Başkalarına şantaj yapılırken susmayacaksın…

Başkalarına şantaj yapılırken susmayacaksın…

Bülent ESİNOĞLU

Haber şöyle; Genelkurmay Başkanlığından alınan iki bilgisayar hard-diskinden, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile ilgili bilgiler çıktı. Hürriyet.

İddia şu ki; Özel Paşa Amerikalıların denetiminde olan Toplumla İletişim Başkanlığında görev yapmış.Yani Ergenekon Tertibi sürecinde öğrendiğimiz şekliyle, gladyoda görev yapmış oluyor.

Biz biliyoruz ki, ister ordunun içinde olsun, ister emniyet güçlerinin içinde olsun, ister devlet bürokrasisinin üst kademelerinde olsun, Amerika’ya yakın olanlar gladyo ile alış veriş içindedirler.

Eğer biraz aklımız varsa, Ergenekon Tertibi ve onun mahkeme sürecinden öğrendiklerimize bakarsak, başka türlü düşünemeyiz.Zaten CIA’nın denetiminde olan ülkelerde, devleti yöneten, etkili noktalarda görevi olan herkes için bir dosya vardır.

CIA bir tek Kozmik Odaya girememişti, Arınç’a suikast bahanesi ile oraya da girilmişti.Dolayısı ile artık, CIA’nin elinde, hem Amerika’ya karşı olanların dosyası var. Hem de CIA’nin kendisine yakın olanların dosyası var.

Özel Paşa ile ilgili ortaya çıkan bu belgelerin, bu günlerde ortaya saçılmasının birçok amacı olabilir.Bugünlerde derken; Suriye’de sürdürülen Batı destekli terör hareketi, patriotlar, Irak, muhtemel İran müdahalesi gibi olağan dışı durumlar.

Ya Özel Paşa ile ilgili işleri bitti. Ondan alacaklarını aldılar. Onu da, İlker Başbuğ’un yanına, Silivri’ye gönderecekler.Ya da Özal Paşa veya ordu, bir duruma direniyor, ona şantaj yapmak için bu gizli bilgilerin ucu gösteriliyor.

Dediğimizi yapmazsan…

Amerika kullandığı kişileri sonuna kadar kullanmaz.

Ülkenin içinde şartlar değişir. Yeni iktidar odakları ve dengeleri hâsıl olur.Değişen şartlara ayak uyduranlar gelir.

ABD her pazarlıkta istediğini elde edemez, ya da tamamını elde edemez, zaman gelir en has adamını harcar.BOP Eş başkanı zaman zaman Amerika’nın verdiği görevlerden çark ettiğinde, İsviçre bankaları gündeme geliyor.

Wikileaks Belgeleri boşuna icat edilmedi.

Aslında bu günlerde bir belge bombardımanı ile daha karşı karşıyayız.

MİT’in, 13. Özel Yetkili Mahkemeye gönderdiği, dört yıldır mahkemenin üzerini kapatıp isimleri gizlediği, Ergenekon Şeması diye anlatılan belge, mahkeme dosyasına açık olarak konuldu.(Görmek isteyenler bir Aydınlık gazetesi alsın)

Bir şeyler oluyor.

Yakında anlarız.

25.12.2012,
bulentesinoglu@gmail.com

This entry was posted in EMPERYALİZM, Kose Yazarlari, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *