Genel Kurmay Başkanı sayın Necdet Özel’e ve sırasıyla İlgili komutanlıklara ,bir Yurttaş’tan sorular

Genel Kurmay Başkanı sayın Necdet Özel’e ve
sırasıyla İlgili komutanlıklara ,
bir Yurttaş’tan sorular

Bir komutan, dağlarda can pahasına ve çok güç koşullar altında başarıyla görev yapan askeri timini “Görevlerini başarıyla yaptıklarından sonra” yabancı askerlere sorgulama için teslim eder mi ?

Bu sorum silsile yoluyla ;

* Mete’ler jandarma timinin bağlı olduğu ilk birim olan Şırnak Alay Komutanına,
* Jandarma genel Komutanına
* Kara Kuvvetleri Komutanına,
* Gen.Kurmay Başkanınadır.

Sayın Komutanlar,
TSK son dönemde adı stratejik müttefik olan Amerikan askerleri tarafından iki kez saldırıya uğramıştır.Bu saidırılar sonucu TSK ile birlikte ulusal onurumuz da yaralanmıştır .Bu saldırılara karşı ne yazık ki Devleti yöneten siyasetçiler ve O dönemde görevde olan Gen.Kur.Başkanları tarafında gereken yanıt verilememiş ve Türk halkının boynu bükük kalmıştır.

Olaylar ;

* Tarih 1 Ekim 1992 – TCG Muavenet muhribi Olayı ;

Display Determination isimli Nato tatbikatının dinlenme anında USS Saratoga uçak gemisi tarafından ard arda atılan 2 güdümlü roket ile vuruldu.Yaralılarımız dışında 5 denizcimiz de şehit oldu.Amerikan hükümeti bu olay nedeniyle tazminat ödemeyeceğini açıkladı !

* Tarih 4 Temmuz 2003 Süleymaniye Çuval olayı ;

Çuval olayı 4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde karargâh kurmuş bulunan bir binbaşı komutasındaki 11 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ve Türkmen mihmandarlarının Irak’taki işgal kuvvetlerinin bir parçası olan Amerikan 173. Hava İndirme Tugayı’na bağlı askerlerce ve yanlarında peşmergelerin de bulunduğu bir ortamda, sürpriz bir baskın sonucu derdest edilmeleri ve başlarına çuval (kukuleta) geçirilmek suretiyle götürülüp ,askerlerimize şiddet uygulanması ve 60 saat süresince alıkonularak sorguya çekilmeleri hadisesi .

* Tarih Aralık 2012 Şırnak JÖT’nin Amerikan askerlerince sorgulanmasına izin vermek ;

Şırnak’ta görevini başarıyla yapan Jandarma Özel timinin ,Amerikan askerleri tarafından ” GÖREVLERİ NEDENİYLE” sorgulanmalarına ve aşağılanmalarına izin vermek !!!

Sayın komutanlar,
çok üzücüdür ki sizlerin görevde ve sorumlu olduğunuz bu dönemde şekil itibarıyla Muavenet ve Süleymaniye olaylarında olduğu gibi ağır sonuçlar doğuracak fakat Ulusal onur ve bağımsızlık yönünden de çok daha üzücü bir olayın gerçekleştiği bir internet gazetesine ve Ulusal basının gerçek temsilcilerinden birisi olan,siyasi baskılara boyun eğmeyen Aydınlık Gazetesinde bir haber yayımlanmıştır.

YENİ OLAY

Asker Haber internet Gazetesinde 22 Aralık 2012 tarihli önemli bir haber yayımlandı.
Aynı haber daha sonra 24.12.2012 tarihli Aydınlık Gazetesi, Önder Öztürk haberi olarak yayımlandı.Haber şöyledir ;

Cumartesi, 22 Aralık 2012

Mehmetçik Şırnak’ta FGM-148 roketatarı bulunca ABD’li subaylar Mehmetçiği Sorguladı!Şırnak Ilıca’da önceki gün arazi taramasına çıkan Meteler Jandarma Özel Harekat timleri çıkan çatışmada iki teröristi ölü ele geçirdi.Teröristlerin üzerinden ise ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı ve mermisi çıktı.

ABD MEHMETÇİĞİ SORGULADI!

Görevin ardından kışlaya gelen askerler istirahata çekildikten bir kaç saat sonra, sabaha karşı 5′te uyandırıldı. Gelenler ise 5 ABD’li subaydı. ABD’li subaylar Mehmetçiği saat 11′e kadar operasyon ve buldukları silah hakkında sorguladı. ABD’li subayların Mehmetçiğe özellikle “operasyon sırasında başka birinin yakalanıp yakalanmadığını” sorduğu öğrenildi.

ÜSTEĞMEN HAKKINDA SORUŞTURMA!

ABD’li subaylar JÖH timini sorguya çekerken bir Türk üsteğmeni ile bir Amerikalı görevli arasında sert tartışma yaşandı. ABD’liden roketatarın açıklamasına isteyen üsteğmen , “Deneme uçuşu yapan ABD helikopterinden düşüp pkk tarafından bulunmuş” cevabını aldı.

Bunun üzerine üsteğmen ABD’linin üzerine yürüyünce hakkında alay komutanı tarafından soruşturma başlatıldı. Sadece ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı 2.5 KM’den tank ve helikopter katili olarak biliniyor ve hedefe kilitlenme özelliğine sahip.

Bu haberler üzerine 26 Aralık 2012 tarihinde ;

Genelkurmay Başkanlığı, Aydınlık Gazetesi’nde 24 Aralık’ta yayınlanan, “ABD’li subay Mehmetçiği 6 saat sorguladı” haberi ile ilgili bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.Genelkurmay’ın örütbağ yayınında yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Bir günlük gazetede yer alan haberler hakkında makamnızca şu açıklama yapıldı :

1. 24 Aralık 2012 günü bir gazetede “Şırnak Ilıcalar’da Jandarma Özel Harekat Timi tarafından etkisiz hale getirilen iki teröristin üzerinde FGM 148 roketatar ve mermisinin ele geçirildiği, bu görevi icra eden Jandarma Özel Harekat Timinin, ABD’li subaylar tarafından sorgulandığı ve bu subaylar ile bir Türk subayı arasında tartışma çıktığı, bu tartışma neticesinde Jandarma Özel Harekat Timinin kızağa alındığı” şeklinde mesnetsiz ve maksadı belli olmayan bir haber yer almıştır.

2. Söz konusu haberde yer alan iddiaların tamamı gerçek dışıdır.

***

Bundan 1-2 sene önce olsa Gen:Kur.Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaların gerçekliği hakkında kamuoyu hiç bir tereddüte düşmeden açıklamayı doğru kabul ederdi veya en azından benim için öyle idi !!!

Sayın Komutanlar ,

2012 Ağustos’undan sonra TSK için toplumdaki güven algılaması Komuta kademesi nezdinde çok aşağılara düşmüştür. Bunun temel nedenleri,Gen.Kur.Başkanı sayın Özel’in iktidar hükümetine siyaseten çok yakın duruyor olmasıdır !!!

Atatürk devrimlerini, laik Cumhuriyeti örseleyen,yok eden iktidar hükümetinin laiklik karşıtı odak olmaktan dolayı Anayasa mahkemesince suçlu bulunmuş olduğunu anımsatmak isterim. TSK yönetim kademesinin AKP’nin irticai ve bölücü politikalarına destek veriyor olması çok üzücü ve bölünmekte olan ülkemizin Yurtseverleri için umut kırıcıdır.

Diğer ana neden ise,Gen.Kurmay Başkanı sayın Necdet Özel başta olmak üzere Ergenekon-Hasdal ‘da tutuklu silah arkadaşlarınıza komuta kademesince sahip çıkılmamış olması ve ABD istekli büyük bir tasfiye operasyonunun YAŞ sürecinde gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Sayın Komutanlar TSK’ya gönüllü nefer olmaktan onur duyan bizler hayal kırıklıkları içindeyiz.Konu çok uzundur.Ama özde istenen TSK’nın Atatürk Devrimlerini ,laik Cumhuriyeti,demokrasiyi sahiplenmesi ve kendisine Atatürk tarafından tevdi edilmiş olan kutlama ve anmalara eskiden olduğu gibi sahip çıkması,Ortadoğu bataklığına itilmekte olan ülkemiz için acı sonuçlar yaratacak olan sonuçlardan uzak kalmasını sağlaması,daha önceki Gen.Kur.Başkanları tarafından açıklanmış olan TSK’ya yöneltilen “asimetrik savaşın” mağlup tarafı olmamasıdır.

Ana konumuza dönmek gerek ;

Sayın komutanlar ;

Ortada halen sür-git olan ELE GEÇİRİLEN ROKET haberi devam etmektedir ?Haberlerde PKK teröristlerinden ele geçirilmiş olan ABD ordusuna ait FGM-148 roketatarı ve mermisi ile bu roketatarı ele geçirmiş olan JÖT Meteler timinin sabah erken saatlerden itibaren ABD askerleri ( CIA) tarafından sorgulandığı haberleri vardır.

Gen.Kur.Başkanlığının 26 Aralık 2012 tarihli açıklamasında bu haberin gerçek olmadığı açıklanmıştır. ???

Bu açıklamaya rağmen konuya ilişkin daha da içerikli ve geniş bilgiler Aydınlık Gazetesinde yayımlanmıştır. Aydınlık Gazetesi bu olayın gerçek olduğunu iddia etmektedir.

Aydınlık Gazetesinin konuya ilişkin haber özetleri şöyledir ;

24 Aralık 2012 Amerikalı subaylar Mehmetçiği 6 saat sorguladı

PKK baskınında ABD yapımı FGM-148 roketatarı ve mermisi ele geçirildi
Üsteğmenimiz Amerikalının üzerine yürüyünce, hakkında soruşturma başlatıldı.

Çuval olayından da beter
Çakırsöğüt Komando Tugayı’na bağlı Meteler Jandarma Özel Harekat timleri, 21 Aralık 2012 Cuma günü Şırnak Ilıcalar’da arazi taraması sırasında 2 PKK’lıyı ölü ele geçirdi.PKK’ya ait bir mağarada öldürülen PKK’lının üzerinde, ABD ordusunun kullandığı FGM-148 roketatarı ve mermisi bulundu.Olay askerler tarafından kameraya kaydedilerek savcıya teslim edildi.

24 Aralık 2012 Aydınlık

Meteler Timinin Amerikan askerleri tarafından sorgulanmasının ayrıntıları
PKK operasyonunda FGM-148 roketatar ve mermisi bulundu, Amerikan subayları, işte o silah ve muhimmatı bulan METELER TİMİ’ni sorguladı. Haber gündeme bomba gibi düştü. Genelkurmay Başkanlığı haberi yalanladı. Ancak sorgunun ayrıntıları ortaya çıktı.

İşte o çarpıcı ayrıntılar

Bestler-Dereler bölgesinde PKK’nın kış üstlenmesine karşı başlatılan hava destekli operasyonlara Jandarma Özel Harekat timlerinden olan Meteler Grubu dahil edilmedi.Meteler Timi, 22 Aralık’ta PKK’ya ait bir mağarada ABD ordusu envanterinde bulunan FGM 148 roketatar ve mermisini buldu. FGM-148 roketatar ve mermisini mehmetçik kameraya da kaydetti. Görüntüler şu anda Şırnak Ilıca Savcılığı’nda…

İşte Metler Timi’nin Amerikan izine rastlaması üzerine İncirlik’te konuşlu ABD subayları operasyona katılan Türk askerlerini sorgulandı.Genelkurmay Başkanlığı, haberi yalanladı. Ancak Aydınlık Gazetesi sorgusunun ayrıntılarını yazdı.

Haberde, Amerikan askerinin Türk Timini sorgulamasına Genelkurmay Başkanlığı’nın izin verdiği belirtildi.Genelkurmay’ın oluru üzerine 10 gündür operasyonda olan Meteler Timi 23 Aralık sabahı uykudan kaldırıldı. 5 Amerikan subayı 40 kişiden oluşan Jandarma Özel Harekat Timi’ni sorguya çekti.

Çakırsöğüt Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin de Amerikalı subayların sorgu işlemini yapabilmesi için “Genelkurmay’ın emridir, soruları yanıtlayın, karşı gelmeyin” dedi.

Haberde, Adana İncirlik’ten gelen ekibin üniformalı ve techizatlı olduğu kaydedildi. Sorgudan önce bütün cep telefonları çöp poşetine dolduruldu. ABD’li bir subay sorgu odasına ilk girdiğinde, “Hadi alalım şu silahı da dönelim” dedi ama ekiptekiler sorguyu sürdürdü. ABD’li subaylar özellikle öldürülen 2 PKK’lının fotoğrafını istedi.

***

Tarih 28 Aralık 2012 Aydınlık

FGM-148 tipi roketatarın seri numaralarının silindiği ortaya çıktı
PKK baskınında ele geçirilen ABD menşeili roketatarın seri numaralarının silindiği ortaya çıktı. Aydınlık’ın haberine göre, Türk subaylarının bulduğu silahın seri numarası silinmişti. Ancak silah kullanıma hazır haldeydi. Türk askerlerini sorgulayan ABD’li subaylar, silaha el koydu. ABD’li subaylarla tartışan üsteğmen hakkındaki soruşturmanın ise kapatıldığı öğrenildi.

PKK’ya yönelik operasyonda ele geçirilen ABD menşeili FGM-148 tipi roketatarın seri numaralarının silindiği ortaya çıktı.Genelkurmay Başkanlığı’nın yalanladığı Şırnak’taki olayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Aydınlık Gazetesi, PKK mağarasında ele geçirilen ABD’ye ait roketatarla ilgili ayrıntıları açıkladı.

Habere göre, kullanıma hazır halde bulunan silahın seri numarası J-6 ile başlıyordu. Ancak seri numarasının geri kalan kısmı, silah ele geçirildiğinde silinmiş haldeydi. Meteler Taburu’ndaki 40 Türk subayını sorgulayan ABD heyeti İncirlik’e dönerken silaha el koydu.

Olay tutanakla savcılığa da bildirildi. Eski bir OHAL yetkilisi de kayıtların savcılıkta bulunduğunu belirtti.

Anlatımlara göre, silah bulunduğunda tek parçaydı ve namlu ucu silikon bir kapakla kapalıydı. Fırlatıcı da silahın içindeydi. Roketatarın yanında başka bir aparat ya da cihaz yoktu.

Uzmanlar, roketatarın seri numarasının silinmiş olmasını, “silahı PKK’ya bizzat ABD’nin verdiğine gösterir” sözleriyle değerlendirdi.FGM-148 roketatarları, BTR-60 ve BTR-80 gibi zırhlı araçlara ve tanklara karşı kullanılabildiği belirtildi.

ABD’li subayla tartışan üstteğmen hakkında başlatılan soruşturma ise kapatıldı. Üsteğmen Salı sabahı savunmasını yapmak için Albay’ın yanına gitti.Üsteğmen ifade verirken “ABD askerleri ifadesini” tutanağa geçirince, albay konuyla ilgili tutanakları el altından yok etti.
ulusalkanal.com.tr

***

Sayın Komutanlar,

Yukarıdaki haberlerde görüldüğü gibi olayın ayrıntıları da haber yapılmaktadır.
Dileğim Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal ve Askerhaber’in ‘ın bu konuda yanılmış ve haberin gerçek olmamasıdır.Aksi halde bu haberin içeriği ve verildiği söylenen soruşturma izininin onur kırıcı ve teslimiyetçi yapısı itibarıyla toplumsal sonuçları Süleymaniye çuval olayından daha çok ağır olacaktır.

Bir Yurttaş olarak haberde Amerikalılara karşı direndiği yazılan ve hakkında soruşturma açılan ve sonradan vazgeçilen Atatürk’ün gerçek askeri, adını bilmediğim üsteğmeni ve omuzundaki 2 şerefli yıldızı saygı ve sevgiyle selamlamak ,üsteğmeni alnından öpmek borcumdur. Üsteğmenin bu davranışının ,omuzlarında sayısız yıldız taşıyanlara örnek olması dileğimdir.

Komutanlarını ve her rütbeden askerini sahte belgelerle tutuklayan “ASİMETRİK SAVAŞ UYGULAYICILARINA” teslim edenler , can pahasına dağlarda görev yapan askeri timini adeta bir “müstemleke ülkesinde veya işgal altında olan bir ülke gibi” istila güçlerine, emperyalizmin temsilcilerine soruşturma için teslim edenleri, tarih ve toplumsal bilincin yargılayacağından ve vicdanlarda gereken cezayı alacaklarından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Kaygılı saygılarımla

Naci KAPTAN
31 Aralık 2012

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, EMPERYALİZM, Haber, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *