DURMAK YOK YOLA DEVAM ; Satış tamam memleket süt’liman *** TCDD’nin 5 taşınmazına 13 teklif‏

DURMAK YOK YOLA DEVAM ;
 
Özelleştirmeler tam gaz devam ediyor.
 
Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana yapılmış olan Milli kaynaklı tesisler,fabrikalar,
tersaneler,demirçelik fabrikaları,rafineriler,haberleşme kurumları,bankalar,limanlar,
Tekel,Sümerbank,değerinin çok altında satıldı.
 
Bu yatırımları satın alan iktidara yakın kişiler kısa zaman sonra aldıklarını 2-3 misline
yabancılara sattılar.Ülkenin öz varlıkları yabancıların ellerine geçerken,
olan Ülkenin ve halkın parasına oldu !!!
Ekonominin kontrolu da elimizden kaydı gitti !!!
 
Dün de elde kalan son limanlardan birisi olan İskenderun Limanına tekrar sıra geldi..
Milli kurtarıcısının tarihi yatı Savarona’ya sahip çıkmayanlar,
Savarona’yı müze yapmaktan kaçınarak kiralayanlar,
Bu tarihi tekneyi beyaz kadın ticareti yapanların ellerine düşürenler,
Sıra kendilerine geldiğinde,
62 milyon dolara filosuna bir uçak daha alıyor !!!
 
Yer altı zenginliklerimiz ,madenler de uluslararası şirketlere verildi..
Akarsularımız ise HES niyetine satılıyor.
Dereler,akarsular kuruyor.
Denizlerimiz,temiz koylarımız balık çiftliklerinin öldürücü kirliliğine teslim ediliyor.
Akarsu boyunca yaşam ve tarımcılık,hayvancılık,doğa ve canlıları ölüyor.
 
Hovarda mirasyedi kendisine miras kalanları büyütüp geliştireceğine,
Har vurup-harman savuruyor.
 
***
 
Ne yazmıştı Yılmaz Özdil ;
 
09 Nisan 2010
 
Satış tamam memleket süt’liman

(Diyeceksiniz ki, o liman zaten iki sene önce satılmamış mıydı? Satılmıştı ama, ah o Danıştay yok mu Danıştay, durduruyordu… Anca iki sene durdurabildi. İttir kaktır sattılar.)

Mustafa Samsun’a bi varacak ki “özel mülkiyettir” levhası, girilmez… “Madem öyle, Ordu Limanı’na yanaşalım” dese… Satıldı. “Çek Trabzon’a” dese, satıldı. Rize? Gitti. Hopa? Çoktan. Dön Sinop’a? Satıldı. Peki ya Ereğli? Geçmiş olsun. “Yarımca da mı yoksa?” Yarımca da.

“Bana millete ait liman bulun kardeşim” dese, Anadolu’ya Karadeniz üzerinden ayak basabilmesi mümkün değil maalesef… “Öbür tarafa giderim anasını satayım, Tekirdağ Limanı’na çıkarım, oradan yüze yüze karşıya geçerim” dese… Satıldı.

“Kır dümeni Ege’ye” dese… Dikili, İzmir, Kuşadası, Marmaris’ten haberi yok tabii garibimin, komple.

“İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” dese… Antalya gitti, Alanya gitti, Mersin gitti, İskenderun gitti, boydan boya… “Ana olmuyorsa, yavruya çıkayım” dese, Talat itiraz eder, BM filan der.

Demem o ki… İsmet araya girip “illa millete ait olsun diye tutturma, liman limandır, çıkalım gitsin işte” diye ikna etmezse, Mustafa’nın işi zor.

 
***
 
Şimdi de sıra TCDD’nin taşınmazlarına gelmiş !!!
haberi aşağıdadır.
 
Ne demiştik ;
“Durmak yok,yola devam”
 
Naci Kaptan
 
***
 
Cumhuriyet – 29 Eylül 2010
 

TCDD’nin 5 taşınmazına 13 teklif

Özelleşmesi için açılan ihalelerden TCDD’nin 5 taşınmasına 13, Maliye Hazinesi’nin 5 taşınmasına ise 15 teklif geldi.

ANKA

Ankara– Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün (TCDD) 5 taşınmazına 13, Maliye Hazinesi’nin 5 taşınmazına 15 teklif geldi. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’nün bir taşınmazına ise 2 firma teklif verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Maliye Hazinesine ait çeşitli illerde bulunan taşınmazlarının özelleştirilmesi amacıyla açılan ihaleye son teklif vermenin dün itibariyle sona erdiği belirtilerek tekliflerle ilgili şu bilgiler verildi:
DMO İzmir/Konak Taşınmazı’na “Nail Özkardeş, SOM Alçı Maden Sanayi A.Ş., MİDEK İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti., GÜR-TEM Madencilik Turizm ve Ticaret Ltd. Şti.” teklif verdi.

13 teklif

TCDD Mersin/Tarsus Kemalpaşa Taşınmazına “Sedat Demirel, OCAK Ticaret Meşrubat Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi Ltd. Şti.” firmaları Balıkesir/Akçay Taşınmazına, Ali Sami Akkaş ve SİDE İnşaat Kolektif Şirketi, İstanbul/Başakşehir Taşınmazına SOM Alçı Maden Sanayi A.Ş., MİDEK İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti., MEZ Motorlu Araçlar Pazarlama Ticaret ve San. Ltd. Şti. Balıkesir/Akçay (Lojman) Taşınmazlarına, Levent Şirin, Ali Sami Akkaş, İsmail Eskihoran Zonguldak/Merkez Karaelmas Taşınmazlarına, Firdevs Özel Eğitim İşletmeleri Basın Yayın Turizm Ajans Gıda ve Taşımacılık A. Ş. ve Asır Özel Eğitim Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketinden teklif geldi.

Maliye Hazinesi taşınmazlarına 15 teklif

Maliye Hazinesi Muğla/Bodrum Konacık Köyü 1914 Parsel No’lu Taşınmazına, Göçtaş Turizm Restorasyon ve Yatırım A.Ş., Akba İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti., Muğla/Bodrum Konacık Köyü 1916 Parsel No’lu Taşınmazına, Göçtaş Turizm Restorasyon ve Yatırım A.Ş., Akba İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti., İstanbul/Maltepe Taşınmazına Elginkan Holding A.Ş., Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Özaltın İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş., Gür-Tem Madencilik Turizm ve Ticaret Ltd. Şti., Mutluhan Holding A.Ş. Aydın/DidimTaşınmazına (Turizm Tesis Alanı/Tatil Köyü) Bazmer Turizm Ve Otelcilik İşletmeleri A.Ş., Som Alçı Maden Sanayi A.Ş., Hoşcan Lojistik Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve Aydın/DidimTaşınmazına (Günübirlik Turizm Tesis Alanı) Adakale Turizm Otelcilik A.Ş., Veysel Ay, Hoşcan Lojistik Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi teklif verdi.

“Duydun mu lan, Rıdvan Tanju’yu dinletmiş, şeytanekon olmuş” filan derken, öbürü de “vay be, n’oluyo lan memlekette” diye şaşırırken, Samsun Limanı’nı sattılar iyi mi!

This entry was posted in Ekonomi, Kose Yazarlari, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *