ARŞİV SANDIĞINDAN : Tayyip Erdoğan’a Bilderberg Mektubu!

ARŞİV SANDIĞINDAN

Tayyip Erdoğan’a Bilderberg Mektubu!

Timuçin Leflef
GlobalResearch

Sayın Başbakan;

Ben İrlanda’da yaşayan bir Türk film yapımcısıyım. Bilderberg Grubunun; bu yılki toplantılarını, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da yapacaklarını öğrendim.

Bu gruptan 1993yılından beri haberdarım ve son 14 senedir faaliyetlerini takip ediyorum. Bir çok kaynağa göre; 1954 yılında eski bir Nazi S.S. subayı olan Hollanda Prensi Bernhard tarafından kurulduğu günden bu yana; Bilderberg Grubu gizli bir Nazi politikası olan Yeni Dünya Düzeni’ni yaratmaya çalışıyorlar.

Bu seneki toplantıya katılması muhtemel isimler ;

Paul Wolfowitz,
Dr. Henry Kissinger,
Donald Rumsfeld

* Paul Wolfowitz; Savunma Bakan Yardımcısı olarak Irak savaşının mimarlarındandı ve hala PNAC üyesi (Project for New American Century – Yeni Bir Amerikan Yüzyılı Projesi). PNAC; 9/11 olayından bir sene önce, politikalarını gerçekleştirmek için, Pearl Harbour benzeri bir katalizör vaka gereğini dileğinde bulunan bir yeni-muhafazakar(neo-con) düşünce kuruluşu. Mr. Wolfowizt şu anda yolsuzluk suçlamaları yüzünden sorgulanıyor ve Dünya Bankası Başkanlığı’ndan istifa etmesi isteniyor.

* Bilderberg Grubu’nun yönlendirici komitesinin üyesi olarak muhtemelen Dr. Henry Kissinger da bu toplantıya katılacak. Dr. Kissinger; 1969-1973 yılları arasında 500.000 Kamboçyalının ölümüne sebep olan (Menü Operasyonu) 600 yasadışı bombalama görevini uygulayan ve bu uygulamayı savunan bir kitle katilidir. ABD Anayasası’na göre bu ABD Kongresi tarafından onaylanmayan yasadışı bir bombalama kampanyasıydı.

1972 Ekiminde Kuzey Vietnam ile bir barış anlaşması sağlanmasından iki ay sonra; Güney Vietnamlıları memnun edecek bir halkla ilişkiler egzersizi olarak 11 gün boyunca bir gösteri bombalaması gerçekleştirmek için 129 B-52 bombardıman uçağını görevlendirdi.Hem ABD’nin eski Endonezya büyükelçisi David Newsom, hem de üst düzey bir CIA yetkilisi

1975 5 Aralıkta Dr. Kissinger’ın, Başkan Ford ile birlikte Endonezya Başkanı Suharto ile bir toplantı yaptığını teyit ediyorlar. Bu toplantıda konuşulanların metinleri; Endonezya’nın daha sonra Doğu Timur’u istilasına yeşil ışık yaktığını gösteriyor. Bu 100.000 Timurlunun katline neden oldu ve ABD’nin silah ticareti ile ilgili yasalarına aykırıydı.

Yakınlarda; bir Fransız savcısı Dr. Kissinger hakkında Şili’deki kitle katliamları;

Akbaba Operasyonu ve General Augusto Pinoşe olaylarındaki ABD’nin dahli ile bağlantılı olarak tevkifname çıkardı. Kendisi hala bu bu çağrıya uymadı ve tevkifnameden kaçıyor.

* Bilderberg üyelerinden Donald Rumsfeld bir diğer PNAC üyesi ve Irak savaşının ana mimarlarındandı.Bilderberg toplantılarının müdavimlerinden biri olarak; İstanbul’daki toplantıya katılması olası.

Başlıca kaygılarım ve dolayısı ile size sorularım şunlar :

a) Neden; Paul Wolfowitz, Henry Kissinger ve Donald Rumsfeld gibi savaş tüccarlarının;Türklerin bilgisi ve onayı dışında İstanbul’da gizli bir toplantı yapmasına izin veriliyor?

b) Türk gazeteleri neden İstanbul’da gerçekleşecek bu olayı tartışmıyorlar?

c) Bu tarz elit beyinler ve savaş tüccarlarının gizli bir toplantısı olası bir yeni savaş rantı yaratmak ile sonuçlanacaktır. Bu yüzden; İran’la yaklaşan savaşı planlamak için toplanıp toplanmayacaklarını bilmek isterim? Türkiye’yi bir sonraki savaşta bir satranç taşı olarak mı kullanacaklar?

Ayrıca; “Nükleer Silahlar ve Dış Politika” kitabında yazdığı üzere Dr. Kissinger bir savaş durumunda nükleer silah kullanımına karşı olmadığını belirttiğine göre, bizi bir nükleer savaşa dahil edecekler mi?

d) Bu toplantıya davet edilen gazetecilerden biri Cengiz Çandar. Fakat benim kanaatim kendisinin bu toplantıyı tamamen aklayacağı yönündedir. 2003 Irak Savaşı sırasında Paul Wolfowitz’in yakın arkadaşı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi konuşmacılarından biri olarak ; Çandar’ın Bilderberg’e olan sadakati dolayısı ile bu konferanslara davet edildiği ve Bilderberg taraftarı yazılar yazacağı ortada.

Bu nedenle; kendisinin bu seneki toplantılar hakkında yapacağı değerlendirmelere inanılmaması gerektiğini düşünüyorum ve Türklerin kendi ülkelerinde neler olduğunu öğrenmesi için bağımsız Türk gazetecilerin toplantıya katılmasını istiyorum.

Yaklaşmakta olan Bilderberg toplantıları hakkında Türk gazetelerindeki tartışma eksikliğinden, bu toplantıları çevreleyen yüksek gizlilik ve inkardan, bu toplantıların şeffaflık eksikliğinden ve Bilderberg Grubu’na karşı Türk insanlarının gösterdiği duyarsızlıktan dolayı tamamen irkilmiş durumdayım. Dünyanın en güçlü savaş tüccarları tarafından burnumuzun dibinde gizli bir toplantı gerçekleştiriliyor. Bu bir çılgınlıktır.

Bir Türk vatandaşı olarak; benim hükümetimin benim bilgim ve onayım olmadan bu gizli toplantının Türk topraklarında gerçekleşmesine izin vermesinden rencide olmuş durumdayım. Bu nedenle sizden bu sene İstanbul’da gerçekleşecek Bilderberg toplantısında gazetecilik adına tam şeffaflık talep ediyorum.

Eğer Bilderberg Grubu’nun saklayacak bir şeyi yoksa; o zaman toplantının tam metnine ulaşmamız gerekiyor. Bu yüzden bağımsız Türk basını bu toplantıya katılmalı.Bu mümkün değilse; Türk milletinin bir hizmetkarı olarak size, Bilderberg toplantısına izin vermemenizi istiyorum.

Bir kamu hizmetkarı olan sizden; bu açık mektupa olan cevabınızı 10 gün içinde bekliyorum.

Saygılarımla

Timuçin Leflef
GlobalResearch

Orijinal Metin: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=LEF20070511&articleId=5618

Kısaca Bilderberg Nedir?
Vikipedi’de Bilderberg Toplantıları:

Bilderberg toplantıları, ilk olarak 1954 yılında Hollanda’da başlamıştır. İsmini ilk toplantının yapıldığı Bilderberg otelinden alır.Bilderberg, CFR ve öteki örgütlerin Avrupa ayağını ve etkinliğini teşkil etmek için Hollanda’da Oosterbeek şehrinde Bilderberg Oteli’nde 1954′te kurulmuştur. Dünyanın yönetimi ve küreselleşme konusunda her yıl farklı ülkelerde toplantılar yapar (Ross 2000, Marrs 2000).

Toplantılar son derece gizli koşullarda ve özel ortamlarda yapılır. Katılanlar bu konuda hiçbir bilgi vermezler. “Spotlight” isimli bir dergileri de vardır.Bilderberg’in kurucuları arasında Hollanda prensi Bernhard ve Polonyalı sosyolog Dr. Joseph Hieronim Retinger de vardır. Retinger, Bilderberg’in babası olarak bilinir. Bilderberg’in kuruluşunda, ABD istihbarat örgütlerinin, özellikle CIA’nın rolü olduğu çok iyi bilinmektedir.

Prens Bernhard ise eski bir NAZİ SS üyesidir, 1937′de Hollanda prensesi ile evlenmiştir, ama Nazilerle olan yakın bağları çok iyi bilinmektedir (Marrs 2000). ABD’li gizli örgüt ve CFR üyelerinin bazıları da Bilderberg üyesidir.Aslında Bilderberg, CFR’nin çok daha gizli bir biçimde uluslararası boyuta yayılmış halidir. Hedefi; Yeni Dünya Düzeni’ni ve ABD-İngiltere hâkimiyetini ve emperyalizmini tüm dünyaya yaymaktır.

Her yıl yapılan çok gizli ortamdaki toplantıları; hem CIA, hem de o ülkenin istihbarat örgütü kontrol eder. Türkiye’de son 50 yıldır başa geçen ünlü politikacıların çoğunluğu Bilderberg üyesidir, halen bu gizli Bilderberg üyeleri Türkiye’nin etkin yönetiminde rol almaktadırlar. Türkiyedeki toplantılar şu ana dek 18-20 Eylül 1959′da Yeşilköy-İstanbul’da, 25-27 Nisan 1975′te (Çeşme’de Hotel Altın Yunus’ta) yapılmıştır.Her yıl değişik bir ülkede yapılan toplantıya Batı dünyasının siyasi ve ekonomik elitleri katılır. Türkiye’den de katılanlar olmuştur. Selahattin Beyazıt, Suna Kıraç, Ali Hikmet Alp, Uğur Bayar, Dinç Bilgin bunlardan bazılarıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından CFR (DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU)ve Amerika-Japonya- Avrupa ortak düşünce kuruluşu TRİLATERAL’le ortak çalışmalar yapar.2007 toplantısı G-8 zirvesine paralel olarak mayıs-2007′de İstanbul’da yapılacaktır.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilderberg_Toplant%C4%B1lar%C4%B1

This entry was posted in ARŞİV SANDIĞI, EMPERYALİZM, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *