Aslında “CASUS BELLİ” Cumhuriyetin savcılarına selam olsun! * ALIN SİZE ASKERİ CASUSLUK!!!

ALIN SİZE ASKERİ CASUSLUK!!!

V. MURAT TULGA :
Son gündemimiz Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel. Her iki gazeteci de “Askeri Casusluk” suçlamasıyla gözaltına alındı. Biz çok iyi biliyoruz onlardan askeri casus olmaz ama ben gerçek askeri casusların işbirlikçilerinin hikâyesini sizlerle paylaşacağım. Size şimdi tüm kamuoyunun önünde güle oynaya yaşanan bir casusluk olayı anlatacağım.
Yıl 2010’du… Siyasi iktidar değişmiş askeri vesayet tartışmaları çok bir revaçtaydı. Kumpas davalar süreci de kotarılmaya başlanmıştı.
Tugay Komutan Yardımcısı olarak Diyarbakır/Lice’de görevdeydim. Sözde Balyoz Davası kapsamında ifademin alınacağı söylendi. Bir gün sonra savcının yanındaydım. Savcı sahte bir gülümsemeyle “İstanbul/Beşiktaş’tan Özel Yetkili Savcı tarafından matbu bir ifade tutanağı iletildiğini ve ifademin Diyarbakır’da alınacağını…” söylüyordu. Daha sonra ifade alımı başladı. Dikkat çeken konu ifadede sorulan soruların değişik görseller ses kayıtları sunumlar ve matbu evraklarla desteklenmiş olmasıydı. Konu 2003’te 1’nci Ordu K.lığında oynanan bir seminerdi. Seminer “Çok Gizli” gizlilik derecesindeydi. Bu kapsamda önüme delil diye bazı şeyler konuluyordu. Bunlar ikiye ayrılıyordu. İlki 1’nci Ordu. K.lığının bir hasım ülkeye karşı Harekât Planlarının da detaylıca içerisinde yer aldığı “Çok Gizli” bilgilerdi. İkincisi bu bilgiler ile birlikte sahteliği her aşamada kanıtlanan hainler tarafından üretilmiş imzasız kâğıt müsvettesi sahte darbe planları… Gerçeklik ve sahtelik bir arada sunuluyordu size.
Ama en önemlisi sorular devam ettikçe 1’nci Ordu K.lığının tüm “Çok Gizli” harekât planının tamamıyla deşifre olduğu ve olur olmaz kişilerin elinde elden ele dolaştığı görülmekteydi. İşin gerçek kısmı daha da ciddiydi. Dava konusu 1’nci Ordu K.lığı semineri olunca ast birlik komutanlıkları ile harekâtı destekleyen diğer kuvvet komutanlıklarının malum bir ülkeye karşı oluşturulmuş resmi harekât planları ve destek planları tüm imkân ve kabiliyetler durum muhakemeleri arazi etütleri aklınıza gelebilecek bütün çok gizli bilgi açığa çıkmış ve bilgisayarlarda taranarak soruşturma dosyası içerisine konulmuştu.
Bununla kalmadı daha sonra devam eden Sözde Balyoz Davası duruşmalarında adı geçen planlar alenen açık olarak mahkemede daha da deşildi planlar yansılara taşındı tartışıldı da tartışıldı. Bu milli güvenlik sorunu sanıklar avukatları tarafından defalarca mahkeme heyetine iletildi sahte darbe belgeleri yanında sunulan planların çok gizli bilgiler içerdiği konusunda mahkeme heyeti uyarıldı. Sadece Mahkeme Heyetine mi yapıldı bu uyarılar?
Hayır cezaevlerinden devletin üst makamlarına yazılan mektuplarda yüz yüze askeri yetkililerle yapılan görüşmelerde dile getirildi. Ama nafile dediğim gibi iş işten geçmiş planlar adli görevliler ve memurlarca bir güzel taranmış mahkeme tutanakları arasına alelade bir kâğıt parçası gibi konulmuş herkes tarafından görünür bilinir olmuştu. 1 liralık dava CD’si içerisinde bir ülkenin milli güvenliğine ilişkin yılların paha biçilmez planları deşifre edilmiş oldu.
Bir casus olsanız her hangi çok gizli bir belgeyi bilgiyi ne kadar zor elde edebilirsiniz değil mi? Çok uğraşmanız lazım. Burada yok öyle bir şey. Askeri Casusluk bu kadar kolay olmamıştı. İster izle ister oku ister dinle…
Sabah gazetesi bu konuyu şöyle haberleştirdi[1];
“… Casusluk belgesi sızdı Komşu hendek kazdı. Tutuklanan Baransu’nun deşifre ettiği olası Ertuğrul Harekât Planı’nın ardından Yunanistan olası bir taarruzu engellemek için Karaağaç bölgesinde göçmenleri bahane ederek hendekler açtı…”
Durumun ciddiyetini anlıyoruz değil mi?
Tüm sözde Balyoz süreci boyunca bu sorular tarafımızca dile getirildi; yetkililere iletildi uyarılar yapıldı; hala cevap bekleyen sorular var.
Bu “Çok Gizli” Harekât planları ve detayları bu bilgilerin korunduğu bir kozmik odadan nasıl çıkartıldı?
Böyle bir güvenlik açığı siyasi seviyede Milli Güvenlik Kurulunun gündemine nasıl geldi? Ne tedbir alındı?
Bu belgeleri bavul içerisinde teslim eden askeri casus/casuslar neredeler yakalandılar mı?
Bununla da sınırlı değil. Fazlası var. Mesela Kozmik Oda açıldı değil mi? Hainler yine birçok bilgiyi ele geçirdi çok gizli belgelerin olduğu hard disk kopyalandı. Sonuç? Ne oldu? Nerede casuslar?
Casusluğun hası kamuoyunun gözü önünde yaşanmış ve bir şey yapılmamışken şimdi eski tuşlu model kendi üzerine yıllardır kayıtlı telefonundan casusluk yapan!!! Müyesser Yıldız’a aslında sadece haber peşinde koşan bir gazeteciye askeri casusluk suçlaması inanılır gibi değil.
Hadi oradan!!!. Siz geçmişinizin pisliklerinizi temizleyin… Esas casusları bulun. Vatanseverlikleri şüphe götürmeyecek gazetecilerle boşuna uğraşmayın.
Tutuklu gazeteciler Barışlar ve Murat Ağırel’e gözaltındaki gazeteciler Müyesser Yıldız
ve İsmail Dükel’e selam olsun…
[1] https://www.sabah.com.tr/gundem/2015/03/04/casusluk-belgesi-sizdi-komsu-hendek-kazdi

ALIN SİZE ASKERİ CASUSLUK!!!

This entry was posted in ERGENEKON - BALYOZ, Fetullah Gülen, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, İSTİHBARAT KURUMLARI, SUN SAVUNMA NET, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *