DEVLETİN KESESİNDEN MÜSRİF OLMAK NASIL BİR ŞEYDİR ? AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Okluk koyuna 300 odalı çok lüks bir yazlık saray yaptırdığı gündeme düştü . Dış borçlar ödenemez duruma gelmişken , işsizlik ve yolsuzlukta dünya sıralamasına girmişken * yoksulluk tavan yapmışken özel plajlı ,iskeleli 300 odalı yazlık saray ancak AKP’nin cumhurbaşkanına yakışır * Arşivden bir hatırlatma ; İşte Tayyip’in saray yavrusu Durmak yok, halkın parasıyla saltanata devam …

DEVLETİN KESESİNDEN MÜSRİF OLMAK NASIL BİR ŞEYDİR ?

Arşivden bir hatırlatma ; İşte Tayyip’in saray yavrusu Durmak yok, halkın parasıyla saltanata devam …

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Okluk koyuna 300 odalı çok lüks bir yazlık saray yaptırdığı gündeme düştü . Dış borçlar ödenemez duruma gelmişken , işsizlik ve yolsuzlukta dünya sıralamasına girmişken * yoksulluk tavan yapmışken özel plajlı iskeleli 300 odalı yazlık saray ancak AKP’nin cumhurbaşkanına yakışır

7 BİN m2 alana yapılan 250 odalı saray yavrusu

Bağlantılı yazı : http://nacikaptan.com/?p=47649

Sözcü
Başak KAYA / ANKARA
6 Mart 2015

İşte Tayyip’in saray yavrusu
Durmak yok, halkın parasıyla saltanata devam

Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan Kaçak Saray’ın arazisi içinde, Erdoğan’ın oturacağı evin inşaatında sona gelindi. İçinde havuz, sauna, masaj odası, şömine, gıda deposu ve 153 metrekarelik mutfağı olan konutta, dev bir kasa için de yer ayrıldı. Kasanın olduğu bölüm, özel bir geçitle yatak odası ve Erdoğan’ın çalışma ofisine bağlandı…

Atatürk Orman Çiftliği arazisine kaçak olarak inşa edilen Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapımı süren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin yaşayacağı konutun inşaatı tamamlanmak üzere. Konutta, yatak odasıyla bağlantılı geçişi olan, çalışma odası büyüklüğünde bir kasa odası yapıldığı da ortaya çıktı. Yatak odasındaki giyinme odasından, çalışma ofisine ve oradan da kasa odasına geçiş yapılabilecek. Bu geçiş koridorunun projeye sonradan eklendiği öğrenildi.

AŞ­ÇI VE Dİ­YE­TİS­YEN­LER İÇİN ÖZEL BÖ­LÜM

Ze­hir­len­me kor­ku­su ya­şa­yan Er­do­ğa­n’­ın mut­fak per­so­ne­li için ge­niş bir alan bı­ra­kıl­dı. Gı­da ana­lizi için alınan cihazlar buraya konulacak.

AİLE BİREYLERİNE ÖZEL KORİDORLAR
Proje ile Ak Saray’ın yanına yeni bir saray yavrusu da ekleniyor. İnşaatı ve iç dekorasyonu süren Saray yavrusunun bir kanadı resmi görüşmeler için diğer bir kanadı ise konut olarak planlanıyor. Pencerelere güvenlik gerekçesiyle kurşun geçirmez cam takılacak. Pirinç ve kristal avizelerin aydınlatacağı Saray yavrusunda da yok yok… Saray yavrusunda, aile yemek odası, aile salonu, TV odası, aile kabul salonu, resepsiyon salonu da olacak. Aile bireylerinin kullanacağı koridorlar da ayrılmış durumda. Misafirler için de yatak odası ve süit odalar bulunuyor.

HA­VUZ­LAR­DAN Bİ­Rİ AÇIK, Bİ­Rİ KA­PA­LI
Sa­ray­da 2 ha­vuz bu­lu­nu­yor. Ka­pa­lı olan 104 met­re­ka­re, açık olan 89 met­re­ka­re. Ay­rı­ca, sau­na, hamam ve ma­saj sa­lon­la­rı da yer alıyor.

ÇİFTE HAVUZ, ÇİFT MASAJ ODASI
Konuta iki havuz da yapılacak. Biri 104 metre kare kapalı havuz, diğeri ise 89 metrekare açık havuz olacak. Açık havuzun çevresi ve üzeri, etraftan görülmemesi için kapatılacak. Her iki havuzda, çocuklar için derinliği az olan bölümler de bulunuyor. Havuza geçiş için alttan bir tünel de yapılacak. Erdoğan’a olası bir gıda suikastına karşı alınan önlemler ve analiz cihazlarının yanı sıra, konutta özel kiler odaları, beş ayrı soğuk hava deposu ile iki kuru gıda deposu da bulunacak. Beş kişilik ‘acil tıp ekibinin’ odaları da bodrum katta bulunuyor. Ayrıca diyetisyen için de bir oda planlandı. Baş aşçı odası ve mutfak personeli için odalar da unutulmamış… Mutfak ise 4+1 normal bir ev boyutunda ve tam 153 metrekare olacak.

ÖZEL Mİ­SA­FİR­LER BU­RA­DA AĞIR­LA­NA­CAK
Er­do­ğan’ın rahatı için “Ai­le ye­mek oda­sı ve ai­le sa­lo­nu­” ya­pıl­dı. Ya­tak oda­sı ile bağ­lan­tı­lı bir de ka­sa oda­sı var. Böylesi görülmedi…

MİMARLAR ODASI: 250 ODASI VAR
Kuaförlerin de bulunacağı konutta hobi salonu, çamaşırhane ile bir de sinema salonu olacak. Fitness, mescit, abdesthane, hamam, şok duş, çiftler için masaj odası, sauna alanları da yer alacak. Mimarlar Odası, 1150 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yanına inşa edilen 7 bin metrekarelik alan üzerindeki Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun 250 odalı olacağını açıklamıştı.

BU SA­RAY, ÇAN­KA­YA’NIN YE­Rİ­Nİ ALA­CAK
Cum­hur­baş­ka­nı Er­do­ğan için Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan yav­ru sa­ra­yın yak­la­şık 250 oda­sı var. Mi­ma­ri­si ise Ak Sa­ra­y’­a ben­ziyor.

İH­Tİ­ŞAM VE ŞA­TA­FAT DO­RUK­TA
Ak Sa­ra­y’­da­ki ih­ti­şam, yav­ru sa­ray­da da var. Mer­di­ven boş­luk­la­rı, kat ge­çiş­le­ri bi­le bunu yan­sı­tı­yor.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/iste-tayyipin-saray-yavrusu-763265/

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *