Jürgen Elsässer’den çılgın bir saldırgana açık mektup! * Erdoğan, Sen çıldırdın mı?

Değerli arkadaşlar,

Almanya’nın tanınmış gazeteci-yazarlarından Jürgen Elsässer blogunda R.T. Erdoğan’a açık bir mektup yazmış. Aşağıda bu mektubu ve tercümesini görüyorsunuz.. RTE için (Türklerin ve bütün zamanların gelmiş geçmiş en büyük komutanı) kelimelerinin baş harflerini alarak GRÖFATZ adını takmış æ

D.Ali Ercan
daliercan@gmail.com

Jürgen Elsässer’den çılgın bir saldırgana açık mektup!

Erdoğan, Sen çıldırdın mı?

Sayın ekselans,

Türkler’in gelmiş geçmış en büyük ve değerli başkomutanı !

Sen tamamen kafayı mı yedin? Sen, Tel Aviv’in delisi Netanjahu ile, 3. Dünya Savaşını çıkartmak yarışına mı girmek istiyorsun ? Son senelerde Türk ekonomisini epeyce yükseltip benim de naçizane taktirimi kazandıktan sonra, şimdi herşeyi o askeri götünle tekrar yıkmak mı istiyorsun?

Sana ne oluyor? İki sene öncesine kadar İsrail’i savaş ve işgal politikası (Gaza) yüzünden şiddetle yeriyordun, saygımı kazandın. Ama, 2011 baharından, Libya‘dan, beri taraf değiştirdin,“Gaddafi-Rejimine karşı” – yoksa “Erdogan-Rejimine karşı mı demeliydim”? – olanları destekledin ve şimdi kendin Suriye’ye karşı en ön cephede bulunuyorsun. Seni iten nedir? Yeni-Osmanlı rüyası mı? Yoksa sana birileri para mı ödüyor? Gülen mi?

Erdoğan dikkat et: Osmanlıların’da katıldığı son Dünya Savaşı, Sizin devletinizin sonu oldu; Atatürk ancak bugünkü Türkiye’yi kurtarabildi. İkinci Dünya Savaşında doğru davrandınız ve savaşa girmediniz. Neden üçüncü bir savaşta milletini mahvetmeye kalkıyorsun? Yoksa Sam Amca ve Netanjahu’nun sizi dışarda bırakacağını mı sanıyorsun?

Şimdi neden kızıyorum: 3. Ekim’den beri Suriye’ye ateş ediyorsunuz. Daha önceden orada korku ve dehşet saçan terroristleri donattınız. Sizin sınır şehirleriniz, teröristlerin askeri kampları oldu. Ve bu gecen iş zıvanadan çıktı:

Sen bir Suriye yolcu uçağını, Moskova’dan geldiği için ve askeri malzeme taşıdığı iddiası ile inişe mecbur ediyorsun. Riyakarlığın daha büyüğü var mı?

Kendiniz tonlarca yüksek teknoloji silahını teröristlere veriyorsunuz ve sivil bir uçağın sivil yolcularının bavullarında elektrikli traş makinesi arıyorsunuz, belki el bombası olarak da kullanılır diye. Sivil bir uçağı indirmek, – bu bir kovboy filmi. Sanırım bu daha hiç olmamıştı.

Biz de Almanya’da Türk yolcu uçaklarını inişe zorlamaya başlayalım mı? Bizim sınır memurlarımız da, senin milletinin Almanya‘ya neler kaçırdığına baksınlar mı? Biz de ondan sonra bu kaçak malların ülkemizin güvenliğini tehlikeye attığını iddia ederek, seni, Başkomutan bozuntusunu, bunlardan sorumlu tutalım mı?

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini toplantıya çağırıp, sırf savunma amacıyla, Türk sınırının içine birkaç defa ateş edelim mi? Sizin çok yakınınızda bizim de birkaç savaş gemimiz var. Hayır?

Sen bunu enternasyonal hukuka aykırı bir saldırı olarak mı görüyorsun? Haklısın. Ama Sen Suriye’ye karşı aynen bunu yapıyorsun.

Duyduğum kadarıyla, Senin halkın bir savaş istemiyormuş. Kendi Türklerini dinle ve mantık yoluna, barışa geri dön. Türk Ulusu, büyük bir tarihi olan, büyük bir Ulustur. Türk Ulusu başında büyük bir devlet adamının olmasını hak eder; çılgınlık veya yabancıların parası ile körleşmiş bir komutan bozuntusunu değil.

Dostane selamlarımla,
Jürgen Elsässer

MEKTUBUN ALMANCA ORJİNALİ

Spinnst Du eigentlich, Erdogan?

Offener Brief an einen Amokläufer. Von Jürgen Elsässer
Sehr geehrte Exzellenz, werter Gröfatz (größter Feldherr aller Türken und Zeiten)!

Bist Du eigentlich komplett verrückt geworden? Willst Du gerne mit Netanjahu, dem Irren von Tel Aviv, in einen Wetttstreit treten, wer den 3. Weltkrieg anzetteln darf? Möchtest Du, nachdem Du die türkische Wirtschaft in den letzten zehn Jahren ganz gut aufgebaut und damit auch bei meiner Winzigkeit an Ansehen gewonnen hast, nun alles mit Deinem militaristischen Arsch wieder umreißen?

Was ist los mit Dir? Bis vor zwei Jahren hast Du Israel wegen seiner Kriegs- und Besatzungspolitik, Stichwort Gaza, ordentlich kritisiert, Respekt! Aber seit Frühjahr 2011, seit Libyen, hast Du die Seiten gewechselst, hast die Aggression gegen das “Gaddafi-Regime” – huhu, soll ich vielleicht “Erdogan-Regime” schreiben? – unterstützt und stehst jetzt an vorderster Front gegen Syrien. Was treibt Dich? Ein neo-osmanischer Traum? Oder zahlt Dich einer? Herr Gülen?

Merke Dir, Erdogan: Der letzte Weltkrieg, an dem sich die Osmanen beteiligt haben, endete mit dem Untergang Eures Reiches, Atatürk konnte gerade noch die heutige Türkei retten. Beim Zweiten Weltkrieg habt ihrs richtig gemacht und Euch rausgehalten. Warum willst Du mit dem Dritten Dein Volk in den Untergang reiten? Oder denkst Du, Uncle Sam und Bibi Netanjahu hauen Euch raus?

Warum ich mich aktuell aufrege: Seit 3. Oktober schießt Ihr auf Syrien. Schon vorher habt Ihr die Terroristen, die dort Angst und Schrecken verbreitet, aufgerüstet. Eure Grenzstädte sind Militärcamps der Terroristen geworden. Und heute Nacht dann der Hammer: Du zwingst eine syrische Passagiermaschine zur Landung, weil sie, aus Moskau kommend, Militärgüter an Boder gehabt haben soll. Geht’s noch heuchlerischer? Ihr liefert Tonnen an High Tech an die Terroristen und wühlt nun in den Koffern von Zivilreisenden (!) in einer Zivilmaschine (!) nach Eletrorasierern, die man auch als Handgranaten werfen könnte? Zivilmaschinen runterholen – das ist der Wilde Westen. Das gab’s, glaub ich, noch nie.

Sollen wir mal in Deutschland anfangen und türkische Passagiermaschinen zur Landung zwingen? Sollen unsere Grenzbeamten dann mal nachschauen, was Deine Landsleute so nach Deutschland schmuggeln? Sollen wir dann auch behaupten, dass diese Schmuggeleien die Sicherheit unseres Staates bedrohen und DICH, den Gröfatz, für all das verantwortlich machen?

Sollen wir eine Sondersitzung des Weltsicherheitsrates beantragen und – nur zur Verteidigung – ein paar Mal über die türkische Grenze schießen? Keine Sorge, wir haben gleich um die Ecke bei Euch ein paar Kriegsschiffe. Nein? Das hältst Du für eine völkerrechtswidrige Aggression?

Hast Du Recht. Aber genau so handelst Du gegenüber Syrien.
Soweit ich mitbekommen habe, will Dein Volk keinen Krieg. Höre auf Deine Türken, kehre zurück zur Vernunft und zum Frieden. Die türkische Nation ist eine große Nation mit einer großen Geschichte. Sie verdient einen großen Staatsmann an ihrer Spitze – und keinen Gröfatz, der vom Wahnsinn – oder von fremdem Geld – verblendet ist.

Mit freundlichen Grüßen,

Jürgen Elsässer

This entry was posted in Haber, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

One Response to Jürgen Elsässer’den çılgın bir saldırgana açık mektup! * Erdoğan, Sen çıldırdın mı?

  1. Pingback: REYHANLI’DA NELER OLUYOR ? | Cumhuriyetimiz İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *