SİYASET – SEÇİM – GÜNDEM *** Sayın KILIÇDAROĞLU’na mektup *** TÜRKİYE 7 HAZİRAN’da SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇEBİLECEK Mİ ?

Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU
CHP Genel Başkanı

Türkiye’nin kaderinin belirleneceği , ya federe İslam Devleti ya da Laik Demokratik üniter Cumhuriyet Devleti olarak tarihin içinde yolculuğuna devam edeceği 7 Haziran 2015 genel seçiminde Türkiye sırat köprüsünü geçebilecek mi ?

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih içindeki aydınlanma , bilgi , çağdaşlık , özgürlük , bağımsızlık , bölünmez bütünlük , demokrasi , laiklik , insan haklarına saygı erdemleriyle bezenmiş yoluculuğuna atılan karanlık tuzakların sahipleri bu yolculuğu engelleyebilecekler mi ?

Bu soruların yanıtı zordur .
Bu kaderi belirleyecek olan iki demokratik kurum ve iki kişi vardır . Ana muhalefetin 2 temel partisine ve genel başkanlarına tarih önünde büyük sorumluluk düşmektedir.

ANA MUHALEFET PARTİLERİNİN TARİHİ SORUMLULUKLARI

Haziran 2015 seçimleri AKP iktidarı ve özellikle son 13 senedir Türkiye’yi kasıp kavuran , insan haklarının bir bir yok edildiği , Türkiye’nin Ekonomik talana açıldığı , istikrarsızlaştırılırken itibarsızlaştırıldığı , Devletin ehil olmayan kişilerin ellerine teslim edildiği , Demokrasinin anlamını yitirdiği , Kaynaklarının aile şirketlerine transfer edildiği , insanlar işsizlikten ölüme yatarken , bebekler açlıktan ölürken , akıl almaz borçlar altına ülke sokulurken , alınan borç paralarla ultra lüks sarayların yapıldığı , en lüks uçaklar , arabalar , helikopterler alınırken bu kara ve kirli politikaların sahiplerinin VARLIK ve YOKLUKLARININ kaderi belirlenecektir. Bu nedenle Haziran 2015 seçimleri Türk siyasi tarihinin en kirli ve şaibeli seçimi olacaktır.

LİDERLER NE YAPMALIDIR ;

* CHP ve MHP işbirliği kanallarını centilmenlik anlaşmasıyla açmalı ve güç birliğine gitmelidir.

Eleştiriler insanları üzer ve hatta tepki vermeye yönlendirir , bu nedenle sayın Kılıçdaroğlu’nun hoşgörüsüne inanarak kendisine CHP tabanının istekleri üzerinden sesleneceğim ;

***

Sayın Kılıçdaroğlu ,
Tüm bunları size özeleştiri yaparak, bu tarihi dönemde tarihin size yüklediği büyük sorumluğunuzu yerine getirmeniz için bir Vatandaş sorumluluğu ile hatırlatıyorum

* Genel Başkanlığa seçilmenizden buyana partinin ALTI OK ÖZ YAPISINI değiştirdiniz . Partiye farklı görüşlerden , Bölücü , liberal , Soros’çu , Atatürk karşıtı , cematçı , Özü MİLLİYETÇİLİK olan ULUSALCILIĞI hasım alan kişileri parti yönetimine tepeden inme getirdiniz. Onları dokunulmaz kıldınız .

* Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’ye hiç yakışmayan kişiyi, hiç kimseye danışmadan aday gösterdiniz. Bu nedenle küstürdüğünüz parti tabanının iradesini yok saydınız ” Tıpış tıpış oy vermeye giderler ” dediniz. Yaklaşık 7 milyon CHP seçmeninin sandık başına gitmemesini sağladınız.Yaptığınız bu tercih ile Erdoğan’ı aslında siz Cumhurbaşkanı yaptınız. Adayı belirlediğinizde sorumluluğun sizde olduğunu söylemiştiniz ama bu sorumluluğunuzun gereğini de yapmadınız. SOROS TESEV bağları ortada iken TESEV kurucu üyeliğinizden istifa etmediniz.

ŞİMDİ TARİHİ SORUMLULUKLARINIZI YERİNE GETİRME ZAMANIDIR

* CHP hiç gecikmeden VATAN PARTİSİ – DSP – ANADOLU PARTİSİ ile ve bu cepheye katkı sağlayabilecek partilerle güçbirliğine gitmelidir. Bu cephe en kısa zamanda gerçekleştirmelidir.

* Kontenjan adaylarını belirlemenize az kala Parti içinde ve tabanında çatlama yaratan paraşütle yönetime indirdiğiniz aykırıların yerine partiye yaraşır adayları belirlemenizi talep ediyoruz. Bu konuda sayın Mustafa Yıldırım’ın kaleme aldığı yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ;
http://www.guncelmeydan.com/pano/yesil-turuncu-oynak-yto-chp-kilicdaroglu-partisi-mustafa-yildirim-t38075.html

Sayın Kılıçdaroğlu ,
Bu mektup size Yurtsever duygularla ve CHP tabanının istek ve beklentilerini duyurmak ve bu önerileri dikkate almanız amacı ve umudu ile yazılmıştır.Şayet bu beklentilerimiz gerçekleşirse Seçim hilelerine uyanık olunması gereği ile CHP’nin Haziran 2015 seçimlerinden iktidar olarak çıkması kaçınılmazdır.

Ve yine bu beklentiler gerçekleşirse , işte o zaman göreceksiniz ki CHP SEÇMENİ sandığa “tıpış tıpış” değil. Tam kadro ve “Koşa koşa” gidecektir.

Saygılarımla

Naci Kaptan
03 Nisan 2015

Konuyla bağlantılı yazılar
http://nacikaptan.com/?p=17959
http://nacikaptan.com/?p=18052

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, Gundem, Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS, SİYASİ PARTİLER, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *