Dünyanın hiç bir de devletinde kamu çalışanları AKP’lilerin ülkelerini ve Devletini soydukları gibi soymamıştır. AKP ve yandaşları bu soygunları ne yazık ki “DİN” diye diye insanların gözünü “ALLAH’la’boyayarak yapmıştır * DİYANET VAKFI’NIN ÜNİVERSİTESİNE AKP’Lİ BELEDİYELERDEN MİLYONLUK BİNALAR!


DİYANET VAKFI’NIN ÜNİVERSİTESİNE AKP’Lİ
BELEDİYELERDEN MİLYONLUK BİNALAR!

İSMAİL ARI / 27.01.2020

AKP’li eski Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın aynı zamanda mütevelli heyetinde bulunduğu Türkiye Diyanet Vakfı’na bağlı 29 Mayıs Üniversitesi’ne 17 bin metrekarelik bina yaptırdığı ortaya çıktı. AKP döneminde İBB’nin kasasından da söz konusu üniversite için 46 milyon lira harcandı!

Diyanet Vakfı’nın üniversitesine AKP’li belediyelerden milyonluk binalar!

AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin mevzuata aykırı olarak Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan 29 Mayıs Üniversitesi’ne hizmet binası yaptırdığı belirlendi. AKP döneminde İBB’den de üniversiteye 46 milyon liralık bina yaptırıldı.

SAYIŞTAY RAPORU ORTAYA ÇIKARDI
Ümraniye Belediyesi 2018 Yılı Sayıştay Denetim Raporu’nda yer alan bilgiye göre Belediye Meclisi tarafından 2016 ve 2017 yılında AKP’li Belediye Başkanı Hasan Can’a 29 Mayıs Üniversitesi yerleşkesindeki bazı binaların yapımını üstlenmesi için yetki verildi. AKP’li Can’ın aynı zamanda da 29 Mayıs Üniversitesi’nin mütevelli heyetinde yer aldığı öğrenildi.

Sayıştay denetçileri Meclis kararı ile belediyenin 29 Mayıs Üniversitesi’ne hizmet binası yapmasını “hukuki dayanaktan yoksun” olarak nitelendirdi. Denetim raporunda 17 bin metrekarelik kapalı alanı sahip İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ana kampus binasının AKP’li belediye tarafından yaptırıldığı belirtildi.

Sayıştay’ın denetim raporunda “Belediye Kanunu’nun 75’inci maddesinin uygulanması açısından kamu kurum veya kuruluşu statüsüne haiz olmayan vakıf üniversitesine ait bina inşaatının belediye tarafından üstlenilmesinde mevzuata uyarlık bulunmamaktadır” denildi.

İBB DE 46 MİLYON TL HARCADI
29 Mayıs Üniversitesi’ne AKP döneminde de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2017 yılında yapılan ihaleyle 43 milyon TL’lik yerleşke yaptırıldığı ortaya çıktı. İBB ‘Ümraniye 29 Mayıs Üniversitesi Kampusu Projesi’ adı altında rektörlük binası iki adet derslik binası yer altı otoparkı avlu ve kütüphane inşa etti.

İBB’nin yaptırdığı kütüphane binası içerisinde toplam alanı 5 bin 900 metrekare olan üç adet okuma salonu serbest okuma salonları dört adet toplantı salonu 48 adet derslik 43 adet ofis iki adet Konferans Salonu 10 adet Seminer iki adet sergi salonu kafe ve depolar yer aldı.

33 BİN TL’YE ÖĞRENCİ ALIYOR
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nin 2019-2020 dönemindeki program ücretleri yıllık 26 bin 460 TL ile 33 bin 480 arasında değişiyor.

https://www.birgun.net/haber/diyanet-vakfi-nin-universitesine-akp-li-belediyelerden-milyonluk-binalar-285621
This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *