengesizliği yüzünden zorunlu olarak ithal edilmektedir. Haftada 2-3 kez dolaştığımız ve yakında kapanmakla karşı karşıya gelecek olan AVM’lerdeki mağazaların sattığı ürünlerin etiketine bakarsanız bahsettiğim ithalatı görürsünüz.

Türkiye’de özellikle 2001 yılında Kemal Derviş’in gelmesi ile başlatılan bu sıcak paranın tehdidi ile yön verilmekte ve yönetilmektedir. Türkiye’deki devlet mekanizması da bahsettiğim bu sıcak paranın sahibi olan FED merkezli şebekenin taleplerini yerine getirmek üzere dizayn edilmiştir. Dolaysıyla AKP hükümeti de küresel şebekenin kontrolündedir. Ama küresel şebeke var ettiği ekonomik değerler ile artık dünya ekonomisini idare edemiyor. Onun için de her gün grafikte görüldüğü üzere aşağı doğru gitmekte, Türkiye’de bu kötü gidişten nasibini almaktadır.

Anlattıklarımın örneği, Hürriyet gazetesinin ekonomi sayfasında bugün, “KARADENİZ’DE GEMİLERİN SESSZİLİĞİ” başlığı ile yayınlanan,
“Küresel krizin etkisiyle daralan deniz taşımacılığı Türkiye’deki tersaneleri de zora soktu. Tuzla’dan sonra Türkiye’de en büyük 2’nci tersane üssü olan Karadeniz Ereğili’deki 10 tersanenin 9’unda faaliyetler dururken, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı 1474 şirketin kapısına kilit vuruldu. “ haberinde vardır. Benzer durum Türkiye’nin dört bir tarafında yaşanmaktadır.

Ereğili’deki krizi rapor haline getiren Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, 2001 Krizi’nde Türkiye’nin yaşadığı krizi Ereğli’nin yaşamadığını ifade ederken. Bahsettiğim kredi kartlarından dolayı 100 bin nüfuslu ilçede icra dosyası sayısı 35 bine, icraya düşen insan sayısı ise 43 bine ulaştığını söylemiştir. Yine gazetenin aynı sayfasında yer alan diğer bir haberde ise İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, sahibi olduğu 4 şirket için iflas erteleme talebinde bulunduğu yazılıdır.Hürriyet gazetesine konuşan Hikmet Tanrıverdi, “37 yıl sonra ilk kez çekim yazıldı. Şirketlerimi kurtarmak için evimi, yazlığımı sattım. Tabi bizim koyduklarımız sadece faizleri karşıladı.” dedi.

Demek ki Türkiye küresel şebekenin kontrolünde Ereğli’deki tersane ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi gibi batmaktadır. ERDOĞAN’da bu nedenle Şangay İşbirliği Örgütü’ne katılmak gibi laflar etmektedir.

SONUÇ: Türkiye ekonomisi küresel güçlerin istediğini yapsa da yapmasa da batmış durumdadır. Şuanda yalnızca uzatmaları oynuyoruz. Gördüğünüz grafikte en büyük kanıtım. Grafik, küresel güçlerin en son idare ettiği ABD’yi ve dolarını savaşlarla nasıl güçsüzleştirdiğini gösteriyor. Türkiye’de aynı gemide olduğuna göre batacağını söylemek falcılık değildir.” dedi.

http://www.klastelevizyon.com/ekonomi/muammer-karabulut-gormeyenlerin-dikkatine-turkiye-ekonomisi-batti-h3821.html

This entry was posted in Ekonomi. Bookmark the permalink.

One Response to GÖRMEYENLERİN DİKKATİNE, TÜRKİYE EKONOMİSİ BATTI!..

  1. yusuf şen says:

    turkıye ekonobısı bugun batmadı kı akışına bıraktılar gözumuze baka baka beynımızı bosattılar akılyokkı senın dedıgen ınansınlar bu nesılın gelecekte torunlarımız anlasan bıze dua yerıne anamıza duva edecekler gelecekten cahıl kafa varıle su doldururuz abb petrol ons 35 dolar 1645 dolar beyınsız baş ne anlar altın onsunu toplum artık ekmek alırken aksam karnını nasıl doyuracak sıkıntısı ceker tabı bır kesım 365 gun 165 gun calısma yangel tatılyap bır kesım hortumu celık takvıyelı kopmaz emeklı tazmınatları maasları az calısanın kı daha cok bunu sende bılmesın belkıde sgk prım dolunca asgarı ucretten sıgortalı calısınca maasın da duşme olur hangı dusuk gelırlı bunu bılır kafalar uyuşmuş nedense ekonobı krızcıler lobısı heb fakır fukaradan beslenır ne takdırse borca duşmüşü kultarma toplumu degılız batırma toplumuyuz acızden kar edersen hıcbır zaman belın dogrulmaz duanın ıcerıgı cok genıstır anlayana tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *