Afyon için inanılmaz iddia

Afyon için inanılmaz iddia

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Patlamanın sabotaj olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, cephaneliğin cep telefonuyla havaya uçurulmuş olabileceğini öne sürdü.

Üst düzey komutanlar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na patlamanın yüzde 99 sabotaj olduğunu söylemiş. Buna göre patlamanın cep telefonuyla gerçekleştirildiği düşünülüyor.

25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamanın sırrı henüz çözülemedi. Kamuoyunun günlerdir konuştuğu olayla ilgili Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları gündeme oturacak. Güneş gazetesi yazarı Talat Atilla’ya konuşan Kılıçdaroğlu, bomba açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

25 askerimizin şehit olması içimizi yaktı. Nedense bir türlü içimizi soğutan bir açıklama gelmiyor. Soruşturma bitmediği için orada neler olduğunu bir türlü anlamıyoruz. Sizin bu konuya ilişkin bilgileriniz var mı?

Evet, maalesef fidan gibi gençlerimiz şehit oldu. Bu olayla bizzat ilgilendim. Komutanlara sordum.

Ne dediler? Bir bulguya ulaştınız mı?
Ordu, ‘yüzde 99 sabotaj’ dedi.

Genelkurmay net bir şey söylemedi. Bakanlar, ‘Kesinlikle kaza’ dedi.
Evet, bu kadar bilgi karmaşası yaşanınca üst düzey komutanlara sordum. Sabotaj olduğuna dair kuvvetli emareler olduğunu söylediler.

Peki, kanıtları nedir acaba?
Birden fazla kanıtları var. Cep telefonuyla patlamanın gerçekleştirilmiş olma ihtimaline yoğunlaşmışlar.

PKK mı, Suriye kaynaklı mı? Telefonla nasıl yapılmış?
Kimin yaptığına dair şu anda bir bilgiye ulaşılamamış. Sabotajı yüzde 99 doğrulayan birkaç ihtimalden birisi telefon. Dışarıdan çaldırıldığında harekete geçen bir mekanizmadan söz etti komutanlar. Yüzde 1 ihtimali dışlamadan sonucu görmeliyiz.

Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/110339/afyon-icin-inanilmaz-iddia#ixzz264VJQvJ2

This entry was posted in Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *