Davanın özü Fethullahçı örgüt

 Cumhuriyet 25.08.2010

“Ergenekon davasında karşınıza çıkan hâkimleri hâkim, polisleri polis sanmayın. Onlar yasadışı bir örgüttür. TC’nin temelleri altında kalacak bir örgüt. Burada rol alanlar polis, hâkim, savcılar çok yakında burada sanık sandalyesinde oturacaklar.”

‘Davanın özü Fethullahçı örgüt’

HATİCE TUNCER

Birinci Ergenekon davasında, Danıştay’a silahlı baskın ve Cumhuriyet gazetesine bomba atılması dosyasında Alparslan Arslan’ı dini telkinlerle azmettirmekle suçlanan Salih Kurter’in çapraz sorgusuna dün devam edildi. Kurter’in ifadelerine Mahkemeyi cin çarptıdiye tepki gösteren Perinçek, Hanefi Avcının söyledikleri bu davanın özünü ortaya koyuyordedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri’de görülen davanın 154. duruşmasında Başkan Köksal Şengün’ün yıllık izinde olması nedeniyle heyete Hasan Hüseyin Özese başkanlık etti.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kurter’e, Şeriatta hırsızlık yapana ne yapılır, erkek kaç kadınla evlenebilir, tesettüre girmeyenin cezası nedir gibi sorular sordu. Şeriata göre hırsızın elinin kesildiğini, erkeğin hepsinin hakkını vermesi koşuluyla 4 eş alabileceğini söyleyen Kurter, Tesettüre girmeyenin cezasını Allah verirdedi.

Doğu Perinçek daha sonra şöyle konuştu: Bu adam Danıştay cinayetini yaptırttı demiyorum. Fethullahçı gladyoya söylüyorum. Hanefi Avcının söyledikleri bu davanın özünü ortaya koyuyor. Ergenekon davasında karşınıza çıkan hâkimleri hâkim, polisleri polis sanmayın. Onlar yasadışı bir örgüttür. TCnin temelleri altında kalacak bir örgüt. Burada rol alanlar polis, hâkim, savcılar çok yakında burada sanık sandalyesinde oturacaklar.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *