Devlet, Pkk ile anlaşmaz !… Ama Akp , Pkk ile anlaştı !….‏

Devlet, Pkk ile anlaşmaz !…
Ama Akp , Pkk ile anlaştı !….

19 Ağustos 2010 

Akp, kendi çıkarları doğrultusunda Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
Şehit analarına, babalarına, dul kalan taze gelinlere, nişanlılara, yetim kalan bebelere bunu açıklamak ve hesap vermek zorundadır….
Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
Kolunu, bacağını, gözünü kaybeden gazilerine bu ihaneti açıklamak zorundadır…
 
Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
Türk Silahlı Kuvvetlerinden özür dilemeli, Ergenekon ve Balyoz gibi davalardan tutuklu, subaylarına, komutanlarına açıklama yapmak zorundadır..
Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
Dökülen kanların, akan göz yaşlarının, yakılan ağıtların, kırılan onurları dolayısıyla intihar eden şerefli subaylarının hesabını vermek zorundadır…
Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
 
Miting alanlarında, “Chp- Mhp- Bdp ve Terör örgütü yanyana “ diyerek halka yalan söylediği için, Türk milletinden özür dilemelidir..
 
Pkk ile anlaşabiliyorsa eğer;
 
Devletimizin kuruluşunda emeği geçmiş devlet adamlarımızı kötülüyerek, şerefli tarihimizi çarpıttığı için utanmalıdır…
Akp kesinlikle , referandumda “ EVET “ çıkması uğruna, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne baş kaldırmış bölücü terör örgütü Pkk ile iş birliği yapan gözü dönmüş bir iktidar, bir siyasi partidir…
Şüphesiz ki, Akp içinde millet ve vatan sevgisi olan değerli vekiller mevcuttur… Onlar mutlaka bu gelişmelerden rahatsızlık duyacak ve gereğini yapacaktır…
 
Şüphesiz ki, başta muhalefet partileri olmak üzere bütün yurtseverler olarak bizler, Akp ye oy veren ve miting alanlarında, referanduma “EVET” vereceğini söyleyen vatandaşlarımıza, Akp nin Terör örgütü ile işbirliği yaptığını anlatmak zorundayız….
 
“ Analar ağlamasın “ diyen Başbakan, analarımızı ağlatmakla kalmıyor, bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor.
Başbakan şunu anlamalıdır;
Çanakkale’den… düşmanın denize döküldüğü İzmir’e kadar. Cumhuriyetin kuruluşundan… bugüne kadar, kanıyla bu vatan toprağını sulayan şehitler boşuna ölmediler….
Terör örgütü Pkk liderlerinden Karayılan:
“Artık açıklanmasında bir sakınca görmediğimiz diğer önemli bir gelişme de devletin, önderliğimizle geliştirdiği diyalog temelinde ateşkes talebinde bulunmasıdır ” derken, bugün Akp den hiç ses çıkmadı…
Peki, Cumhurbaşkanı bugün ne ile uğraşıyordu.
Çankaya’da 5 yıl mı?…. 7 yıl mı? kalacağını…..
 
Engin Demirkollu
İLK KURŞUN

 

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *