AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan KUDÜS’ün İsrail’in Başkenti olduğunu 2005 senesinde kabullenmiş !!! * Mavi Marmara gemisiyle ilgili tazminat anlaşmasında da bu kabulü evrak üzerinde onaylamıştır * “Yahudi milletinin başkenti ve İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz”..

Odatv.com
07.12.2017

“Yahudi milletinin başkenti ve
İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz”..

Dönemin İsrail Başbakanı Ariel Şaron’la Başbakanlık Konutu’nda bir araya gelen Erdoğan’a, Şaron “Yahudi milletinin başkenti ve İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz” ifadelerini kullanmıştı…

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ün başkent olarak tanınması kararını açıkladı ve Kudüs’ü İsrail’in resmi başkenti olarak tanıdığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen salı günü böyle bir durumda İsrail’le diplomatik ilişkileri kesebileceğini söylerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “ABD Yönetimi’nin Kudüs’le ilgili sorumsuz ve hukuksuz açıklamasını reddediyoruz ve kınıyoruz” dedi. Dışişleri Bakanlığı da duruma tepki gösterdi.

Yaşanan tartışma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın henüz Başbakan iken, 2005 yılında gerçekleştirdiği İsrail ziyaretini hatırlattı. Kudüs’te dönemin İsrail Başbakanı Ariel Şaron’la Başbakanlık Konutu’nda bir araya gelen Erdoğan’a, Şaron “Yahudi milletinin başkenti ve İsrail’in başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan da bu sözlere dostça yanıt vermiş ve iki lider el sıkışmıştı.

İşte o anlar:

Video için tıklayın:
http://odatv.com/vid_video.php?id=8F336

http://odatv.com/yahudi-milletinin-baskenti-ve-israilin-baskenti-kuduse-hosgeldiniz-0712171200.html
This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, BOP, DIŞ POLİTİKA, ORTADOĞU ÜLKELERİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *