EMPERYALİZMİN TİYATROSU *GOP’UN SURİYE PLANI TUTMADI * TÜRKİYE ATEŞE SÜRÜLÜYOR

EMPERYALİZMİN TİYATROSU,
GOP’UN SURİYE PLANI TUTMADI *
TÜRKİYE ATEŞE SÜRÜLÜYOR

Naci KAPTAN

Değerli okur,

“İngiltere’de yayınlanan Independent gazetesi ,Ankara’daki bir batılı diplomata dayanarak geçtiği haberde, Suudi Arabistan ve Katar’ın 3 hafta önce, Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu’na silah temin ettiğini, teslimatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Kalaşnikof, makineli tüfek, el bombası ve tank savarlardan oluşan silahların “yalnızca Suriyeli Müslüman Kardeşler grubuna yakın muhaliflere yapıldığı” açıklandı…

Bu açıklamadan sonra ABD Dışişleri Bakanı Clinton’dan başka bir açıklama geldi ;

“ABD düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’le birlikte konuşmacı olarak katılan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye güçlerinin son iki gün içerisinde Halep çevresinde yığınak yaptığına dair bilgi edindiklerini belirtti. Clinton, bunun, “stratejik ve ulusal çıkarları” açısından Türkiye için bir “kırmızı çizgi” olabileceğini söyledi.”

Bu açıklama ile gündem daha da çok ısınmaya başladı.
Türkiye cepheye sürülüyor.
Bu oyuna gelinirse ,
Türkiye büyük bir çıkmaz felaketin içine sürüklenecektir.

Uzun zamandır bu konuda yansıyan haberler de böylece tekrar gündeme geldi.
Suriye de tıpkı Libya gibi ABD ve AB ülkeleri tarafından işgal edilmeye çalışılıyor.

GOP planı tüm hızıyla sürdürülüyor.
Irak – Afganistan-Tunus-Libya-Mısır -Suriye -İran,
Ardından da sıra Türkiye’de…
Önce Yeni / Bölücü federasyon anayasası yapılsın.
Türkiye parçalanmaya uygun hale getirilsin.
Kukla Kürt Devlet’i oluşturulurken,
GOP Eşgüdüm başkanı RT Erdoğan,
Condelizza Rice’in, yazdığı belgeye uygun davranıyor.

Arap Baharı ve Suriye konusunu daha iyi irdelemek için

Vatan gazetesinde Mustafa Mutlu’nun 23.02.2011 tarihli yazısı dikkatle okunmalıdır ;

Rice, sekiz yıl önce ‘22 ülkenin sınırı ve rejimi değişecek’ demişti!
Kuzey Afrika’da ve Orta Doğu’da olup bitenleri anlayabilmek için, ABD tarafından sekiz yıl önce devreye sokulan Büyük Orta Doğu Projesi’ni bilmek gerekiyor…

Biz Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) deyip geçiyoruz ama; bu projenin tam adı “Genişletilmiş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile Müşterek Bir Gelecek ve İlerleme İçin Ortaklık İnisiyatifi…”

Projeyi dünyaya ilk duyuran kişi ise Amerika Birleşik Devletleri’nin 43. Başkanı George W. Bush…Projenin amacı; petrol zengini Müslüman ülkelere demokrasi ihraç etmek, bölgenin kontrolünü ele geçirmek ve bu zengin pazarların serbest rekabete açılmasını sağlamak…

Proje, Batı’da Fas’ın Atlantik kıyılarından, Doğu’da Pakistan’ın kuzeyindeki Karakurum yaylalarına…Kuzey’de Türkiye’nin Karadeniz kıyılarından, güneyde Aden ve Yemen’e kadar uzanan bir bölgeyi kapsıyor…
Projenin bizim için önemi ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Eş Başkan” ilan edilmesi…

Ve daha sonra AKP yöneticileri tarafından yalanlansa da, kendisinin bunu tam 34 farklı yerde yaptığı konuşmada gururla ifade etmesi…

BOP’un, ABD’nin Müslüman ülkelerini dönüştürmeye yönelik bir operasyon planı olduğunun anlaşılması üzerine Başbakan Erdoğan, 13 Ocak 2009 Salı günü partisinin grup toplantısında aynen şunları söyledi:

“Büyük Orta Doğu Projesi’nin amaçları ve Türkiye’nin üstlendiği görev bellidir. BOP, Orta Doğu’da barışı sağlamak için kurulmuştur ve bölgenin ekonomik kalkınmasına, özgürlüğüne, kadın haklarına yönelik iyileştirmeleri hedeflemektedir. BOP çerçevesinde Türkiye de Eş Başkanlık görevini üstlenmiştir. Ama bu, şu anda zaten doğmadan ölen bir proje durumuna düştü. Bunu kalkıp ikide bir, gerek ana muhalefeti gerek yavru muhalefeti, bu şekilde kullanıyor. Bunun bizi bağlayıcı yanı yok. Bu konuyla ilgili olarak bizi bağlayan, Tayyip Erdoğan’ın attığı bir imza yoktur. Bu sadece insani olarak bizim üstlendiğimiz görevdir.”

Başbakan iki yıl önce, “ölmeden doğan proje” dedi ve herkes de BOP’un gerçekten tezgâhtan kaldırıldığını düşündü ama… ABD bu konuda oldukça kararlıydı… Kararlılığı da dönemin ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın 7 Ağustos 2003 tarihinde Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısı gözler önüne seriyor:

Rice bu yazısında bölgede bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içinde olduğunu anlatıyordu!

ABD’nin Büyük Orta Doğu Projesi ile beş temel hedefi vardı:

1- Orta Doğu’nun kontrolünü ele geçirmek.
2- İsrail’in güvenliğini garanti altına almak.
3- Zengin petrol ve doğalgaz kaynaklarının denetimini sağlamak.
4- Avrupa Birliği, Çin ve Japonya’yı bölgedeki ekonomik zenginliklerden uzak tutarak, rekabette öne geçmek.
5- Var olduğunu iddia ettiği “İslâmi terör”ü bitirmek…

İşte böyle…

Televizyonlarda kesilen ahkâmlara aldırmayıp; arkanıza yaslanın, Tunus’u ve Mısır’ı dönüştüren…Yemen’de ve çok sayıda Arap ülkesinde devam eden…
Libya’da iç savaşa yol açan “halk hareketleri”ni bir daha düşünün…
Ve şu sorunun yanıtını bulmaya çalışın:

Rice’ın sözünü ettiği ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 devlette rejim ve haritalar değişecekse…
Kuzey Afrika’yı ve Arap ülkelerini kavuran halk hareketleri, bu operasyonun bir parçasıysa…
Türkiye’nin yeni rejimi ne olacak, sınırlarımız nasıl değişecek?

***

Değerli okur,
Toplum algısını böyle yönlendiriyorlar .”Demokrasi ve Özgürlük getirecek Gibi” yapıyorlar !!!.Ardında emperyalizmin bulunduğu saklanmaya çalışılan sözde/sahte halk hareketleri ile toplumda bölünmeler ve çatışmalar yaratılıyor.

Emperyalizm ,Bölücü silahlı gruplari işgal edeceği ülkelere gizlice sokuyor.
21.asır lejyonerleri küreselciler tarafından silahlandırılıyor.
Emperyalci sahte medya,
Gerçek olmayan görüntüleri ve saptırılmış haberleri gösteriyor.
Sahte demokrasi vitrine konuyor.
Kamuoyu kandırılarak yanıltılıyor.

Konuya ilişkin son gelişmeler aşağıda olup,
Türkiye Amerika tarafından Suriye ile savaşa itilmektedir.

Clinton:
Halep’te yığınak Ankara için kırmızı çizgi olabilir!
ANF11:20 / 13 Haziran 2012

WASHİNGTON – Suriye Esad rejiminin Halep çevresinde yığınak yaptığını söyleyen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Cinton, “Bu durum stratejik ve ulusal çıkarları açısından Türkiye için kırmızı çizgi olabilir” dedi.

ABD düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’le birlikte konuşmacı olarak katılan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye güçlerinin son iki gün içerisinde Halep çevresinde yığınak yaptığına dair bilgi edindiklerini belirtti. Clinton, bunun, “stratejik ve ulusal çıkarları” açısından Türkiye için bir “kırmızı çizgi” olabileceğini söyledi.

“Edindiğimiz bilgiye göre, Suriye güçleri son 24-48 saat içerisinde Halep çevresinde yığınak yapıyor” diyen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, “Bu, stratejik ve ulusal çıkarları açısından Türkiye için bir kırmızı çizgi olabilir. Dolayısıyla bunu çok dikkatle takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Clinton konuşmasından devamında Esad rejimine askeri helikopter göndermekle suçladığı Rusya’ya da sert eleştirilerde bulundu. Moskova’nın Esad’a gönderdiği savaş helikopterlerinin şu anda yolda olduğunu iddia eden Clinton, “Rusya’nın helikopter satışı, Suriye’deki çatışmanın çok dramatik sonuçlar doğurmasına neden olabilir” iddiasında bulundu.

Clinton’un açıklamaları, Suriye’de dış müdahale için ön hazırlıkların hızlandırıldığı izlenimini veriyor. İngiliz İndependent gazetesinin bugün manşetten geçtiği, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’nin Özgür Suriye Ordusu’nun Müslüman Kardeşler kanadına silah yardımı yaptığı haber de bunu doğrular nitelikte.

Gazete, Ankara’daki bir batılı diplomata dayanarak geçtiği haberde, Suudi Arabistan ve Katar’ın 3 hafta önce, Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu’na silah temin ettiğini, teslimatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Kalaşnikof, makineli tüfek, el bombası ve tank savarlardan oluşan silahların “yalnızca Suriyeli Müslüman Kardeşler grubuna yakın muhaliflere yapıldığını” belirten ismi açıklanmayan batılı diplomat, geçtiğimiz günlerde başına Kürt Abdulbasit Seyda’nın getirildiği Suriye Ulusal Konseyi’nden (SUK) bahsederken, MİT’i kastederek ‘onların adamları’ demesi dikkat çekti.

Demokratik Değişim için Ulusal Koordinasyon Komitesi Başkan Yardımcısı ve PYD’nin lideri Salih Muslim Muhammed, geçtiğimiz günlerde ANF’ye yaptığı açıklamada, Türkiye ve batılı ülkelerce desteklenen, İstanbul’da kurulan SUK için “Uluslar arası güçlerin elinde bir oyuncağa dönüştüğünü herkes biliyor artık” demişti. Muslim, Suriye’nin önünde Arap Birliği ve BM Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın 6 maddelik barış planı çerçevesinde Suriye’de bulunan gözlemci grubu 3-4 bin kişilik barış gücüne dönüştürme dışında bir seçeneğin kalmadığını belirterek, aksi durumda iç savaşın kaçınılmaz olduğunu sözlerine eklemişti.

Batı’nın Suriye’de Libya planı tutmadı

İngiltere’de yayınlanan Independent gazetesi, Batı’nın Suriye’de Libya senaryosunu uygulama planının başarısız kaldığını yazdı.

29 Mart 2012 Perşembe

Batı’nın Suriye’de Beşar Esad’ı devirme planından umudunu kestiğini yazan Independent, yaklaşık bir yıl süren devirme planının başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti.

Gazete, oysa bundan iki üç ay öncesine kadar silahlı terör çetelerinin oluşturduğu muhalif grubunun ilerlemeleri yüzünden Esad’ın yenileceği düşünüldüğünü, buna karşın Batı bu konuda isteklerine ulaşamadığını ve Suriye’de Libya senaryosuna benzer bir senaryoyu uygulayamadığını vurguladı.

Independent, Batı’nın Esad’ın eşine Avrupa’ya seyahat yasağı uygulama kararının Suriye’ye karşı kullandığı son koz olduğunu ve bu da Batı’nın zorunlu olarak hiç bir etkisi olmayan politikalara baş vurduğunu gösterdiğini kaydetti.

Abna

İngiliz Independent gazetesi, Ankara’nın bilgisi dahilinde Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriyeli muhalifleri silahlandırdığını savundu. Körfez ülkelerinden gelen silahlar MİT’in denetiminde silahlı gruplara ulaştırılıyor

RECEP BAHAR – İSTANBUL

Türkiye, Suriye’deki rejimi devirmek için kararlı adımlar atan ve diplomatik müzakereleri ‘yararsız’ gören ve bütün bunları ABD adına yaptığını gizlemeyen Suudi Arabistan ve Katar’dan gelen silahların Suriyeli muhaliflere ulaştırılmasına aracılık ediyor mu?

İngiltere’de yayınlanan ve özellikle Ortadoğu konusundaki haberleriyle tüm dünyada tanınan Independent gazetesinin İstanbul muhabiri Justin Vela’nın özel haberine göre, Körfez ülkeleri Suudi Arabistan ve Katar, Ankara’nın bilgisi dâhilinde Türkiye üzerinden Suriyeli muhalifleri silahlandırıyor!

Kim bu Batılı diplomat?

Gazete, Ankara’da bulunan ancak ismini vermediği Batılı bir diplomatın ifadesine dayandırdığı haberinde, Suudi Arabistan ve Katar’ın Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu’na silah temin ettiğini, teslimatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından da desteklendiğini yazdı.

İran ve Rusya’nın da Suriye rejimine silah yardımı yaptığını belirten gazete, Suriyeli muhaliflerin ise Körfez ülkeleri yardım edene kadar Hatay’da kara borsadan temin ettikleri eski cephanelikleri kullandıklarını ifade etti. Habere göre, üç hafta önce Suudi Arabistan ve Katar’dan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı muhalif eylemcilere Kalaşnikof tüfekleri, BKC makineli tüfekler, el bombası ve tank savar silah teslimatı yapıldı.

Independent, Türkiye-Suriye sınırında bulunan kamplarda yaşayan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı bir silahlı milisin “Türkiye hükümeti silahlanmamıza yardım etti” sözlerine yer verirken, teslimatın gemi ile Türk limanına (muhtemelen İskenderun Limanı) yapıldığını, oradan da Türk yetkililerin müdahalesi olmadan muhaliflere ulaştırıldığını aktardı. Gazeteye konuşan Batılı diplomat, “Türk hükümetinin teslimatı hiçbir zaman itiraf etmeyeceğini” belirtirken, silah yardımının yalnızca Suriyeli Müslüman Kardeşler grubuna yakın muhaliflere yapıldığı iddia ediliyor. Dışişleri Bakanlığı dâhil Türkiye’de yetkililer bugüne kadar Suriye dâhil hiç bir ülkeye silah gönderilmediğinde ısrar ediyor.

ABD ile Rusya Suriye konusunda kapıştı

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Rusya’yı Suriye’ye saldırı helikopterleri temin etmekle suçladı. Clinton’ın açıklaması, Birleşmiş Milletler’in barış koruma operasyonları şefi Herve Ladsous’un, Suriye’deki olayları ‘iç savaş’ olarak nitelendirmesinin ardından gelmesi dikkat çekiyor. Nitekim ilk defa bir Birleşmiş Milletler yetkilisi Suriye için “iç savaş” ifadesini kullandı. Bu arada Uluslararası Kızıl Haç Örgütü’nün de ülkedeki ihtiyaçları karşılamakta zorlandığı belirtiliyor.

Bu arada Birleşmiş Milletler yetkilileri ve Suriyeli muhalif kaynaklar, Suriye çapında helikopter saldırılarının arttığını savunuyor. Muhalifler, Libya’daki gibi Suriye’de de NATO’nun askeri müdahalesi öncesi uçuşa yasak bölge ilan edilmesini talep ediyor. Böyle bir karara Birleşmiş Milletler nezdinde Rusya’nın kesinlikle karşı çıkacağı biliniyor.

HATAY’I TERÖR YUVASINA ÇEVİRMİŞLER!

İçlerinde El Kaide Militanlarının da Bulunduğu ‘Suriyeli İsyancılar’ Türkiye’de Cirit Atıyor!

Başbakan Erdoğan’ın Suriye yönetimine baş kaldıran isyancılara söylemleriyle destek vermesi ile başlayan süreç zaman içinde maddi ve manevi desteğe dönüştü. Sık sık gündeme gelen isyancıların Türkiye’den Suriye’ye geçip çatışma sonrası yeniden silahlarıyla birlikte Türkiye’ye döndükleri iddiaları bu güne kadar ispatlanamamıştı.

Ancak Turk North America’nın ele geçirdiği fotoğraflar korkunç gerçeği gözler önüne seriyor. Kendilerine Özgür Suriye Ordusu adı veren isyancıların içinde El Kaide militanları da var. İşin vahim yanı ise bu isyancılar silahları ile birlikte Hatay’ın Yayladağı ilçesi Güveççi köyünde konuşlanmışlar.

EL KAİDE DESTEKLİ DEVRİM

İçlerinde El Kaide militanlarının da bulunduğu bu terörist gruplar günlük rutin olarak Suriye topraklarına geçiyor kendilerine verilen görevi başarıyla yerine getirip Türkiye topraklarındaki kamplarına ellerini kollarını sallayarak dönüyor. Ayrıca bu isyancıların içerisinde Suriye hakkında sık sık Türk televizyonlarına demeç verenler de var. Hatay’daki kampın Erdoğan’ın ve ABD’nin bilgisi dahilinde kurulduğu aşikar. Ancak içlerinde ABD’nin de Türkiye’nin de terör örgütü olarak tanımladığı ve özellikle ABD’nin 1 numaralı düşman olarak gördüğü El Kaide örgütünün militanlarının da olması ve bu militanların Türkiye topraklarında ellerini kollarını sallayarak dolaşması ise büyük bir çelişki.

BOMBALAR VE SİLAHLAR TÜRKİYE’DEN

Elimize geçen fotoğraflarda teröristlerin bomba imalatından, silahlı eğitimlerine kadar birçok kare var. Ayrıca fotoğraflarda El Kaide militanları ve çatışmalarda yaralanan teröristlerin Türkiye’deki hastanelerde tedavi gördüğünü anlatan kareler de yer alıyor.

Teröristlerin çatışmalarda kullandığı bombaların ve silahların Türkiye’den temin edildiği ise fotoğraflarda ortaya çıkan bir diğer gerçek. Bir zamanlar PKK kamplarını barındırdığı için neredeyse savaşa gireceğimiz bir ülkenin ABD desteğiyle başlayan iç isyanına ve binlerce sivilin ölümüne neden olan politikası ile AKP’nin ve onun sayesinde Türkiye’nin ilerleyen dönemlerde başı çok ağrıyacağa benziyor.

HABER: Armağan Yılmaz

Not: Fotoğraf galerisinin sağ alt köşesindeki FS butonuna tıklayarak fotoğrafları tam ekran yapabilirsiniz

‘Suriyeli muhalifler Türkiye üzerinden silahlandırılıyor’

Suriye’deki krizi manşetine taşıyan Independent gazetesi, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriyeli muhaliflere Türkiye üzerinden silah yardımı yaptığını yazıyor.

İngiliz gazetesi Independent, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriyeli muhaliflere Türkiye üzerinden “silah yardımı yaptığını” bildiriyor.

Independent gazetesinin İstanbul muhabiri Justin Vela’nın özel haberine göre, “Körfez ülkeleri, Ankara’nın bilgisi dahilinde, Türkiye üzerinden Suriyeli muhalifleri silahlandırıyor”.

Gazete, Ankara’da bulunan Batılı bir diplomatın ifadesine dayandırdığı haberinde, “Suudi Arabistan ve Katar’ın, Türkiye üzerinden muhalif Özgür Suriye Ordusu’na silah temin ettiğini, sevkiyatın Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından da desteklendiğini” yazıyor.

İran ve Rusya’nın Suriye rejimine silah yardımı yaptığını belirten gazete, Suriyeli muhaliflerin ise, Körfez ülkeleri yardım edene kadar Hatay’da karaborsadan temin ettikleri eski cephaneyi kullandıklarını ifade ediyor.

Habere göre, üç hafta önce Suudi Arabistan ve Katar’dan Özgür Suriye Ordusu’na bağlı muhalif askerlere, Kalaşnikof, makineli tüfek, el bombası ve tanksavar silah teslimatı yapıldı.

Independent, geçmişte Suudi yetkililerinin Suriyeli muhaliflerin silahlandırılması gerektiğini bildirdiğine, Kral Abdullah’ın, diyaloğu “boşuna bir çaba” diye nitelediğine dikkat çekiyor.

‘Türkiye hükümeti silahlanmamıza yardım etti’

Independent, Türkiye-Suriye sınırında yaşayan Özgür Suriye Ordusu’ndan bir kişinin, “Türkiye hükümeti silahlanmamıza yardım etti” dediğini ve sevkiyatın gemi ile bir Türk limanına yapıldığını, daha sonra Türk yetkililerin herhangi bir müdahalesi olmaksızın, sınır bölgesine götürüldüğünü aktarıyor.

Gazeteye açıklamalarda bulunan bir Batılı diplomat, “Türk hükümetinin silah sevkiyatını hiçbir zaman itiraf etmeyeceğini” belirtiyor; silah yardımının aşırı İslamcı güçlerin eline geçmesinin önlenmesi çabalarına rağmen, silahların sonuçta yalnızca Suriyeli Müslüman Kardeşler grubuna yakın muhaliflere ulaştığını ifade ediyor.

Independent’e göre, bir Türk yetkilisi ise “kimseye silah verilmediğini, Suriye dahil hiçbir komşu ülkeye silah gönderilmediğini, Batılı ülkelerin de hala yalnızca ‘ölümcül olmayan yardımlar sağladığını” söylüyor.

‘Türkiye, yaklaşan kasırganın farkında’

Türkiye’nin Hatay’daki mülteci kamplarında Özgür Suriye Ordusu üyelerini barındırmasına rağmen şimdiye kadar Suriye’deki savaşa doğrudan karışmaya isteksiz davrandığı, ancak artık sınır ötesinden çeşitli ateş açma olayları ve Esad yönetiminin PKK’yı desteklediği görüşleri ardından, durumun değişmeye başladığı kaydedilen haberde, Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü’nden Andrew Tabler’ın, “Türkiye yaklaşan kasırganın farkında” dediğini aktarıyor.

Tabler, internetten yayınlanan video kliplerinde giderek daha fazla sayıda ordu tankının tahrip edildiğini izlediklerini belirtiyor ama yalnızca silahlarla savaşın yön değiştiremeyeceğini söylüyor. Tabler, “Bu silahlar Esad rejimine bağlı güçleri taciz ediyor ama tek başına rejimi devirmeye yetmez.” diyor.

Gazetenin haberinde, muhalif güçlerden bir subayın, Özgür Suriye Ordusu’nun Suriye-Türkiye sınırındaki Babel Hava’nın önemli bölümünü kontrolleri altına aldığını; gelen silahlar ve iletişim gereçleri sayesinde önümüzdeki günlerde bir saldırıya geçme hazırlığında olduklarını belirttiğini de yazıyor.

Naci KAPTAN
13.06.2012

KAYNAKLAR

http://www.firatnews.com/index.php?rupel=nuce&nuceID=64083

http://www.iachaber.com/gundem/batinin-suriyede-libya-plani-tutmadi-h385.html

http://proje.hurriyet.com.tr/bbcnews/bbcviewEkonet.aspx?HaberID=17919558&habertip=planet

http://www.turknorthamerica.com/2012/06/hatayi-teror-yuvasina-cevirmisler-iclerinde-el-kaide-militanlarinin-da-bulundugu-suriyeli-isyancilar-turkiyede-cirit-atiyor-galeri/

This entry was posted in EMPERYALİZM, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *