BU DEVRİN GERÇEK EFSANE! KOMUTANI HULUSİ AKAR

BU DEVRİN GERÇEK EFSANE! KOMUTANI SENSİN HULUSİ AKAR

ALİ TÜRKŞEN – E.Albay – 18.12.2018

Yazdıklarınızı duygu yüklü ve biraz da aceleyle yazınca anlatmak istediğinizi karşınızdakine tam anlatamıyorsunuz bazen. 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti ile başlayan resmi ünvanlı siyasi maceram yaklaşık bir yıl sonra kendi isteğimle sonlandı siyasi hayatım değil. Mevcut iktidarla derdim henüz çözülmediğine göre; yazarak çizerek konuşarak mücadeleye devam etmek yani siyaset yapmak boynumun borcudur. Şimdilik tek başıma sonrasını zaman gösterir. Elbette siyasetin resmi bir unvanla sürdürülmesi tercih sebebiyse de yerinizi bulamadığınız bir resmiyet içinde köşe yastığı olmaktansa tek başına siyaset yapmaya devam etmek hiçbir şey yapmamaktan iyidir.
Gelelim konumuza. AKP hükümetinin son Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar televizyon ekranlarında izlediğimiz kadarıyla kışlada alışkın olduğu düzenden farklı bir ortamda canla başla mücadele etmeye çalışıyor bugünlerde. Artık makam odasının kapısında el pençe divan bekleyen istediğinde hakarete varan eleştirilerini sessizce dinleyecek birileri yok. Sesini kesemediğin vekiller ağzını dilini kuruturken “Dinleyin dinleyin” diye bağırırsın da kimseyi susturamazsın işte böyle Sayın Akar. Kora kor mücadelede sinirleriniz bozulduğunda biraz su için iyi gelir Sayın Akar.
ASLINDA HEP ORADAYDIN DA…
CHP Grup Başkanvekili Sayın Özgür Özel’in Atatürk’ün kurduğu partide grup başkan vekili olmasını içine sindiremeyen Akar’ın Atatürk’ün ordusunda Genelkurmay Başkanlığına kadar yükseldikten sonra Atatürk’ün adını ağzına alamayan tüm Cumhuriyet değerlerine adeta savaş açmış bir partide nasıl Milli Savunma Bakanı olmayı içine sindirdiğini sorgulamak da hakkımızdır diye düşünüyorum Sayın Akar.
Meclisteki bütçe görüşmelerinin Milli Savunma Bakanlığıyla ilgili kısmını başından sonuna dinledim. Not aldım. Bir daha dinledim. Yine not aldım. Yine dinledim.
Öncelikle; Balyoz davasında başımıza türlü çorapların örülmesine vesile bilirkişi Ahmet Erdoğan’ın atanmasını onaylayan kendisidir. Bu anlamda; 49 yıllık askerlik tecrübesini gözümüze sokan bir adama “Hayatında hiç plan semineri tecrübesi olmayan daha dün Kara Harp Akademisinden mezun olmuş birini ne sebeple bilirkişi atadın?” diye sormak da hakkımızdır diye düşünüyorum. “Hasdal’da arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır. Hasdal’dan çıkmadım” diyen birine; “Sen Hasdal’daki arkadaşlarını ziyaret ederken ziyaretçi olarak mı geldin yoksa zaten oranın komutanı olduğun için olağan denetlemeye mi geldin? Aslında hep oradaydın da ondan mı Hasdal’dan çıkamadın?” diye sormak da hakkımızdır diye düşünüyorum Sayın Akar.
Hasdal’daki ziyaretlerinde teğmenlerine ÜBD (Üzülmeyin-Büzülmeyin-Düzülmeyin) ve SMA (Sabır-Metanet-Avukat) tavsiyeleri vermek için uğrayan bu arada moral olsun diye (!) saç-sakal kontrolü yapan general/amiraller cezaevine girdikten anca 15 gün sonra ziyaretlerine giden (Kendisinin anlattığına göre sanırsın silah arkadaşlarını kapıda karşılamış) efsane komutan Hulusi Akar’dan bahsediyorum ey okur. Mucidi kendisi ÜBD döngüsüne ilişkin Odatv’ye yazdığım yazıyı mahkemeye veren mahkemeyi kaybettiğim 11 ay hapis cezası aldığım cezası paraya çevrilen ancak bundan tatmin olmayıp; “İlla ki hapis yatması lazım” diye avukatları aracılığıyla mahkemeye itiraz eden efsane komutan Hulusi Akar’dan bahsediyorum ey değerli okur.
YENİ CEMAATLERE TSK İÇİNDE YOL AÇAN…
16 yılını bitirip 17’sine girdiğimiz AKP iktidarı döneminde; Fetullah Gülen gibi kanlı bir terör örgütünün palazlanmasına devletin her bir kurumuna sızmasına olanak sağlayan adına paralar basan olimpiyatlar düzenleyen sonra da “aldatıldık” diye işin içinden çıkan binlerce Türk askerinin hapislerde haksız yere esir edildiği dönemde hapiste ya da hemen sonrasında hayatlarını kaybeden kumpas mağdurlarına savcılık yapan yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine binlercesinin yaralanmasına sebep 15 Temmuz’un gelişine kulaklarını tıkayan sonrasında da bu olayın kaymağını yiyen ilk iş olarak askeri okulları ve hastaneleri kapatan sonrasında yeni cemaatlere TSK içinde yol açan üç güne subay yetiştiren sisteme onay veren hükümetin Milli Savunma Bakanından bahsediyorum.
Hani andımızı yasaklayan tabelalardan T. C. ’yi kaldıran her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan Türk askeri kendi ayağıyla geldiği mahkemede kaçma şüphesiyle tutuklanırken dağdan inen teröristi kucaklayan milletin a.sına koyanlara yol açan askeri arazileri yandaşlarına peşkeş çeken milleti benden ve benden olmayan diye ikiye bölüp benden olmayanları her gün tehdit eden bir hükümetin Milli Savunma Bakanından bahsediyorum.
Sayın Akar. Sen Sayın Özgür Özel’in ebedi başkomutanımız Atatürk’ün partisinde nasıl grup başkanvekili olduğunu sorgulayacağına; sen önce emrindeki emir subayı tarafından boynuna kement takıldıktan sonra nasıl Genelkurmay Başkanlığı yapmaya devam edebildiğini ve Atatürk’ün ordusunda 49 yıl hizmet ettikten sonra Atatürk’ün adını silmeye yemin etmiş bir partide nasıl Milli Savunma Bakanlığı görevini kabul ettiğini sorgula bence.
Elbette dersen ki; “Devir bu devir. Ben yoluma bakarım” sen de haklısın Sayın Akar. Madalyalı kahramanlar; Hasan Basri Aslan Cemal Temizöz Engin Alan’ların hapse düştüğü Ali Tatar’ların Kaşif Kozinoğlu’ların Murat Özenalp’lerin Cem Aziz Çakmak’ların Özden Örnek’lerin bu uğurda hayatlarını kaybettiği devirde AKP’li ve MHP’li vekillerin avuçları patlayana kadar alkışladığı bu devrin gerçek efsane komutanı sensin Hulusi Akar…

https://odatv4.com/bu-devrin-gercek-efsane-komutani-sensin-hulusi-akar-18121845.html
This entry was posted in TSK, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *