ATATÜRK SANA NE YAPTI ŞEREFSİZ ?

Atatürk ne yaptı sana şerefsiz..

Atatürk ne yaptı size anlatın
Orospu olmadı anan avradın
Vatansız bayraksız yurtsuz kalmadın
Atatürk ne yaptı sana şerefsiz
Okumuşsun lakin değilsin insan
Yediği çanağa sıçmıyor hayvan
İmanın kalbindir. değildir türban
Atatürk ne yaptı sana şerefsiz
Kimliğinde yazar babanın adı
Bozukmuş şerefsiz damarda kanı
Türküm diyemiyor haini tanı
Atatürk ne yaptı sana şerefsiz
Vatansız kalmadın özgür yaşadın
Atatürk olmasa nasıl yaşardın
Kimlikte piç yazsa gurur duyardın
Atatürk ne yaptı sana şerefsiz
Aydıner vatana adar bu canı
Türklğü gururu şerefi şanı
Bozulmadı şükür damarda kanı
Atatürk ne yaptı sana şerefsiz..

Atatürk sana ne yaptı?

Senelerdir mantığımın almadığı tek düşünce şu oldu; nasıl olur da bir ülkenin halkı kendisini işgalden kurtaran, kölelikten kurtaran, ona insanca, özgür bir yaşam kurmaya çalışan kurucusundan nefret eder?

Nasıl olurda savaş alanında askerlerini kaybeden ülkelerin halkları bile onu ders kitaplarına koyar, ona saygı duyarken, kendi halkı ona bu derece nankörlük eder?

Parlamenter demokrasi bu ülkeye onunla gelmişken, onun sistemi en kifayetsiz, en vasıfsızın bile bu ülkede seçilme hakkını sağlamışken; neden onun verdiği bu haklardan bu derece nefret ederler?

Artık öyle iğrenç bir hale geldi ki; kaMAL yazanlar (islamcı zekası bu kadar), Kurtuluş Savaşı’ na ‘tiyatro’ diyecek kadar gözü dönüp, gerçek tiyatrolarda tankın namlusunu kıçına sokarak durdurduğunu iddia edenler, “put” diye heykellerine saldıranlar ve en kötüsü; yazılı, belgeli tarihin yalan olduğunu iddia eden cahiller. Belki cahil diyerek onları aklıyorum, aslında düpedüz hain demek lazım..

Yarattıkları alternatiflere bakıyorsun; Abdülhamid, Vahdettin bu ülke tarihinin yüz karaları. Saraydan çıkamayan, halkı birbirine kırdırmış bir şizofren ve “bana dokunmayın da, ülkeye ne yaparsanız yapın” diyen bir korkak. Gene bakıyorsun, Dünya tarihine geçmiş savaşların, destanların var ama senin seçilmişin onları silip, senden aldığı vergiyle beslediği ekranında yalan tarih kahramanları yaratıyor. Taptığı kabile reisini bile, o adamın yönetim sistemiyle başa getiren soysuz da o yalan tarihi alkışlıyor.

“Atatürk sana ne yaptı?” diye soruyorsun;

“Dinimi yaşayamadım” diyor. “Ulan soysuz, Yunan’ ı, İngiliz’i memleketi işgal etse mi yaşayacaktın dinini?” diye soruyorsun. “Daha hayırlı olurdu” diyor. (üstadları fesli soytarı)

Kadına bakıyorsun, “bak sana seçme, seçilme hakkı verdi, kimse de yokken sende vardı” diyorsun, “sen mal gibi alınıp, satılma diye kanunlar yaptı” diyorsun, “Ben çarşafla özgürüm” diyor, kocasından dayak yiyor, öldürülüyor, on iki yaşında tecavüze uğruyor! O hırsla çocuğunu da kendi gibi yetiştiriyor.

“Bir gecede cahil kaldık” diyor. “Bak o savunduğun osmanlı’ da sen ırgattın, senin dedenin dedesi okuma yazma bilmezdi. Osmanlı’ da okur yazar bu kadar, Cumhuriyet dönemi bu kadar” diyorsun; “o iş öyle deeel” diyor.

Örnekler uzar gider ama aslında gerçek ne biliyor musun?

Atatürk’ü sevmiyor!

Sevmiyor çünkü halk olmayı sevmiyor, ümmet olsun biri onu gütsün istiyor.
Sevmiyor çünkü derdi vatan, millet, birlik falan değil. Kendisi gibi olmayan ölsün istiyor.

Sevmiyor çünkü “allah, kitap” deyip hırsızlık yapsın, kimse hesap sormasın istiyor.

Sevmiyor çünkü medeni kanun, hukuk falan işine gelmiyor. İstediğine tecavüz etsin, sıkıldığı kadını sorgusuz sualsiz kapının önüne koyabilsin istiyor.

Sevmiyor çünkü yaşadığı yerin içine sıçıp, içine sıçamadığı bir cennetin hayaliyle yaşıyor.

Sevmiyor çünkü sanat, doğa, bilim falan işine gelmiyor. O istiyor ki beyni hiç çalışmasın, osurana gülsün, küfredeni sevsin, ağaç keseni baş tacı etsin.

Sevmiyor çünkü onun yaşayamadığı hayatı o Atatürk’ çüler yaşıyor, onun giyemediği kıyafetleri Atatürk’ çüler giyiyor, onun anlamadığı insanca sohbetleri Atatürk’çüler yapıyor. Hayalini kurduğu hayatı Atatürk’çüler yaşıyor.

Eline ilk para geçtiğinde de, o Atatürk’ çülerin yaşadığı yere taşınıyor, çocuğunu onların okuluna yolluyor. İçten içe biliyor kendisi gibi olanların sapkınlığını, içten içe biliyor insanca yaşamın Ata’ mın yolundan geçtiğini. İtiraf edemiyor sadece. Biliyor kendisi gibi olanların insanlıkla alakası olmadığını. Korkuyor yutarlar onu diye.

Gene de; ilk kıçı sıkıştığında “iki ayyaş” dediğinin gölgesine sığınıyor, afişlerini asıyor partisinin binasına yıllar sonra. Bizler? Biz hiç kandırılmadık. Biz hiç o kadar salak olmadık. Biz hiç o kadar güzel salak ayağına yatmadık. Neysek oyuz.

Özlemle, saygıyla, sevgiyle, belki biraz buruklukla.

Ne “ona dokunmak ibadettir” dedik, ne de peygamber ilan ettik. Biz onu bizim gibi olduğu için, bir baba gibi sevdik. Ömrünü kendi evlatlarının cebini doldurmak için değil, milletine adadığı için sevdik.

En nihayetinde; yaşımız kaç olursa olsun “Ey Türk Gençliği!” nin gençleriyiz. Son nefese kadar.

Not ; Şiirin ve yazının yazarları bulunamamıştır

This entry was posted in ATATURK, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

1 Response to ATATÜRK SANA NE YAPTI ŞEREFSİZ ?

  1. Kemal kendi says:

    Yahuu açık düşünce Allah her şeyi eksiksiz yarattı hükümler koydu Osmanlı’da hukuku Allah’ın hukuku iken kaldırmadı yerinabaşka dine ırka kanun getirmesi sen herşeyi yarattın ama biz ceza verişine karışma sen yazdın nasıl giyilir karışma haddini bil der gibistop der ise bütün dünya anlar ise ezan her yerde anlar iken İslam’da nadir olan tanrı cığırt bizi boş geç Allah’ın indinde durumu ne olur ki Allah’a kul olan davranmasını beklersin başka yaratıcının varlığını. Hz fatih sultan gibi serseri…gibi söz vs vs. Sizi terazi tutacak başka ilah mı var?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *